quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Mag    1

Witam. Też jestem na etapie poszukiwań rozsiewacza. W grę wchodzi tak jak u kolegi wyżej Amazone ZA-X 902 lub Rauch MDS 19.1. Jak ktoś może coś doradzić w tej sprawie lub może zna aktualne ceny u dealerów w waszych okolicach to będę wdzięczny.

 

Myślę że dwie firmy są dobre. Cena Amazone to chyba coś z 15 tys. Rauch chyba podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam . Panowie zamierzam kupić rozsiewacz , tylko zastanawiam się nad unią brzeg ms 500 albo coś w podobnej kwocie z zachodu . Miałby pojemność 500-600 litrów i współpracowałby z ciągnikiem 3512 . Jaki możecie mi wariant polecić ? Nowy z Unii albo Sipma czy jakiś Rauch albo Amazone ??

 

Od 2 lat mam unie brzeg tylko ze mx850 i powiem ci że jak narazie jestem z niego zadowolony wykonanie dośc solidne wysiewanie nawozu też dośc precyzyjne jak narazie brak śladów korozji, jak byś kupował toszukaj hydrauliczny dość fajnie to działa


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Zrobiłem dzisiaj rozeznanie małe. Rauch MDS 17.1M z siłownikiem - 11200 netto; MDS 19.1R 14500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venomek007    1

Kucze to drogo wychodzą te siewniki Raucha, dziś odwiedził mnie przedstawiciel z Tech-Komu co Amazonko handluje to ZA-X 902 jest w stanie oddać jedynie za 10700 netto,

a ZA-M 1001 za 14000 netto. To myślę że po porównaniu cen do pojemności to Amazon wychodzi jednak korzystniej niż Rauch. Jutro szukam dalej kto taniej sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

No to faktycznie jeśli chodzi o pojemność a cena to Amazone wypada lepiej. Ja bardziej obstaje za Rauch ponieważ ma mieszadło z przekładnią 180obr/min. i nie będzie mielic niektórych nawozów no i troszkę lżejszy. Jeśli chodzi o pojemność to nie jest to wielki problem bo samemu można nadstawki pokombinować. Zarówno Rauch MDS 17.1 (700 l.), jak i Amazone za-m 1001(1000 l.) mają ramę wytrzymałą do 1800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jak zakupisz amazonke do podaj cenę bo też jestem na etapie zakupu tego rozsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Jak zakupisz amazonke do podaj cenę bo też jestem na etapie zakupu tego rozsiewacza.

 

Jak możesz to napisz jakie czynniki u ciebie przeważyły nad wyborem Amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Posiadam starszy rozsiewacz Amazone ZAF 1204 i jestem z niego zadowolony, kiedyś u sprzedawcy zobaczyłem stojęcą taką amazonke i pomyslałem fajnie by było taką mięć, niedługo podpiszę umowę to się go kupi. Porównywałem z innymi tańszymi to wypadł wg mnie najlepiej. A może tak dla odmiany bo mam tylko nowe polskie maszyny w gospodarswie coś innego tak jak w reklamie "podaruj sobie odrobinę luksusu". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

za tą kase to panowie napiszcie wyposażenie ?? za zam 1001 z limiterem plandeką nadstawkami na 1200 i sterownikiem nie wiecie ile krzyczą?

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venomek007    1

Rozmawiałem dziś ze znajomym który ma ZA-X 902 i bardzo zadowolony jest z niego, a co ważniejsze mimo że mieszadło ma taką samą prędkość obrotową co tarcze to nie mili nawozu, nie niszczy jego struktury, Choć jak ktoś chce mieć wolniejsze obroty to modele ZA-M , mają wolniejsze mieszadło, Także adam8211 szczerze mówiąc Amazonka nadal wychodzi Ci korzystniej niż Rauch.

Ja się jednak zdecydowałem na Amazona, brałem jeszcze pod uwagę Kunh , Rauch i Sullky, ale po porównaniu pojemności, jakości, wyposażenia do ceny wypadło na Amazona, a przede wszystkim opinia innych użytkowników, nie znalazłem osoby która ma Amazona nawet starszego i jest z niego nie zadowolona, więc to musi o czymś świadczyć.

Amazonkę ZA-x 902 udało mi się zamówić w cenie 10700 netto, jest on w podstawowym wyposażeniu a mianowicie wałek odbioru mocy, łopatki do siewu granicznego, sita zabezpieczające, no oczywiście hydrauliczne sterowanie, ja jeszcze w tej cenie dostałem zestaw do próby kręconej i oświetlenie

 

Za Amazona ZA-M 1001 chcą 14000 netto, a za limiter, plandekę i nadstawkę to już nie wiem, Ale w zeszłym roku znajomy kupił takiego tylko że z nadstawką zwiększającą do 1500kg to zapłacił za niego jakieś 19000 brutto, także myślę że nie powinno być bardzo drożej, z takim wyposażeniem co Ty chcesz

 

MARAKAM dobrze mówisz trzeba se podarować odrobinę luksusu, a już na pewno nie ma sensu wywalać kasy na polskie rozsiewacze czy to z Sipmy czy Unii, skoro są niewiele tańsze chociażby od Amazona, a jakościowo z tego co widziałem na pewno gorsze, ale każdy wybiera jak uważa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Amazonkę ZA-x 902 udało mi się zamówić w cenie 10700 netto, jest on w podstawowym wyposażeniu a mianowicie wałek odbioru mocy, łopatki do siewu granicznego, sita zabezpieczające, no oczywiście hydrauliczne sterowanie, ja jeszcze w tej cenie dostałem zestaw do próby kręconej i oświetlenie

 

Za Amazona ZA-M 1001 chcą 14000 netto, a za limiter, plandekę i nadstawkę to już nie wiem, Ale w zeszłym roku znajomy kupił takiego tylko że z nadstawką zwiększającą do 1500kg to zapłacił za niego jakieś 19000 brutto, także myślę że nie powinno być bardzo drożej, z takim wyposażeniem co Ty chcesz

 

 

Jak możesz to napisz u kogo zamawiałeś swoją Amazonke. Wróciłem dzisiaj z POLAGRY i pan z Rojęczyna powiedział mi ze 14 tys za ZA-M jest nie do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venomek007    1

Ja ją zamawiałem w firmie Tech-Kom, oni mają swoich przedstawicieli na całą Polskę, także koło siebie też na pewno jakiegoś masz przedstawiciela. Z tego co wiem to Tech-Kom i Agromix są głównymi dystrybutorami Amazona na kraj, ale z tego co mi wiadomo Tech-Kom ma lepsze ceny niż Rojęczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Dzięki za odpowiedź. W takim razie widzę że trzeba będzie z kimś z Tech-Komu rozmawiać bo Agromiks powiedział mi ze mniej jak za 15 tys nie pójdzie przy obecnym kursie euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venomek007    1

Dokładnie tak, mi Agromix zaoferował Za-M za 16500 i się upierał że mają najniższą cene w kraju, to go po prostu wyśmiałem bo nie było innej opcji.

Na ich stronie powinny być numery telefonów przedstawicieli w każdym województwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Napisano (edytowany)

witam

koledzy mam zamiar kupić rozsiewacz 600kg i ten sam dylemat ,co zawsze przy wyborze taki a może inny , myślę nad takim z gras -rolu 600kg lub wągrowiec robi takie za 6000 tysi ,ma ktoś wiedzę na temat tego z wągrowca co to za nowość

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hendrix    0

Panowie mam zamiar kupić rozsiewacz 500kg i mam dylemat co brać.Myślałem nad jedno talerzowym rozsiewaczem firmy Gras-rolu i Unia brzeg mx 400.Rozsiewacz ten pracowałby na powierzchni ok 8 ha z Ursusem C330.Za wszelka pomoc dziękuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Wszystko zależy od tego jaką kwotą dysponujecie na zakup rozsiewacza. Osobiście jak miałbym coś doradzić to nie bójcie się pytać o zachodnie rozsiewacze. Ceny naprawdę nie są kosmicznie większe od naszych producentów a jakość materiałów i wysiewu na pewno lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hendrix    0

Kwota jaka dysponuje to jedyne 1 tys zl. Domyslam sie ze za taka cene to dobrego rozsiewacza uzywanego nie kupie dlatego rozważałem jednotalerzowy Grass-rolu. Tylko jestem ciekawo opinii o nim i jego "rownomiernym" siewie nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy z Amazonem ZAx 902 po pełnym zasypaniu np sola potasową da sobie rade C360 3P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj