Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kupić rozsiewacz?

297 odpowiedzi na ten temat

#241 Share GRZES1545

GRZES1545

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:08

Jaki kupić rozsiewacz?

. Też myślę ze samemu najlepiej przetestować, a orientujesz się jak w tych rozsiewaczach rozwiązali siew graniczny?

Nie mam pojęcia jak w nich jest z tym siewem granicznym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kupić rozsiewacz? Dzisiaj, 19:36
  •  

#242 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:00

Jaki kupić rozsiewacz?

Ja mam sulky GLX 2000 z hydraulicznym otwieraniem, niezależnie każda ze stron. Super równo rozsiewa i szerokość łatwo ustawić na 24 m sypie równiutko . Dużo się mieści i ogólnie bardzo polecam w używce cena też dobra jakięs 7-8 tyś można kupić w dobrym stanie.

#243 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 14 luty 2017 - 19:47

Jaki kupić rozsiewacz?

Witam, Panowie podpowiedzcie jaki wybrać nowy, dobry rozsiewacz na ok. 20 ha z perspektywą na więcej-ok 15 ton nawozu rocznie. Pojemność na oko 700 litrów z perspektywą rozbudowy na 2 Big bagi. Nad którą marką warto się pochylić, nie potrzeba mi bajerów, otwieranie hydraulika i wysiew graniczny starczy, cenowo powiedzmy 15-16 tys zł będzie dla mnie do przełknięcia.

Dziś dowiadywałem się o Bogballe l1 Plus 700 litrów cena 18500 brutto ale się nie targowałem nawet bo czasu nie było. Warto się nad tym zastanowić?

Ew co innego

KUhn(chyba cenowo wyjdzie w miarę ok??)

Amazone-tu cenowo raczej w miarę, ale nie mam przekonania, faktycznie tak rdzewieją i mielą nawóz?

Kverneland? Tu mi się zdaję, maszyna super tylko cena pewnie będzie zaporowa?

Sulky ?? Cenowo wychodzi to podobnie do Fendta od tego samego dealera? :)

Simpy/Unie nie mam przekonania a może się mylę? Te tańsze raczej mnie nie interesują. Jak z jakością pracy tych rozsiewaczy bo to jest dla mnie mega ważne.

Edytowany przez koczas, 14 luty 2017 - 19:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share PiotrMurgrabia

PiotrMurgrabia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 luty 2017 - 20:49

Jaki kupić rozsiewacz?

A jakie opinie ma rozsiewacz firmy Woprol? Słyszałem, ze Woprol robi rozsiewacze poc Akpila?

#245 Share 90mateusz

90mateusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 luty 2017 - 22:41

Jaki kupić rozsiewacz?

witam co sadzicie  o rozsiewaczu  sulky tego typu ? https://www.olx.pl/o...html#eb5031e1a4

#246 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 luty 2017 - 00:26

Jaki kupić rozsiewacz?

sulky dx 20 1500l - 15500 zł netto

kuhn/rauch mds 19.1 900 l - 15000 zł netto

sipma boryna 1000l - 10800 zł netto

#247 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 15 luty 2017 - 18:59

Jaki kupić rozsiewacz?

Tego raucha masz cene z wysiewem granicznym czy bez? Mi za 17.1 krzyknął 12 tys netto a dopłata za wysiew 4200 zł netto.

#248 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 15 luty 2017 - 19:01

Jaki kupić rozsiewacz?

unia mx 1200 w standardzie 8800zł netto

#249 Share Rolnik_103_54

Rolnik_103_54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2017 - 20:52

Jaki kupić rozsiewacz? Witam zastanawiam się nad kupnem nowego rozsiewacza firmy Langren. Czy posiada ktoś z was taki rozsiewacz? Czy jest godny uwagi? ☺

#250 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 20 luty 2017 - 00:54

Jaki kupić rozsiewacz?

Tego raucha masz cene z wysiewem granicznym czy bez? Mi za 17.1 krzyknął 12 tys netto a dopłata za wysiew 4200 zł netto.

Tak. Ta cena jest z najprostszym wysiewem granicznym jaki występuje w tych rozsiewaczach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 20 luty 2017 - 21:31

Jaki kupić rozsiewacz?

sulky dx 20 1500l - 15500 zł netto

kuhn/rauch mds 19.1 900 l - 15000 zł netto

sipma boryna 1000l - 10800 zł netto

Kolego a Sulky dx20 też z wysiewem granicznym? Muszę ogarnąć kontakt do przedstawiciela od Korbanka(normalnie nie myślałem, że dożyję takiej chwili że tam w ogóle zadzwonię:) ) Bo najmniejsza wersja ma 900 litrów to powinno być trochę taniej niż podane przez Ciebie a nie ukrywam fajne te rozsiewacze mają. Widzę, że chyba szukasz czegoś podobnego do mnie i tak na mój rozum najbardziej podoba mi się bogballe i właśnie sulky. Cena tego raucha i tak będzie wyższa od bogballe (18,5 tys brutto bez targowania) a rauch twój wychodzi właśnie 18,4 tys zł. Może ogarniasz temat dobrze to coś podpowiesz? Bo amazonki to chyba nie ma co jechać oglądać nawet mi się zdaje.

#252 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 21 luty 2017 - 15:32

Jaki kupić rozsiewacz? W sulky oraz bogballe cała konstrukcja + nadbudowa jest z kwasówki zrobiona?

#253 Share wojtazz

wojtazz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 luty 2017 - 13:44

Jaki kupić rozsiewacz?

zamowione

Unia MX 1200

skrzynia ze stali nierdzewnej (doplata 4 tys netto)

plandeka stelazowa

wom

kolka do ustawiania w garazu

rozdzielne sterowanie zasuwami (podwojna hydraulika)

wszystko razem zlacz do kupy i zaplac 18200 zl na podlasiu. cena brutto.

co do siewnikow to z mojej wsi amazonka nowka sztuka obsiewala cos kolo 30-40ha i 6-7 lat rdza wylazi (myta pucowana)

a unia mlx obiewala 50ha moze nawet wiecej i jest starsza ile dokladnie lat to nie powiem bo dokladnie nie pamietam ale jest w super stanie rdza nie wylazi. temu tez biore unie.

#254 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 23 luty 2017 - 01:22

Jaki kupić rozsiewacz?

Kolego a Sulky dx20 też z wysiewem granicznym? Muszę ogarnąć kontakt do przedstawiciela od Korbanka(normalnie nie myślałem, że dożyję takiej chwili że tam w ogóle zadzwonię :) ) Bo najmniejsza wersja ma 900 litrów to powinno być trochę taniej niż podane przez Ciebie a nie ukrywam fajne te rozsiewacze mają. Widzę, że chyba szukasz czegoś podobnego do mnie i tak na mój rozum najbardziej podoba mi się bogballe i właśnie sulky. Cena tego raucha i tak będzie wyższa od bogballe (18,5 tys brutto bez targowania) a rauch twój wychodzi właśnie 18,4 tys zł. Może ogarniasz temat dobrze to coś podpowiesz? Bo amazonki to chyba nie ma co jechać oglądać nawet mi się zdaje.

Tak, sulky z wysiewem granicznym (łopatka ecobord). Zeszli mi na 15000 zł, ale ostrzegam, że wszystkie wymienione przeze mnie ceny powstały w oparciu o założenie, że kupię od tego dilera jeszcze jakąś maszynę. Więc przy pojedynczym zakupie mogą być wyższe. Raucha stało na placu ze 6 sztuk, więc to też chyba miało wpływ na cenę. Jak dla mnie sulky, rauch, bogballe i amazone to jedna liga, więc tu przy wyborze kierowałbym się ceną. Na korzyść raucha przemawia to, że ma jednolitą skrzynię (zaleta na górzystych polach) i porządne obrotowe mieszadło (a nie kawałek druta poruszającego się do przodu i tyłu).

Pisząc o amazone pewnie miałeś na myśli to, że rdzewieją? Powiem tak. Ojciec kupił w 2002 roku Jarmeta 800 litrów. Mniej więcej takie coś:  http://www.pl.all.bi...log/109636.jpeg

Na dzisiaj rdza jest tylko tam gdzie sami przez przypadek zrobiliśmy otarcia na farbie. I jest to tylko rdza powierzchniowa a nie wgłębna. Więc, jak ktoś na forum pisze, że mu amazone rdzewieje to znaczy, że nie potrafi o niego zadbać. Bo nie wierzę, że amazone robi dziś gorszą powłokę malarską niż jarmet 15 lat temu.

Ja prawdopodobnie wybiorę Sipmę, bo niedługo przechodzę na RSM, więc będę jej używał tylko do wieloskładnika. A za 2-3 lata pewnie ograniczę jego stosowanie zastępując go kurzym obornikiem od niosek. Więc po co mam wydawać 4000 zł więcej na rozsiewacz? A poza tym kupuję już zachodni ciągnik, zachodni zestaw uprawowo-siewny, zachodniego głębosza, to chociaż rozsiewacz by się przydało kupić polski :D .

#255 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3397 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 luty 2017 - 22:33

Jaki kupić rozsiewacz?

zastanawiam się czy 600l styknie na BB, wiadomo różne nawozy mają różne objętości. Dlatego chciałbym zapytać, czy ktoś może ma jakieś dane ile waży 1m3 danego nawozu. lub 1t ile to m3 :)

albo chciałbym opinie użytkowników rozsiewaczy ze skrzynią 600l jakie nawozy w BB zmieścili, i czy są jakieś co nie weszły.

#256 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 24 luty 2017 - 19:01

Jaki kupić rozsiewacz?

Koledzy jaki wybrac rozsiewacz nawozu czy firmy Langren Czy Altro???

#257 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3397 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 24 luty 2017 - 19:36

Jaki kupić rozsiewacz? Ja na 99% zamawiam langren ale jeszcze nie wiem czy 600l czy 800l

#258 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 24 luty 2017 - 19:47

Jaki kupić rozsiewacz?

zamowione

Unia MX 1200

skrzynia ze stali nierdzewnej (doplata 4 tys netto)

plandeka stelazowa

wom

kolka do ustawiania w garazu

rozdzielne sterowanie zasuwami (podwojna hydraulika)

wszystko razem zlacz do kupy i zaplac 18200 zl na podlasiu. cena brutto.

co do siewnikow to z mojej wsi amazonka nowka sztuka obsiewala cos kolo 30-40ha i 6-7 lat rdza wylazi (myta pucowana)

a unia mlx obiewala 50ha moze nawet wiecej i jest starsza ile dokladnie lat to nie powiem bo dokladnie nie pamietam ale jest w super stanie rdza nie wylazi. temu tez biore unie.

skrzynia ze stali nierdzewnej tylko 4 netto??? od jakiego dilera bierzesz, bo zastanawiam się nad mx850 i ładną Ci zrobili ofertę  ;)  jaki termin realizacji zamówienia?

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#259 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2017 - 20:16

Jaki kupić rozsiewacz?

Koledzy jaki wybrac rozsiewacz nawozu czy firmy Langren Czy Altro???

JUNIOR II woprolu nie jest lepszy ??

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share PiotrMurgrabia

PiotrMurgrabia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 luty 2017 - 21:10

Jaki kupić rozsiewacz?

Ma ktoś z was rosiewacz z Woprola Junior II plus? jakie opinie? Dużo się rożni od tej starszej wersji?

Dodaj odpowiedź