Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kupić rozsiewacz?

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:38

Jaki kupić rozsiewacz? Twoje pieniądze, twój wybór :P :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kupić rozsiewacz? Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:13

Jaki kupić rozsiewacz? ...zły wybór;) chyba ze masz mniej dzis 10ha.. jakos watpie w jakosc tych wynalazkow:)

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:23

Jaki kupić rozsiewacz? dobrze wybrałeś, szkoda że nie napisałeś do jakiego ciągnika, z lejkiem jest tylko ten problem że poza c 330 z żadnego ciągnika nie da się sięgnąć do tych dzwigni, z c 330 bajka, ale już z mf 255 potrzebny kijek, a z t25 to się naklniesz bo też sięgnąć tragedia, lepiej zainwestować w ten siłowniczek do otwierania koszt 170zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:37

Jaki kupić rozsiewacz? a ma ktos tu moze jakies porownanie tych nowych dwutalerzowych np "motyl" albo sipmy ze starymi markowymi: amazonki rauch kuhn bogbal sulky...itp ????

Edytowany przez Brykal, 01 kwiecień 2011 - 10:25.

#25 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 luty 2012 - 21:25

Jaki kupić rozsiewacz? Jaki zagraniczny rozsiewacz polecacie na 40ha używany do c-360, cena do 5000zł ładowność od 500-1000kg. Rozsiewałem amazone za-f 604 (chyba) i nie jestem zbyt zadowolony z rozsiewu, pożyczałem też z brzegu ms400 i bardzo równo rozsiewa.
http://allegro.pl/ro...2103401843.html co myślicie o tym bogballu.

Edytowany przez TTjarek, 06 luty 2012 - 10:36.

#26 Share robi156dm

robi156dm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:58

Jaki kupić rozsiewacz? Witam!!!
Ja też planuje zakup jakiegos lejka bo stary amazone sie juz sypie te zasuwki przekładnia nie oplaca sie remontować :( Wygoglałem w necie coś takiego jakis włoski firma Cosmo i mam pytanie ma ktos może taki, lub mial jak sie sprawuje bo wedlug mnie wyglad dosc ciekawie lepiej niz te polskie rzemieslnicze :ph34r:
http://przyczepalesn...wacze_cosmo.php
Z góry dziekuje za odpowiedzi :)
Pozdro!!!

#27 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 08:23

Jaki kupić rozsiewacz? Mam identyczny, też włoski, tyle że nazywa się Nordagri 500. Może i na początku nieźle rozsiewał, ale bardzo szybko zaczął korodować. Po kilku latach zrobiła się nawet dziura w dole lejka, ale załatałem ją kawałkiem blachy ocynkowanej. Poza straszliwą korozją były duże problemy z otwieraniem zasuwek. Przez wiele lat otwierać musiałem je młotkiem, bo wprawdzie sama zasuwka jest z kwasówki, ale prowadnica ze zwykłej blachy. Takie otwieranie młotkiem nie służy równomierności wysiewu, na jedną stronę siało mi grubo a na drugą prawie wcale. Na jesieni już się poddałem i definitywnie go odstawiłem. Cóż, strasznie żałuję, że kiedy go kupowałem nie dołożyłem 2 stówek do lejka firmy Agromehanika. Ehhh, połaszczyłem się na takie gó*no:-( Teraz poluję na Kuhna MDS-a w dobrym stanie, ale ciężko na taki egzemplarz trafić. Latem widziałem na Alledrogo nówke Raucha MDS 735 za 11 tysięcy. Teraz, po miesiącach poszukiwań skusiłbym się na tą ofertę, ale nic takiego już nie mogę znaleźć. A może ktoś zna jakiegoś dealera Kuhna sprzedającego rozsiewacze w dobrych cenach??? Czekam na cynk:-)Pozdrawiam

#28 Share robi156dm

robi156dm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:08

Jaki kupić rozsiewacz? Co to za firma Agromehanika bo jakos nie czaje :( . Naprawde produkuje solidne i dobre lejki bo jesli tak chetnie bym dołożył niz pakować się w to włoskie cosmo czy inne. Gdzie kupic ewentualnie ogładnąć ich wyroby jest jakas stronka w sieci???

#29 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 09:38

Jaki kupić rozsiewacz? Agromehanika Kranj to slowenska firma znana glownie z produkcji opryskiwaczy. Mowilo się na nie "jugoslowianskie", zapewne to kojarzysz:-) Kiedyś maszynami tej firmy handlowal Hortmasz ze Strobowa pod Skierniewicami. Przejezdzalem obok nich 2 miesiące temu, to stal jeszcze jeden maly lejek z zapasow. Moze oddadzą Ci go w dobrej cenie, żeby nie stal taki samotny :) Kiedys roznica w cenie była niewielka, ale jakies 2 lata temu lejek Agromehaniki wyceniali już na prawie 2,5 tysiąca zlotych, podczas gdy rodzime produkty z tego segmentu nie zmienily ceny. Udalo mi się wyszperać fotke takiego lejka: http://agrotechnic.p..._-_agromehanika .Pozdrawiam

O, nawet jest na traktorpoolu: http://www.traktorpo...-250-K/1550962/ ale cena niczego sobie :blink:
A tutaj masz ich strone: http://www.agromehan...u/en/index.html
Ehhh, rozczulilem sie, bo mialbym teraz taki fajny 500 litrowy, niezniszczalny lejek, a tak stoi u mnie kupka wloskiej rdzy :wacko:

Edytowany przez torpedo, 04 marzec 2012 - 21:31.

#30 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 marzec 2012 - 10:10

Jaki kupić rozsiewacz? wiesz ja bym ci radził kupić z Brzegu mx400 sam taki posiadam rozsiewa świetnie tak jak markowe bo posiada te same atesty ale jak mało ziemi to tym bardziej bo obecnych cenach nawozu liczy się dokładność dawki wysiewu jak i rozsianie go na polu żeby potem nie ścieżek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 10:58

Jaki kupić rozsiewacz? Przegladam stronki Alledrogo i co widze? Lejek Agromehaniki :)
http://moto.allegro....2204940339.html
I cena teraz bardziej przystepna. Oblukaj go sobie @robi156dm, jesli masz zyczenie.
Pozdrawiam

#32 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 15:00

Jaki kupić rozsiewacz? Tanio sprzedam rozsiewacz zainteresowni pytać na priw.

Edytowany przez Siwy7406, 22 marzec 2012 - 19:45.

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#33 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 08:09

Jaki kupić rozsiewacz? ja bym ci radził diadem fs 60 sam go nie dawno kupiłem i uwieżcie sprawuje się doskonale ładowność 400 kg jedno talerzowy kosztował 100zł oczywiście używany ale w bardzo dobrym stanie

#34 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:50

Jaki kupić rozsiewacz? Słuchaj "DamianWładymirecT25" na jaką max szerokość rozsiewa ci ten "diadem Fs60" i czy równo sieje nawóz na obydwie strony? Jestem zainteresowany takim rozsiewaczem,miałem kiedyś "Diadem Domo S",taki z wyglądu jak lejek tylko tarcza rozsiewająca była kwadratowa byłem z niego zadowolony,rozsiewałem sobie gorczycę i usiała się równiutko,

#35 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:23

Jaki kupić rozsiewacz? Waszym zdaniem jaki jest lepszy rozsiewacz Amazone czy Rauch? Uzasadnijcie odpowiedź.

Edytowany przez XValtraN101X, 10 kwiecień 2012 - 11:53.

#36 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:57

Jaki kupić rozsiewacz? Sam czegos szukam pod 3p i wszyscy polecaja raucha. Jedna komora bez przegród co nie wymaga przesypywania. Tylko co raucha z hydrauliką dźwignie 3p? :/

#37 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 21:44

Jaki kupić rozsiewacz? ja polecałbym amazone. sam takiego mam i wydaje mi się ok. nie było z nim żadnych problemów i mocy dużo nie potrzebuje. Jak zresztą słyszałem to amazone jest liderem w produkcji rozsiewaczy i siewników.

#38 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 19 kwiecień 2012 - 17:03

Jaki kupić rozsiewacz? mam pytanko rozsiewacz cosmo 500 idealnie sybie na dwie strony ale ciut jasiniejsze pasy są tuż za ciągnikiem już niewiem jak to ustawicć łopatki na drugiejdziurce od prawej strony czy komuś się udało ten sprzęt wyregulować idealnie

#39 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 10:59

Jaki kupić rozsiewacz? Lepiej Kupić Nowy Polski rozsiewacz niż jakiś stary zamęczony Zagraniczny. Nie Warto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:18

Jaki kupić rozsiewacz? Czasami te zagraniczne używki lepiej rozrzucają i dłużej wytrzymają niż nówki polskie :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Dodaj odpowiedź