Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

562 odpowiedzi na ten temat

#361 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 17 maj 2012 - 15:07

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Remont silnika( jesli sam bys sobie zrobil) to wyniesie Cie okolo 2-2,5tyś. Jeśli miałby to być ciągnik głowny to nie polecam 3p. wujek zmienił silnik w c-360 na 3p i teraz załuje. Za14 tyś opłaciło by sie wziąć ten ciągnik :) Takie jest moje zdanie. No bo jakby nie było to już wspomaganie jest, kabina komfort także fajna sprawa :D zwłaszcza, że wiemy jak głośno pracuje skrzynia w c-360 :blink: Jeśli byś dołożył choćby nawet te 4 tyś do niego to i tak sie opłaci bo przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz i co jest zrobione, a poza tym jesli jest w Twoich okolicach to zawsze mozesz ludzi popytać o ten ciagnik :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Dzisiaj, 04:59
  •  

#362 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 maj 2012 - 15:50

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych do 15 tys PLN można spokojnie znaleźć fajną osiemdziesiątkę którą więcej się zrobi niż C362
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#363 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:00

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych no w sumie racja :) ja ma do sprzedania zetora 8011 za 17 tyś do negocjacji B)

#364 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:44

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ja jak bym miał wybierać to 362 bym sobie odpuścił i kupił sobie Ursusa C-385/912/902 . Ciągnik o wiele mocniejszy, więcej zrobisz, ciągnik do pola i do transportu, wspomaganie itp, a cenę taką samą wydasz jak za 362 ; )
Pozdrawiam.

PS: Oczywiście to jest moje zdanie, ja tylko dałem przykład i radę; ) Bo zaoszczędzisz kasę, a ciągnik większy się przyda do każdej roboty ; )

#365 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:52

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No wiadomo ale jeśli miki20 ma nie duzo areału i proste pola to taka osiemdziesiątka nie jest zbyt potrzebna,a to dużo więcej spali od c-360.

#366 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 17 maj 2012 - 16:52

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Wszystko fajnie z propozycją 8011, C-385 i pochodne, tylko kolega chce wymienić C-330 na coś większego i ja rozumiem, że będzie to jeden ciągnik w gospodarstwie i ja jakoś nie widzę C-385 z siewnikiem Poznaniak 2,7 m :P czy opryskiwaczem 400l :lol: . Za te pieniądze to możesz brać, powiedz gościowi, że za 14tys bierzesz od razu, powiedz mu to twardo to Ci sprzeda B)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#367 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:56

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ale taka c-385 by go z torbami puściła z paliwem w lekkich robotach :lol:

#368 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 17 maj 2012 - 18:22

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No właśnie mi nic większego nie potrzebne, bo raz że areału to mam mało, nawet bardzo, dwa jakoś c-385 i podobne do opryskiwacza czy bron to ciut za duże jednak, i trzy nie myśle przy tym wymieniac wszystkich maszyn jakie posiadam bo nie wiem co by się nadawało z moich obecnych do osiemdziesiątki, chyba tylko rozrzutnik :) ciągnik ma byc jako jedyny( wiem zapomniałem dopisac tych szczegułów) Co do okolic to blisko ale jednak nie aż tak żebym chodził po obcych ludziach się pytac, gosciu też jakos pola wybitnie dużo nie ma wiec chyba jakoś wychualne to nie jest. Zastanawiałem się nad 3P tylko właśnie przez oszczednośc paliwa, ale przy moim kilku ha, areale to chyba aż tak tego nie odczuje(przynajmniej mam taka nadzieje), no a kusi mnie właśnie komfort, wspomaganie no i to fakt że nic mu tam z tyłu nie wyje, normalnie jak nie c360 ;) A ile tak orientacyjnie może kosztowac robocizna takieog silnika(bez części)??Bo sam to aż taki mechanik nie jestem a nie mam pewnosci czy znajde kogos co mi po kosztach zrobi.

Edytowany przez miki20, 17 maj 2012 - 18:24.

#369 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 18:28

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych No wlasnie, wiec odpicujesz sobie c-362 i bedzie git :D Uwierz, ze nie odczujesz kosztów paliwa. bo mam u siebie porownanie miedzy c-360 a zetorem 8011 to tamten to smok :D no bo o mf 3090 nie wspomne bo tam lać paliwo to bajka :) za c-360 3p bedzieszmusial tyle dac co za c-362 a tu masz duzo wiekszy komfort pracy. Co do robocizny za remont to w moich stronach (zalezy tez co bedziesz musial tam robic) waha sie w granicach 600-1000zl.

#370 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 17 maj 2012 - 18:35

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Powiem Ci że dobrego 3p to nie wiem ile by trzeba bylo dac, bo oglądaliśmy takie co sobie cenili po ok 14 tys to złomy nie ciągniki, wszystko się tak tłukło w nich, że porażka. Jedyne co mnie zastanawia to właśnie duże zużycie paliwa w zwyklym c 360 w lekkich pracach, ludzie piszą, że dużo palą. Wiem, że napewno w porównaniu do c 330 to różnica jest, ale znowu w moich terenach gdzie płasko nie ma to przy ciężkiej robocie to czasami by 3 w ciapku brakło. No i widze jak sąsiady wpadają robią i jadą, a ja pyrkam pyrkam i g... ubywa. Coraz bardziej jestem przekonany do tego 362. Przecież dobry, zdrowy silnik znowu takich cudów chyba nie bierze. A robota ubywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 18:42

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ludzi nie ma co za bardzo słuchać. Ja mam c-360 do pomocy, a prawda taka ze sie nia wiecej robi oprocz orki i kultywatorowania itp. I nie wyobrazam sobie innego pomocniczego ciagnika od niej :) no chyba ze jakis maly 4x4 ale mowmy tealnie bo bogaty to nie jestem wiec 60-tka wystarcza w zupelnosci :D Ja tam na zużycie paliwa nie narzekam bo i nie mam powodu. Dopoki remontu silnika nie bylo to slaba byla wiec musiala wiecej spalic, a teraz jak jest wszystko zrobione w niej to i ciagnik mocny i wlasciciel ze spalania zadowolony :D

Kolego czy to nie ta c-362 o ktorej mowisz??

http://otomoto.pl/ur...30-A174632.html

Edytowany przez HondaMtx, 17 maj 2012 - 18:50.

#372 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 17 maj 2012 - 18:57

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Trafiony kolego @HondaMtx dokładnie ta jest odemnie jakies 15 km wiec to nie są moje bliskie okolice, żeby się pytac

#373 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:40

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych tak mi się własnie skojarzyło bo w wadowicach stoi :D ładny model,opony ładne, troche dopracujesz i bedzie super :)

#374 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 maj 2012 - 20:27

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych opony ładne? To ty chyba ładnych opon nie widziałeś... A co do ciągnika wizualnie niczego sobie chociaż wg mnie był malowany więc nie wiadomo jak wcześniej wyglądał. Co do silnika to nie koniecznie musi być remont całego silnika bo skoro piszesz że kopci i jest słaby to może być pompa wtryskowa do remontu i to wystarczy.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#375 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 17 maj 2012 - 23:05

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Co do opon to tak jak pisałem jakiegoś szału nie robią ale ujdą. A ciągnik malowany napewno do tej sprzedaży nie był, czy kiedyś wcześniej nie wiem. Teraz bynajmniej nie widac na nim oznak jakiegoś szczególnego picowania.
Dzięki za opinie napewno wezmę je pod uwagę :)

#376 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 maj 2012 - 15:59

No wiadomo ale jeśli miki20 ma nie duzo areału i proste pola to taka osiemdziesiątka nie jest zbyt potrzebna,a to dużo więcej spali od c-360.

hmm, Tato jak kupowaliśmy C-385 to obrabiał chyba 16 czy 18ha.
Dziś jest około 30ha Z10145 MTZ952 i C330 która czasem porobi coś w lesie czasem jakąś przyczepę na pusto pociągnie.
Większy ciągnik=szanse że jak pojawi się ziemia do kupienia to będzie czym ją obrobić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#377 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 maj 2012 - 18:42

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Co do silnika, może wystarczy zawory dobrze ustawić i będzie git. :)

#378 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2012 - 19:45

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Ten traktor z obrazków to widać że na sprzedaż szykowany. ale raczej warto 14ty dać

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#379 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:12

opony ładne? To ty chyba ładnych opon nie widziałeś... A co do ciągnika wizualnie niczego sobie chociaż wg mnie był malowany więc nie wiadomo jak wcześniej wyglądał. Co do silnika to nie koniecznie musi być remont całego silnika bo skoro piszesz że kopci i jest słaby to może być pompa wtryskowa do remontu i to wystarczy.

Przeeciez tyle opony nie sa zle. wydzialem gorsze. a co doremontu to kolega sie pytal czy warto i ile by taki remont kosztowal to mu powiedzialem.

Ten traktor z obrazków to widać że na sprzedaż szykowany. ale raczej warto 14ty dać

No widać kolego jak byl szykowany na sprzedaz bo nawet dobrze nie wymyty a syf w kabinie ze szkoda gadac :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2012 - 20:29

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych Nie wiedziałem że szykowanie na sprzedaż polega na bieganiu z odkurzaczem po traktorze. :blink: Ale ok ty wiesz lepiej jak widzę :wacko:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P