Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

562 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 01 marzec 2008 - 16:15

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ja 3p bym niekupił w życiu bo strasznie wyje most a jak bym mial kupywać to tylko ż mostem od c-355 od 3p wole ursusa 3512 albo 255
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Dzisiaj, 03:35
  •  

#22 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 16:35

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych no racja ale do wycia da sie przyzwyczaić, a mf 3512 i 255 to całkiem inna bajka bo to o niebo lepsze ciągniki

#23 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 01 marzec 2008 - 17:20

no racja ale do wycia da sie przyzwyczaić, a mf 3512 i 255 to całkiem inna bajka bo to o niebo lepsze ciągniki

może ilepszy ale porównaj ceny a 3p to samo zrobi wole 3p
czesio200

#24 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 11:52

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych po co mi to mówisz, przecież ja to wiem, ty wolisz 3p bo jest tańszy a ja wole mf255 chociaż jest droższy ale za to lepszy, wiem bo mam

#25 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 marzec 2008 - 18:23

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Zależy co kto woli, Ja odwrotnie nigdy bym sobie nie kupił MF255,U-3512 nie lubie ich chociażby za wsiadanie i wysiadanie z nich (strasznie ciasno,trzeba noge nad kierownicą przekładać) Ale jak ktoś lubi sie pogimnastykować...
O stokroć bym wolał ZETORA od MF-a.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#26 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 marzec 2008 - 18:30

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ja tam bym się nie zastanawiał i brał go, gdzie kupisz za 10 tys. 3p a pozatym nawet jeśli do remontu to ile w niego włorzysz, my rok temu mieliśmy okazje tesz kupić 3p za 8 tys. z turem ale nie zdąrzyliśmy bo ktoś nas wyprzedził. A co do mf-255 i 3512 to moim zdaniem są za drogie.

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 18:42

Zależy co kto woli, Ja odwrotnie nigdy bym sobie nie kupił MF255,U-3512 nie lubie ich chociażby za wsiadanie i wysiadanie z nich (strasznie ciasno,trzeba noge nad kierownicą przekładać) Ale jak ktoś lubi sie po gimnastykować...
O stokroć bym wolał ZETORA od MF-a.

po gimnastykować ;) noga nad kierownico??? ;) ciekawe. Jeżdżę takim 14 lat i jakoś nie przekładałem jeszcze nogi nad kierownico.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:11

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych moim zdaniem sie opłaca, chyba ze masz czas to czekaj na lepsza okazje ale wez pod uwage to że sprzęt nie tanieje...
a remont silnika nie jest taki straszny, mysle ze ok 3 tys ale to zalezy od stanu i potrzebnych czesci

#29 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 02 marzec 2008 - 19:23

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych jak widze fergusano w tej zwykłej kabinie tej jak ty masz andzej to wiem że nigdy tego nie kupie chyba że za małe pieniądze bo jak mam dać np 25tyś za takiego jak ty masz to wole 25tyś niż tą pokrake(sory ale jakoś nie trawie tego wyglądu ciągnika) nie chodzi tylko o twój tylko o wszystkie takie fergusony co innego jak w lepszej kabinie jest
czesio200

#30 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 marzec 2008 - 21:35

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No mi jakos ciezko wysiadac z fergusona , zawsze sie zastanawiam którą nogą mam zacząć wysiadanie.........bo zawsze walne o błotnik,albo o kierownice.(naszczescie pracuje nim tylko w szkole)
A co do 3p to ja go nie musze kupywac ,poprostu sie trafia to zaczałem sie zastanawiac,na 13 ha nie trzeba mi az 3 ciągników,chociaż mysle nad zmianą swojego 3p na coś lepszego...........może z ładowaczem?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 18:54

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych kazdy chwali to co ma ja mam 3p i szukam drzwi do kabiny sokolka do niego lewe i prawe oszklone
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#32 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 15:10

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych ostatnio znajomy kupił 60 za 6000zł i tylko pomalował i oponę zmienił i po 2 dniach gnój woził
AF - to Jest To:)

#33 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 15:30

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych kupujac ciagnik to chyba niepatrzycie na wyglad?? wypowiedzcie sie,
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#34 Share Robertos84

Robertos84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 17:03

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych hehe wiadomo , że wygląd nie jest najważniejszy ważne jest wnetrze :) tzn. czy gdzieś nie cieknie olej ( np na uszczelnieniu przy kole pasowym czy z komory sprzegła sie nie leje albo z tyłu ciagnika ) później należało by zwrócić uwage na to jak pali ciągnik czy cos w srodku nie stuka ... warto by zajrzec jak dmucha z odpowietrzenia skrzyni korbowej bo silniczek moze być zużyty i mieć przedmuchy .Wartosprawdzić czy wszystkie biegi wchodzą czy w skrzyni cos nie trzaska czy WOM sie kręci , ogólnie to na wszystko co sie kreci bo blachy zawsze mozna zmienić małym kosztem a kapitalka silnika czy skrzyni to juz wiekszy wydatek. Nikt chyba nie chce kupić fajnie odmalowanego bubla :)

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2008 - 17:45

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Mój sąsiat właśnie kupuje odmalowane buble. Kupił JD pięknie odmalowany ale bierze olej. :)

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 17:53

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych jak będziesz kupował to sprawdź jakie ma ciśnienie oleju bo czujnik może oszukiwać

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 19:48

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych w 3p to najwazniejszy jest silnik.delikatny i latwo go wykonczyc a remont drogo kosztuje i trzeba do niego fachowca.odpal i zobacz przez wskaznik poziomu oleju czy nie idzie dym albo bryzga olejem-remont.wrazliwa jest tez pompa wtryskowa-przy opale szybko wysiada.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#38 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 marzec 2008 - 19:57

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych jak pompa jest licha to nie będzie równo chodził na wolnych obrotach i sprawć czy blok nie był spawany za pompą wtryskową bo jak ktoś jeździł w zime na wodzie i nie spuścił wody to tam lubi pękać zobacz jaki dym sie wydostaje z kominka przy przegazowaniu nie powinien napewno kopcić na czarno lekim niebieskim ale letkim a na postoju bez gazowania to nieppowinno być nic widać i sprawć pzy ruszaniu z większego biegu a najlepiej to w pracy czy coś nie stuka zwróć uwage również na zwolnice czy niewyją i jaki olej jest w skrzyni czy leli czysty czy przepalony i chyba wszystko
Zetor i tylko Zetor

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2008 - 20:01

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Bez przesady z tym silnikiem Perkinsa, do remontu nie potrzeba fachowca tylko klucz dynamometryczny( jeśli nie ma się go w rękach :) ). Koszty remontu nie są też większe niż w zwykłej 360 czy podobnym Zetorze.
Kupując sprawdź to co najczęściej dolega wszystkim c 360:
- hamulce (czy są i jak hamują)
- wycieki(po osi sprzęgła, z ramion podnośnika, wałka skrętnego TUZ itp)
- działanie blokady, czy nie wyskakuje
- luzy kół(łatwe do skasowania ale upierdliwe)
- podnośnik, czy działa siłowa, udźwig

Co do silnika:
- czy nie dmucha odmą, jak pali w niskich temp. bez grzania, czy dymi przy lekkim obciążeniu
- sprężarka, czy nie wywala oleju po osi
- alternator, czy ładuje przy niskich obrotach
- wycieki

To by było na tyle, jak coś mi się przypomni to dopiszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:07

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych tak jak wyzej pisali koledzy:sprawdzic czy nie ma przedmuchów, czy dziala WOM, czy silnik nie zalany olejem i czy nie ma luzów w ukladzie kierowniczym
PS: Lepiej nawet jak jest nie malowany, picowany jakims KARCHEREM bo wszystko widać