pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

Rolnik1973    15357
Napisano (edytowany)

Sąsiad ma 40 i 3p orka i kultywator robi 40, a reszta 3p. Kupił case porobił parę dni nawaliła i powrócił do 40 w ciężkiej robocie. A case stoi bo pół wartości 3p trzeba wbólić by jeździła, takie to uroki zagranicznych sprzętów. Mi w u 3512 na 14mtg przy orce 3 pługiem i kultywatorem 2.10 z pojedyńczym wałkiem przy prędkości 7km/godz wypalił 50 litra co wyjdzie 3.57 litra na godz./mtg. Bo to się pokrywa w pracy

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ursus u-3512 ma silnik perkińsa a silniki perkińsa są oszczędne, 4011 też jest dobrym ciągnikiem i troszeczke więcej spali niż silnik perkińsa który jest w u-3512.

3512 mało pali, 4011 nie dużo więcej można to przeżyć ciężkie ursusy i zetory to dopiero są chlane ile im się wleje tyle wypiją. Moja c-385 na godz orki wypije ok 12l!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Ja miałem 4011 i przerobiłem na c-360.

Róznica to tryby w tylnych zwolnicach i przednie koła w 4011 18-stki a c-360 16-stki.

I 4011 jest na 2 drążki skrętu i ciężej się skręca. :)

 

 

 

Chyba sobie śnisz.Ostatnio jechaliśmy z ojcem na pole po gałęzie na zrębki.Mój ojciec jechał 40 z maszyną a ja 60 z wózkiem 1-osiowym.Jechaliśmy akurat przez pola.Gdy na miejscu wysiadłem z 60 to mnie ręce bolały.Gdy byliśmy już w domu jak przesiadłem się do 40 bez maszyny chodziła lecitko w porównaniu do 60.

Edytowano przez niciex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

c-4011 kręci się lzejale za to szybko łapie luzy w kolumnie,a jesli dojdzie miękki przód to juz wogule bardzo szybko.

Moim zdanie najlepsza jest c-4011 z silnikiem c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

W 40 moim zdaniem najlepsza jest skrzynia. Moja 40 ma już 41 lat a skrzynia bez żadnych napraw, a biegi wchodzą jak w masło. :) Za to tylny most coraz bardziej wyje. Silnik jest po remoncie od 60.

 

Chyba sobie śnisz.Ostatnio jechaliśmy z ojcem na pole po gałęzie na zrębki.Mój ojciec jechał 40 z maszyną a ja 60 z wózkiem 1-osiowym.Jechaliśmy akurat przez pola.Gdy na miejscu wysiadłem z 60 to mnie ręce bolały.Gdy byliśmy już w domu jak przesiadłem się do 40 bez maszyny chodziła lecitko w porównaniu do 60.

 

Najwyraźniej musisz sprawdzić poziom oleju w przekładnie kierowniczej i przesmarować wszystkie punkty przedniej osi w 60 skoro twierdzisz że skręca się ciężej niż w 40. ;) Osobiście mam 40 i 3p, w 3p znacznie lżej się skręca. Ale od dwóch lat mam zamontowaną w 40 przekładnię kierowniczą od 60 i też leciutko się kręci. :)

Edytowano przez marian3p

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

co WY wszczy pierdzielicie. Ja mam 60-tke a dziadek ma 40-stke s4001 silnik i jest mocniejsza i szybsza co z tego że silnik 10 km słabszy jak w 60-tce jest skrzynia lipna ma tryby posrane i dlatego słabsza. wiem bo "kilka"hektarów sie tym ciągnikiem robilo. A co do pierwszego postu to zależy ile masz funduszy i wgl. napisałem że 40 i jest tak samo silna jak i 60 tylko że do 60 dostaniesz wsztkie części a do oryginalnej 40 już niestety nie . no i żecz jasne 40 szybciej ci sie zapsuje bo to ma 40 lat :) wybór należy do ciebie

 

dodam do tego że na miękkim przodzie wybity w .... ale po dziurach 2 razy lepiej sie jedzie niż 60:0 a no i zależy z jakimi maszynami pracujesz bo 60 ma wieksze obciążenie na przodzie :)

Edytowano przez milanreal1
orty, literówki

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c4011 jest szybsza od c360 bo ma na półosi jeden ząb więcej różni się jeszcze tylko układem kierowniczym bo c4011 ma 2 drążki i przednią osią bo c360 ma oś sztywną i koła 16 a c4011 oś resorowaną o koła 18 poza tym wszystko jest to samo ;) tylko c4011 jest dużo wytrzymalsza od c360 i nie wyje tak jak 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

to moze sie pomyliles z tym silnikiem :blink: no a co do skrecania to zalezy jak kto dba bo ostatnio jezdzilem taka 60 ze sie nie dalo skrecac a ja swoja prawie w miejscu krece :P

no a ze 40 jest szybsza to sie zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 jest lepsza poniewaz skrzynie ma lepsze i wytrzymalsze nie tak wyją bo chyba jeszcze są zetora 4o ma miekki przód silnik tez jest wytrzymajszy i oszczedniejszy ja osobiście bym proponował 4011 ciągnik jest starszy i wytrzymalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

kup sobie c-4011,ja mam ją od 83r i jedynie co się w niej robiło to zmieniło się kolumnę kierownicy od c-360.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Wybór zależy od ciebie ale ja mam 4011 i jest tylko jeden problem to znaczy gdy jadę z ciężejszym sprzętem to zawsze wyskakuje mi piątka a tak pozatym to jest super sprzęt i użytkuje go juz około 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Gdybym miał do wyboru C-360 i 4011 to nie wybrał bym żadnego tylko postawiłbym na C-355.

C-355 jest młodsza od 4011, tylnego mostu prawie w niej nie słychać, szybsza od C360 nieporównywalnie (np. w orce ja orałem C-360, a mój ojciec C-355 to tak mi uciekał że hej, nie wspominając o jeździe po szosie) i jak ma jeszcze "niebieską" skrzynie to już miód! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to moze sie pomyliles z tym silnikiem :blink: no a co do skrecania to zalezy jak kto dba bo ostatnio jezdzilem taka 60 ze sie nie dalo skrecac a ja swoja prawie w miejscu krece :P

no a ze 40 jest szybsza to sie zgodze

 

No chyba nie pomyliłem się :)

C-4011 ma S-4001 C-355 S-4002 a C-360 S-4003

 

Skoro różniły się mocą, miały jakieś modernizacje to i oznaczenia musiały być zmienione

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

A ja na jego miejscu wziął bym zwykłą polska 60-tke (chociaż poprzednio mówiłem że 40 jest silniejsza) i co z tego ze słabsza nawet od 40 . Pies z tym ale lecisz sobie z rzepakiem na skup i ci mogą, a lecisz taka 40-stka to od razu na pobocze a tu bizk bo nie zahamujesz :( takie są realia do 60 nikt się nie doje*** a do takiej 40 to od razu a to to a to tamto.Różnie bywa i choć mam 14 lat wiem jak jest bo jestem rolnikiem co robi w polu (nie chce tutaj nikogo urazić) a nie (bez urazy) cwaniakiem co naoglądał się filmów na yt i naj mądrzejszy bo obejrzał 1 fil co 40 przeciąga 60 i Już 40 najlepszy ciągnik, albo co bierze kamerę i nagrywa że ma takie wielkie gospodarstwo a podchodzi do niego taki co ma 10 razy mniejsze gospodarstwo i każe mu jechać a ten nawet nie umie wejść do ciągnika :(

Ps. z życia wzięte :)

A no i trochę nie na temat :)

Edytowano przez milanreal1
orty, literówki

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Mam 40 od 10 lat była słabsza od 60 ale jak robiłem generalny remont silnika wymieniłem wszystko:cały rozrząd z wałkiem, wał korbowodowy,tłoki,tuleje od 60 .Z orginału zostały tylko głowice i blok, po regeneracji pompy paliwowej ma tyle samo koni co 60tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

4011 powinna mieć prędkość maksymalną wiekszą bo ma szybsze przełozenie na zwolnicy. Tyle że to teoria bo odkręcisz na pompie 50 obr/min i jeż jest równo. Pisanie że 55 jest NIEPORÓWNYWALNIE szybsza to bzdura. Ta sama skrzynia, prawie ten sam silnik. Nie ma szans żeby przy tych samych ustawieniach pompy w ogóle była jakaś róznica pomojając przełożenie na zwolnicach na korzyść 40-ki. Z tymi róznicami w mocy to też jest różnie i możliwe że nie ma ich w cale a przynajmniej po pierwszym remoncie pompy wszystko się wyrównuje.

 

konopek00 masz rację. 20 lat jezdziłem 4011, pół roku temu poszła do żyda bo tym ciągnikiem to wstyd już było jezdzić, policja faktycznie się za tobą ogląda. 40-ka ma swoje zalety ale niestety najlepiej do czego się nadaje to nieduże gospodarstwo i żadnego transportu ulicznego. Zmieniać jej wygląd na 60-ke mija się z celem. Poza tym... ile ich jeszcze jezdzi w oryginale?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego mówisz że żadnego transportu ulicznego :blink: ja swoją przez 10 lat woziłem wywar z gorzelni 13 kilometrów w jedną stronę w tym jakieś 5 drogą krajową i nic się nie stało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A ja na jego miejsu wzioł bym zwykłą polska 60-tke (chociaż poprzednio mówiem że 40 jest silniejsza) i co z tego ze słabsza nawet od 40 . Pies z tym ale lecisz sobie z rzepakiem na skup i ci mogą, a lecisz taka 40-stka to odrazu na pobocze a tu bizk bo nie zachamujesz :( takie są realia do 60 nikt sie nie doje*** a do takiej 40 to odrazu a to to a to tamto.Różnie bywa i choć mam 14 lat wiem jak jest bo jestem rolnikiem co robi w polu (neichce tutaj nikogo urazic) a nie (bez urazy) cwaniakiem co naoglądał sie filmów na yt i naj mondrzejszy bo obejrzał 1 fil co 40 przeciąga 60 i JUż 40 najleprzy ciągnik, albo co bieze kamere i nagrywa że ma takie wielkie gospodarstwo a podchodzi do niego taki co ma 10 razy mniejsze gospodarstwo i kaze mu jechac a ten nawet nie umie wejśc do ciągnika :(

Ps. z życia wzięte :)

A no i troche nie na temat :)

 

 

A jest jakaś nie polska c-360 ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

Ursusc385 nie wiem czy wiesz ale mam nadzieje że wiesz że c-4011 byłą budowana na podzespołach zetora 4011 (albo na odwrót- róznie źródła mówią ).

 

4011 powinna mieć prędkość maksymalną wiekszą bo ma szybsze przełozenie na zwolnicy. Tyle że to teoria bo odkręcisz na pompie 50 obr/min i jeż jest równo. Pisanie że 55 jest NIEPORÓWNYWALNIE szybsza to bzdura. Ta sama skrzynia, prawie ten sam silnik. Nie ma szans żeby przy tych samych ustawieniach pompy w ogóle była jakaś róznica pomojając przełożenie na zwolnicach na korzyść 40-ki. Z tymi róznicami w mocy to też jest różnie i możliwe że nie ma ich w cale a przynajmniej po pierwszym remoncie pompy wszystko się wyrównuje.

 

konopek00 masz rację. 20 lat jezdziłem 4011, pół roku temu poszła do żyda bo tym ciągnikiem to wstyd już było jezdzić, policja faktycznie się za tobą ogląda. 40-ka ma swoje zalety ale niestety najlepiej do czego się nadaje to nieduże gospodarstwo i żadnego transportu ulicznego. Zmieniać jej wygląd na 60-ke mija się z celem. Poza tym... ile ich jeszcze jezdzi w oryginale?

 

Ja mam tzn narazie mój dziadek ma ale to kwestia czasu . Silnik jest chyba od 40 albo 55 niewiem bo nikt z okolicy nie ma 40 . by ktos musiał zrobic zdjecie orginalnego silnika. No i maska- od 60-tki

(ponieważ dziadek zaczoł pryskac jak był "troche na pluty" w nocy no i niezauważył słupa no i po masece ale orgnialnie była ta okrągła "jajko" a pozatym czysty orginał . Dodam do tego że ma orginalne ZEGARY i ORGINALNE LAMPY Z TYŁU których już nie ma naprawde nigdzie :(


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursus c4011 powstał na licencji zetora 4011 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj