quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomi1605    23
To zależy kolego na jaką szerokość masz opryskiwacz. Ten rozsiewacz na tych łopatkach nie rzuci dalej jak na 12metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Mam ofertę na Amazone ZAM 1001 bez nadstawek, plandeka ze stelażem, wysiew graniczny 24.000 netto. Według was jest to wysoka cena?

Jak wypadają inne marki w takiej samej konfiguracji? Np. Rauch, Sulky czy Kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Panowie do wysiewu wapna jaki jest lepszy rozsiewacz na taśmę czy łańcuch myślę o zakupie rcw  


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Co polecicie do nawozu. Budżet ok 8k. Ma być nowe. Najlepiej żeby weszły 2 big bagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6
Dnia 13.01.2018 o 13:58, Fugeo napisał:

Mam ofertę na Amazone ZAM 1001 bez nadstawek, plandeka ze stelażem, wysiew graniczny 24.000 netto. Według was jest to wysoka cena?

Jak wypadają inne marki w takiej samej konfiguracji? Np. Rauch, Sulky czy Kverneland

Cena zaporowaO.o. Targuj i to ostro. Ja miałem ofertę na ZA-M 1500 + S500 w takim wyposażeniu za 27 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
13 godzin temu, tomi382 napisał:

Co polecicie do nawozu. Budżet ok 8k. Ma być nowe. Najlepiej żeby weszły 2 big bagi. 

langren, altro, woprol bez problemu full opcja w tej kwocie lub promar, ale może być ciężko nawet w podstawowej opcji


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Mam pytanie cz Kverneland Exacta CL 1100 ma w standardzie hydrauliczne otwieranie zasuw? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja sialem c340 rozsiewaczem kverneland vicon model ro-m 1000l waga okolo 340kg+500kg nawozu czasem 600kg w zalezy jakie byly worki i powiem ze pompa problemow nie miala ale przod podrywalo i zalozylem ze cztery obciazniki bo tak to tylko na kolach mialem

sialem c340 dwa lata pozniej c1204 i zalozylem nadstawki 2x500l i teraz ma 2t

sieje nim juz 10 lat i powiem ze bardzo rownomiernie rozsiewa i jest dokladny ale przez to ze na tarczy sa az 3 otworki nawoz musi byc suchy i bez grod.

zaleta jest taka ze mozna nim wysiac 3kg slimakolu

wada jest to ze wszystkie czesci sa panicznie drogie i dostepne wylacznie u dilera a jak cos jest w grene czy agromie to kosztuje wiecej niz u dilera

przykladem jest przekladnia ktora kosztuje 1600zl i to chyba netto albo silownik hydrauliczny do zasowy 800zl

najtansze w uzytkowaniu sa amazone zam czesci wszedzie i tania i jest tego na ryku pelno tylko jakis zadbany egzemplarz trafic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Co w rozsiewaczach Kvernelanda oznaczają skróty CL, EL, EW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Jaki rozsiewacz polecacie do ok.15tyś zł?(nowy). Chcialbym ok. 800l z możliwością powiekszenia do max 1200l. Bede bral na MGR, wiec chce wziac wysiew graniczny/kontrolowany promien rozrzutu lub sterowanie precyzyjną dawką proporcjonalnie do predkosci jazdy(w sumie to tego nie ogarniam). Po przeczytaniu paru tematów wytypowałem rozsiewacz Langren oraz Promar. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie i porady odnośnie mojego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Też się nad lejkiem zastanawiałem, jednak na podwórku zawitał używany Rauch w ciut mniejszej cenie. Dlaczego? Ponieważ lejek jest dość wysoki (więc to żadna "lepsza zmiana" przy zasypywaniu w porównaniu ze starym lejkiem czy Kosem), nie dałoby się maksymalnie podnieść przy C330 (mam kabinę z otwieraną tylną szybą) i nie ma możliwości sensownej rozbudowy pojemności w przyszłości (mają jakąś opcjonalną nadstawkę do lejka, jednak wtedy to już wogóle wysokość go dyskwalifikuje). Gdyby nie znalazł się w sensownym stanie Rauch- pewnie na wiosnę na podwórku stałby Langren RS-600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

No właśnie ta wyskość mnie martwi,i tak myśle nad wyborem typowego "prostokąta"w tym drugim linku,ewentualnie janpol,choć jakoś mniej przekonuje mnie,no i chodzi mi o rozrzut bo amazone do 12m jak nie ma wiatru,i jakość rozsiewania daje wiele do życzenia,miałem wcześniej bogballe jednotalerzowego to na 14 rzucił i równiutko,żałuje że go sprzedałem,a no człowiek uczy się na błędach.

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jeśli masz ciągnik odpowiedniej mocy to bierz co najmniej 600l

jak widać różnią się tyko ramą i zbiornikiem, a te większe użytkownicy chwalili, więc i ten lejek powinien się dobrze sprawować


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

Witam

Czy 4900 to dobra cena za rozsiewacz Langren 1200l malowany z transportem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

na początku stycznia siewka 800l plus 400l nadstawa kosztowała 4.5tys. 

ceny podobno miały iść w górę, ale nie wiem ile w tym prawdy, choć zaczyna się nabór na modernizację, a to dobry powód do podwyżki ¬¬


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fieldman    0
Dnia 12.02.2018 o 19:27, rex15 napisał:

Jaki rozsiewacz polecacie do ok.15tyś zł?(nowy). Chcialbym ok. 800l z możliwością powiekszenia do max 1200l. Bede bral na MGR, wiec chce wziac wysiew graniczny/kontrolowany promien rozrzutu lub sterowanie precyzyjną dawką proporcjonalnie do predkosci jazdy(w sumie to tego nie ogarniam). Po przeczytaniu paru tematów wytypowałem rozsiewacz Langren oraz Promar. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie i porady odnośnie mojego problemu :)

Weź sobie rozsiewacz Master Grass-Rol. Mam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Sieje równo, nie ma się co przyczepić. Kupiłem za 15 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zamiast lejka czy kosa kup Vikon ps 402 lub 602  rzuca spokojnie do 12m nie mieli nawozu  łatwy w konserwacji i obsłudze, nie gnije bo nie ma co, polecam mi służył przez ponad 10lat i tylko jedno łożysko wymieniłem ,w zakupie tani ok1000zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Posiada regulację ale ten to jakiś po przeróbkach.  

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
Dnia 3.04.2018 o 21:44, Tomasz78 napisał:

zamiast lejka czy kosa kup Vikon ps 402 lub 602  rzuca spokojnie do 12m nie mieli nawozu  łatwy w konserwacji i obsłudze, nie gnije bo nie ma co, polecam mi służył przez ponad 10lat i tylko jedno łożysko wymieniłem ,w zakupie tani ok1000zł 

Jak z równomiernością wysiewów tych  viconów, bo to buja się na boki, nie ma pasów ,kupek  na krawędziach wysiewu ????  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

,ja miałem ścieżki na 12m  i rozsiewał idealnie ,azotowe- saletrzak 1600 obr  mocznik 2000 ,   a Polifoska itp na orkę 1800  wysokość min 70cm od ziemi  ,fakt lepiej mi sie siało ruskiem bo wyżej podnosił,szerokość regulowana na mimośrodzie,,przy zakupie sprawdz czy to działa ,bo uruchomienie tego ołowianego kapsla to mega wyzwanie ,ale do opanowania , po za tym praktycznie bezproblemowy ,ważne aby na końcu rury  mial ta plastikowa wstawkę bo bez niej nie sieje równo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj