quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

robi156dm    0

Witam!!!

Ja też planuje zakup jakiegos lejka bo stary amazone sie juz sypie te zasuwki przekładnia nie oplaca sie remontować :( Wygoglałem w necie coś takiego jakis włoski firma Cosmo i mam pytanie ma ktos może taki, lub mial jak sie sprawuje bo wedlug mnie wyglad dosc ciekawie lepiej niz te polskie rzemieslnicze :ph34r:

http://przyczepalesn...wacze_cosmo.php

Z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Mam identyczny, też włoski, tyle że nazywa się Nordagri 500. Może i na początku nieźle rozsiewał, ale bardzo szybko zaczął korodować. Po kilku latach zrobiła się nawet dziura w dole lejka, ale załatałem ją kawałkiem blachy ocynkowanej. Poza straszliwą korozją były duże problemy z otwieraniem zasuwek. Przez wiele lat otwierać musiałem je młotkiem, bo wprawdzie sama zasuwka jest z kwasówki, ale prowadnica ze zwykłej blachy. Takie otwieranie młotkiem nie służy równomierności wysiewu, na jedną stronę siało mi grubo a na drugą prawie wcale. Na jesieni już się poddałem i definitywnie go odstawiłem. Cóż, strasznie żałuję, że kiedy go kupowałem nie dołożyłem 2 stówek do lejka firmy Agromehanika. Ehhh, połaszczyłem się na takie gó*no:-( Teraz poluję na Kuhna MDS-a w dobrym stanie, ale ciężko na taki egzemplarz trafić. Latem widziałem na Alledrogo nówke Raucha MDS 735 za 11 tysięcy. Teraz, po miesiącach poszukiwań skusiłbym się na tą ofertę, ale nic takiego już nie mogę znaleźć. A może ktoś zna jakiegoś dealera Kuhna sprzedającego rozsiewacze w dobrych cenach??? Czekam na cynk:-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi156dm    0

Co to za firma Agromehanika bo jakos nie czaje :( . Naprawde produkuje solidne i dobre lejki bo jesli tak chetnie bym dołożył niz pakować się w to włoskie cosmo czy inne. Gdzie kupic ewentualnie ogładnąć ich wyroby jest jakas stronka w sieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Agromehanika Kranj to slowenska firma znana glownie z produkcji opryskiwaczy. Mowilo się na nie "jugoslowianskie", zapewne to kojarzysz:-) Kiedyś maszynami tej firmy handlowal Hortmasz ze Strobowa pod Skierniewicami. Przejezdzalem obok nich 2 miesiące temu, to stal jeszcze jeden maly lejek z zapasow. Moze oddadzą Ci go w dobrej cenie, żeby nie stal taki samotny :) Kiedys roznica w cenie była niewielka, ale jakies 2 lata temu lejek Agromehaniki wyceniali już na prawie 2,5 tysiąca zlotych, podczas gdy rodzime produkty z tego segmentu nie zmienily ceny. Udalo mi się wyszperać fotke takiego lejka: http://agrotechnic.p..._-_agromehanika .Pozdrawiam

 

O, nawet jest na traktorpoolu: http://www.traktorpo...-250-K/1550962/ ale cena niczego sobie :blink:

A tutaj masz ich strone: http://www.agromehan...u/en/index.html

Ehhh, rozczulilem sie, bo mialbym teraz taki fajny 500 litrowy, niezniszczalny lejek, a tak stoi u mnie kupka wloskiej rdzy :wacko:

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz ja bym ci radził kupić z Brzegu mx400 sam taki posiadam rozsiewa świetnie tak jak markowe bo posiada te same atesty ale jak mało ziemi to tym bardziej bo obecnych cenach nawozu liczy się dokładność dawki wysiewu jak i rozsianie go na polu żeby potem nie ścieżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Tanio sprzedam rozsiewacz zainteresowni pytać na priw.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził diadem fs 60 sam go nie dawno kupiłem i uwieżcie sprawuje się doskonale ładowność 400 kg jedno talerzowy kosztował 100zł oczywiście używany ale w bardzo dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Słuchaj "DamianWładymirecT25" na jaką max szerokość rozsiewa ci ten "diadem Fs60" i czy równo sieje nawóz na obydwie strony? Jestem zainteresowany takim rozsiewaczem,miałem kiedyś "Diadem Domo S",taki z wyglądu jak lejek tylko tarcza rozsiewająca była kwadratowa byłem z niego zadowolony,rozsiewałem sobie gorczycę i usiała się równiutko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem jaki jest lepszy rozsiewacz Amazone czy Rauch? Uzasadnijcie odpowiedź.

Edytowano przez XValtraN101X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Sam czegos szukam pod 3p i wszyscy polecaja raucha. Jedna komora bez przegród co nie wymaga przesypywania. Tylko co raucha z hydrauliką dźwignie 3p? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

ja polecałbym amazone. sam takiego mam i wydaje mi się ok. nie było z nim żadnych problemów i mocy dużo nie potrzebuje. Jak zresztą słyszałem to amazone jest liderem w produkcji rozsiewaczy i siewników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

mam pytanko rozsiewacz cosmo 500 idealnie sybie na dwie strony ale ciut jasiniejsze pasy są tuż za ciągnikiem już niewiem jak to ustawicć łopatki na drugiejdziurce od prawej strony czy komuś się udało ten sprzęt wyregulować idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czasami te zagraniczne używki lepiej rozrzucają i dłużej wytrzymają niż nówki polskie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a powiedzcie mi na 6 ha to jaki byscie proponowali? teraz mam lejek ale juz mocno zmeczony i beardzo ciezko ustawic dawki bo albo sie calkiem zakmnie albo otworzy na maxa . pozdrawiam

 

zapomnailem wyzej zapytac jaka jest roznica miedzy jrdno a dwutalezrzowym oprocz tarcz oczywiscie plusy i minusy jak mozecie podac kazdego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Talerz rozrzucający ubogo wyposażony, te łopatki szkoda gadać jak przy starych kosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce kupic rozsiewacz nawozow mam 5,5 ha i 360 ursusa teraz sie mecze starym lejkiem jednotalerzowym ktorego ciezko usatwic dobra dawke a jak wiadomo nawozy juz dawno przestaly byc tanie a po drugie ilosc nawozu rozna jest siana i nie wiem co kupic czy znow lejek nowy czy moze jakis uzywany dwutalerzowy co radzicie moze macie jkies typy ktore firmy i ich modele sa godne zainteresowania ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

Mam do was pytanie, chciałbym zakupić jakiś rozsiewacz na około 8ha, by współpracował z C-330 i rozsiewał na ścieżki 10m. Na ten cel chciałbym wydać około 1800zł, z góry mówię, że odpadają "plastikowe lejki". Niedaleko mnie jest do sprzedania rozsiewacz jednotalerzowy Amazone EK-401, czy jest on coś wart? Marzenie to Amazone dwutalerzowy ZAF 402 lub 403 tylko że ciężko cokolwiek kupić po dobrych pieniądzach...czekam na inne sugestie z Waszej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Panowie zamierzam kupić rozsiewacz , tylko zastanawiam się nad unią brzeg ms 500 albo coś w podobnej kwocie z zachodu . Miałby pojemność 500-600 litrów i współpracowałby z ciągnikiem 3512 . Jaki możecie mi wariant polecić ? Nowy z Unii albo Sipma czy jakiś Rauch albo Amazone ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Posiadam sipme 450 kg ładowności i taki powinien wystarczyć do 3512.Ładnie wysiewa jak na produkt krajowy.Ma dwa lata i narazie korozji nie widać.Minusem jest tabela wysiewu która nie sprawdza się w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venomek007    1

Witam. Panowie mam pytanko ma ktoś z was może rozsiewacz Amazone ZA-X Perfect 902, bo zamierzam taki właśnie kupić i zastanawiam się jak on się sprawuje. Jeśli ktoś taki posiada to proszę o jakieś opinie, Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Witam. Też jestem na etapie poszukiwań rozsiewacza. W grę wchodzi tak jak u kolegi wyżej Amazone ZA-X 902 lub Rauch MDS 19.1. Jak ktoś może coś doradzić w tej sprawie lub może zna aktualne ceny u dealerów w waszych okolicach to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj