quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

hardkor113    635

Tak jak kolega mowi sprawdzic lączenie pomiedzy skrzynia a rama. Luzy w przekladni to jedynie lozyska wymienic. I patrz za kuhn. Mnie on przekonal swoimi gabarytami.Nieduzy i zgrabny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Obawiam się że nowy lakier nie będzie też jakieś super jakości i trwałości a roboty też sporo żeby to dobrze zrobić wsuzyko więc wolałbym go nie malować 

Macie te sulky bo też cenowo są w miarę ok i jestem ciekawy opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
1 godzinę temu, Przemo188 napisał:

Obawiam się że nowy lakier nie będzie też jakieś super jakości i trwałości a roboty też sporo żeby to dobrze zrobić wsuzyko więc wolałbym go nie malować 

Macie te sulky bo też cenowo są w miarę ok i jestem ciekawy opinii 

Miałem DR i muszę przyznać że bardzo fajny sprzęt. Minusikiem są dwie komory ale to da się przeżyć. Dół skrzyni tak samo z kwasówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Może być mały i jego cena jest bardzo wysoka.

ten 921 w standardowym stanie do poprawek, chcesz to sprzedam Ci tanie w podobnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Przymierzam się do zakupu rozsiewacza. Z tego co gadałem ze znajomym mam szukać tylko na przekładni, a nie na 3 przekładniach połączonych sprzęgłem. Sprzęt na razie będzie pracował głównie z C-330M, a okazjonalnie z Zetorem proxima 85. Nadstawki dokupię później, lub wykonam sam. 

W moje oko wpadło 2 modele Langren 600 i ArMasz 600. Który polecacie bardziej? A, może coś innego budżetowego? 

Te dwa modele mam w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
1 godzinę temu, michal009 napisał:

Przymierzam się do zakupu rozsiewacza. Z tego co gadałem ze znajomym mam szukać tylko na przekładni, a nie na 3 przekładniach połączonych sprzęgłem. Sprzęt na razie będzie pracował głównie z C-330M, a okazjonalnie z Zetorem proxima 85. Nadstawki dokupię później, lub wykonam sam. 

W moje oko wpadło 2 modele Langren 600 i ArMasz 600. Który polecacie bardziej? A, może coś innego budżetowego? 

Te dwa modele mam w okolicy. 

A ile masz do wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Najmniej jak się da, ale żeby trochę posłużył. Przynajmniej połowę tego co kos. Kos padł, a czymś trzeba robić. Zakup nie planowany.

Powiedzmy max 4500. 
 

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
michal009 napisał:

Najmniej jak się da, ale żeby trochę posłużył. Przynajmniej połowę tego co kos. Kos padł, a czymś trzeba robić. Zakup nie planowany.

Powiedzmy max 4500. 
 

W tym budżecie spokojnie jakiś kuhn MDS, sulky DRC. Nie kupuj amazone ZAX bo to złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Kilka lat temu też miałem taki dylemat,brałem pod uwagę langrena,  ostatecznie padło na Rauch-a MDS. Ogólnie polecam. Modele serii  MDS 701 i wyższej są przystosowane do ładowności 1800 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
michal009 napisał:

1800 kg i C330? To nie Filmarming Simulator.

To że coś jest przystosowane nie znaczy że trzeba używać. W nominale jest 700 lub 900l pojemności

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142
Dnia 15.10.2019 o 11:52, michal009 napisał:

Przymierzam się do zakupu rozsiewacza. Z tego co gadałem ze znajomym mam szukać tylko na przekładni, a nie na 3 przekładniach połączonych sprzęgłem. Sprzęt na razie będzie pracował głównie z C-330M, a okazjonalnie z Zetorem proxima 85. Nadstawki dokupię później, lub wykonam sam. 

W moje oko wpadło 2 modele Langren 600 i ArMasz 600. Który polecacie bardziej? A, może coś innego budżetowego? 

Te dwa modele mam w okolicy. 

z tych dwóch langren, jedna komora, mieszadło wolnoobrotowe i malowanie zbiornika na plus, sama rama już nie jest tak dobrze pomalowana, choć u mnie po 2 sezonach nie widać jakoś mocno rudej
jeśli używka to jak kolega Grzegorz wspomniał MDS czy sulky, od amazonki trzymaj się z daleka, chyba że lubisz przepłacać za kolor i napis

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Dzięki za podpowiedzi. Langren 800 kupiony. Jeszcze tylko zmienić gniazda w ciągniku i może w sobotę testy. A, co do ramy to już mam 2 ogniska korozji. :)
Dzięki za podpowiedzi. Langren 800 kupiony. Jeszcze tylko zmienić gniazda w ciągniku i może w sobotę testy. A, co do ramy to już mam 2 ogniska korozji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
michal009 napisał:

4000

To jak za średnią kopie która już koroduje to dużo. Uważaj na przekladnie bo już widziałem zdjęcia skorodowanej w środku i to po 3 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Swojego langrena mam od blisko 3 lat i na dzień dzisiejszy mogę go polecić. W kilku miejscach na ramie zerwałem myjką farbę, ale rudej na razie nie widać. Zbiornik z kwasówki jak nowy, wysiewa dobrze oby tylko spisywał się tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
16 godzin temu, izydor6280 napisał:

...od amazonki trzymaj się z daleka, chyba że lubisz przepłacać za kolor i napis

Możesz to jakoś uzasadnić ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
3 godziny temu, asharot napisał:

Możesz to jakoś uzasadnić ?

To Ja Ci uzasadnię. Amazone istnieje od serii M. Wszystko mniejsze to złom. Mieszadło na osi wałka, dwie komory, wysyp z boku i wieczny problem z zasówami. Niezbyt fajna regulacja szerokości. Najnowsze X są wręcz ekologiczne tak szybko korodują. Najlepiej popatrzeć np na rynek niemiecki gdzie ZA-F kosztuje 100-300 euro a głupi ZSB czy MDS 1000 euro

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

co z nowych polskich najlepiej wybrać unia, sipme czy woprola ? cena ok 10 tys. ok 600_800 litrów najlepiej z mocną ramą zeby mozna było w przyszłości podwoić pojemność


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

co z nowych polskich najlepiej wybrać unia, sipme czy woprola ? cena ok 10 tys. ok 600_800 litrów najlepiej z mocną ramą zeby mozna było w przyszłości podwoić pojemność

Unia nie jest zła, woprol jakoś siermiężnie dla Mnie wygląda. Oglądałeś może takie https://allegro.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-dwutarczowy-promar-drn-1400kg-7285746028 ?

W skrzyni nierdzewnej powinien lata posłużyć. A jest to dość dobra kopia wiec siać tez powinien dobrze w przedziale 10-15m (18m duże granule)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj