Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

562 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 18:58

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych skrzynie najlepiej sprawdzic podłączając ciągnik do glebogryzarki wtedy skirzynia pokaże swoje uroki

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Dzisiaj, 11:36
  •  

#62 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:20

Nie zgodze się że pompa siada po opale, jeżdze juz ponad 5 lat i lata nadal :lol:

a jakim jezdzisz?
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#63 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 08 listopad 2008 - 11:20

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych silnik najlepiej można sprzwdzić czy wyrzuca olej.

podczas uruchomionego silnika przyłożyć ręke do odkręconego wlewu oleju i zobaczyć czy ręka jest bardzo
mokra w oleju jeśli tak to wyrzuca a jak nie to nie :lol:

#64 Share SpaceJockey

SpaceJockey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Authoring DVD

Napisany 17 listopad 2008 - 00:30

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ja przy zakupie 360-3P zwrócił bym szczególną uwagę na stan zwolnic ,skrzyni biegów oraz wom który najlepiej sprawdzić przy jakimś obciążeniu, i czy traktor jest w miarę kompletny tzn. czy ma wszystkie zaczepy, układ pneumatyczny itp. stan silnika byłby tez istotny ale w porównaniu ze zwolnicami silnik to mały problem, wiem bo chyba z 6 razy odpadło nam prawe koło :D . Co do jazdy na "opale" to pełne spoko ciągnik jeździł na nim chyba ze 4 lata i ja nie widziałem żadnej różnicy, dopiero gdy miałem sie z zamiarem sprzedania ciągnika zacząłem stosować normalny ON ;) mam nadzieje że ten pan co go ode mnie kupił nie odwiedza tego forum :) . pozdro
Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
Mario Ranieri dla mnie Mistrz

#65 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 listopad 2008 - 11:31

ja kupujac swojego patrzylem czy byl lakier orginalny (niemalowany) czy niebylo przeciekow. po za tym byl do roboty przod <(sworzen) elektryka szwankowala i niechamowal na jedno kolo. gosc spuscil mi 500 zl na to. przod zrobilem za 150zl elektryke cala nowa 70zl plus robota 40zl i do tego hamulce za 200zl i smigam teraz bez szwanku a ma juz 7020 mth

Silnik twojego 3P przepracował tyle bez remontu? Bo jeśli tak to masz naprawdę niezłą maszynę. Ja przy swoim musiałem zrobić remont przy 4500 mth. Widocznie trafiłem gorszy egzemlarz. Ja przy zakupie zwróciłbym uwagę na to od kogo sprzęt jest kupowany, na stan innych maszyn sprzedawcy. Po tym można się dowiedzieć czy jest to osoba dbająca o sprzęt czy wyznająca zasadę "byle do przodu".

#66 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 11:53

Silnik twojego 3P przepracował tyle bez remontu? Bo jeśli tak to masz naprawdę niezłą maszynę. Ja przy swoim musiałem zrobić remont przy 4500 mth. Widocznie trafiłem gorszy egzemlarz. Ja przy zakupie zwróciłbym uwagę na to od kogo sprzęt jest kupowany, na stan innych maszyn sprzedawcy. Po tym można się dowiedzieć czy jest to osoba dbająca o sprzęt czy wyznająca zasadę "byle do przodu".

ma juz ponad 7tys mth i jedyna co bylo robione to hamulce, przednia os (sworzen), instalacja elektr, i 2x pompa paliwa ostatnio (ale ktos musial cos dosypac do baku bo paliwo bylo takie pomaranczowe w ciagu tydnia zrabal sie filtr paliwa i cos zzarlo czesci aluminiowe w pompie takie wzery byly) egzeplarz udany, juz bylo 6 kupcow na niego, 2 do tej pory chce go kupic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#67 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 listopad 2008 - 12:00

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No to nie zmieniaj go na innego bo wiesz co masz i jeżeli dużo nie nim nie pracujesz to potrzyma ci bardzo długo.

#68 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:38

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych to ktośtym ciągnikiem chyba jeżdzil po trawe
3p i orginał motor 7020 mth
nierealne zabardzo
u mnie 3p wytrzymaldo około ;) 5000

Opus meum est

#69 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 23:25

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Bracia o niego dbaja to go takiego maja. blacharka jako tako ale silnik i podzespoly maja chodzic cacy. Tylko ze problem jest u nas z czesciami bo juz badziewia w sklepach maja. Chyba ze to taki egzemplarz udany jest.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 07:34

ma juz ponad 7tys mth i jedyna co bylo robione to hamulce, przednia os (sworzen), instalacja elektr, i 2x pompa paliwa ostatnio (ale ktos musial cos dosypac do baku bo paliwo bylo takie pomaranczowe w ciagu tydnia zrabal sie filtr paliwa i cos zzarlo czesci aluminiowe w pompie takie wzery byly) egzeplarz udany, juz bylo 6 kupcow na niego, 2 do tej pory chce go kupic.

Od nowości masz tego 3p? Gdzie tankujesz paliwo? takie objawy to wygląda na olej opałowy odbarwiany kwasem siarkowym i dlatego tak wszystko zżarło, jak na 7 tyś mtg to nieźle i tylko 2 razy pompa paliw siadła ;) nigdy się nie zapowietrzał? ile mtg rocznie robi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 11:11

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych paliwo tankuje w orlenie. to niemoglbyc opalowy bo samochod tez na tym jezdzil i jemu nic niebylo, wiem ze raz sie zapowietrzyl bo brat zamiast natankowac ON to wlal w siebie %% i przed domem mu sie zapowietrzyl. Pamietam ze ludzie przybiegli bo 3p stoi i kazdy ze teraz potrzebny klucz bo nic inaczej niezrobi. A brat natankowal i pompowal a potem rozrusznik i heja ciagnik zrobil swoj ryk perkinsa.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 11:38

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych To właśnie była afera że na cpn-ach był ten odbarwiany kwasem opał, a samochód może częściej jest używany to nie zdążyło poczynić szkody, a z tym zapowietrzaniem to chodziło mi o to że perkins ma taką manierę że przez głupią rurkę lub inną drobną nieszczelność w układzie będzie sie zapowietrzał ciężko odpalał i gasł pod obciążeniem i tródno dojść co z tym jest, znajomy sprzedał przez to 2 letniego mf-a i kupił 3320 i stąd się biorą teorie o wyższąści zetora nad mf-em ;)

#73 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 11:56

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Sasiad mial w kolku rolniczym 3p i powiedzial tylko tyle. Pamietaj lej tylko olej napedowy, zawsze sprawdz poziom plynu lub wody w chlodnicy, zmieniaj olej w silniku to twoj ciagnik uniknie mechanikow.
A z tym kwasem gosc jak rozbieral ta pompe to powiedzial ze pierwszy raz takie cos widzi, i mowil ze jesli to wina paliwa z cpnu to wiecej ludzi bedzie mialo taki problem.Filtr w srodku stopilo.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#74 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:04

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ogólnie silniki w 3P są dobre o ile ktoś dba o ciągnik.sprawdzanie stanu silnika przez przykładanie ręki do wlewu oleju to kiepski pomysł,przecież pod korkiem i siatką jest koło napędzające pompę wtryskową, które wyrzuca olej. na opale też pojeżdzi o ile nie bedzie dostawać w dupe za dużo , u mnie padła głowica przez to ale tyle opału co wypaliłem nim to na dwie kapitalki by starczyło z zaoszczędzonych pieniędzy.

#75 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 09:38

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Przy zakupie URSUSA C360 radził bym sprawdzić czy blok silnika nie był klejony bądz pęknięty bo jest bardzo drogi nawet 4tyś nie dawno mój wujek zakupił URSUSA C360 i okazało się że blok pęknięty,o koszt spory droższy niż remont silnika.Ja mam URSUSA C360 27lat i remont był robiony 5lat temu i mechanik który robił remont powiedział że blok już długo nie wytrzyma jak narazie 5lat i jest ok ale w przyszłośći nastempnego remontu się nie zrobi. ;)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#76 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 13:57

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ja przy zakupie 3p bym patrzył na stan silnika(przecieki) wom, pompa paliwowa, wtryski, spręzarka, podnośnik, hydraulika, ktoś tu wyzej pisał ze bez przesady ze silnik 3p nie jest delikatny. Tu się kolega myli 3p naprawde jest delikatny a wszczególności pompa paliwowa ja w c355 jeżdze na czerwonej od kiedy wprowadzili te paliwo no ale 3p to nie leje bo kolega po pół roku jazdy 3p na czerwonej musiał wymieniać pompe.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#77 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:49

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych trzeba sprawdzić ciśnienie oleju w silniku to dużo powie przyjrzeć sie czy nie ma gdzieś pęknięć bo w turach to z 3p róznie bywa no i oczywiści próbę zrobić :)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#78 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 16:09

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Poza tym zajrzyj do chłodnicy zaraz po uruchomieniu całkiem zimnego silnika

#79 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:01

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ja przede wszystkim patrzył bym na wycieki, ciśnienie oleju, prace silnika jak jest zimny i jak jest gorący, jak odpala (czy nie czasami za 10 razem w lato). Na pewno nie patrzył bym na to że jest jakoś super ekstra pomalowany na rodzaj kabiny itp. :P
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kubas7

kubas7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:32

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ja podobnie jak kolega wyżej:) ale jeszcze podnośnik czy nie jest spawany chodzi o tą gozwe co jest mocowane siedzenie:)) to dosyć kosztowne ok 700zł :)) sam korpus tej gozwy bez rodzielacza i częśći do podnośnika:))