quxfrix

Jaki kupić rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

sulky dx 20 1500l - 15500 zł netto

kuhn/rauch mds 19.1 900 l - 15000 zł netto

sipma boryna 1000l - 10800 zł netto

 

Kolego a Sulky dx20 też z wysiewem granicznym? Muszę ogarnąć kontakt do przedstawiciela od Korbanka(normalnie nie myślałem, że dożyję takiej chwili że tam w ogóle zadzwonię:) ) Bo najmniejsza wersja ma 900 litrów to powinno być trochę taniej niż podane przez Ciebie a nie ukrywam fajne te rozsiewacze mają. Widzę, że chyba szukasz czegoś podobnego do mnie i tak na mój rozum najbardziej podoba mi się bogballe i właśnie sulky. Cena tego raucha i tak będzie wyższa od bogballe (18,5 tys brutto bez targowania) a rauch twój wychodzi właśnie 18,4 tys zł. Może ogarniasz temat dobrze to coś podpowiesz? Bo amazonki to chyba nie ma co jechać oglądać nawet mi się zdaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W sulky oraz bogballe cała konstrukcja + nadbudowa jest z kwasówki zrobiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

zamowione

Unia MX 1200

skrzynia ze stali nierdzewnej (doplata 4 tys netto)

plandeka stelazowa

wom

kolka do ustawiania w garazu

rozdzielne sterowanie zasuwami (podwojna hydraulika)

wszystko razem zlacz do kupy i zaplac 18200 zl na podlasiu. cena brutto.
 

co do siewnikow to z mojej wsi amazonka nowka sztuka obsiewala cos kolo 30-40ha i 6-7 lat rdza wylazi (myta pucowana)

a unia mlx obiewala 50ha moze nawet wiecej i jest starsza ile dokladnie lat to nie powiem bo dokladnie nie pamietam ale jest w super stanie rdza nie wylazi. temu tez biore unie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Kolego a Sulky dx20 też z wysiewem granicznym? Muszę ogarnąć kontakt do przedstawiciela od Korbanka(normalnie nie myślałem, że dożyję takiej chwili że tam w ogóle zadzwonię :) ) Bo najmniejsza wersja ma 900 litrów to powinno być trochę taniej niż podane przez Ciebie a nie ukrywam fajne te rozsiewacze mają. Widzę, że chyba szukasz czegoś podobnego do mnie i tak na mój rozum najbardziej podoba mi się bogballe i właśnie sulky. Cena tego raucha i tak będzie wyższa od bogballe (18,5 tys brutto bez targowania) a rauch twój wychodzi właśnie 18,4 tys zł. Może ogarniasz temat dobrze to coś podpowiesz? Bo amazonki to chyba nie ma co jechać oglądać nawet mi się zdaje.

 

Tak, sulky z wysiewem granicznym (łopatka ecobord). Zeszli mi na 15000 zł, ale ostrzegam, że wszystkie wymienione przeze mnie ceny powstały w oparciu o założenie, że kupię od tego dilera jeszcze jakąś maszynę. Więc przy pojedynczym zakupie mogą być wyższe. Raucha stało na placu ze 6 sztuk, więc to też chyba miało wpływ na cenę. Jak dla mnie sulky, rauch, bogballe i amazone to jedna liga, więc tu przy wyborze kierowałbym się ceną. Na korzyść raucha przemawia to, że ma jednolitą skrzynię (zaleta na górzystych polach) i porządne obrotowe mieszadło (a nie kawałek druta poruszającego się do przodu i tyłu).

Pisząc o amazone pewnie miałeś na myśli to, że rdzewieją? Powiem tak. Ojciec kupił w 2002 roku Jarmeta 800 litrów. Mniej więcej takie coś:  http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/109636.jpeg

Na dzisiaj rdza jest tylko tam gdzie sami przez przypadek zrobiliśmy otarcia na farbie. I jest to tylko rdza powierzchniowa a nie wgłębna. Więc, jak ktoś na forum pisze, że mu amazone rdzewieje to znaczy, że nie potrafi o niego zadbać. Bo nie wierzę, że amazone robi dziś gorszą powłokę malarską niż jarmet 15 lat temu.

Ja prawdopodobnie wybiorę Sipmę, bo niedługo przechodzę na RSM, więc będę jej używał tylko do wieloskładnika. A za 2-3 lata pewnie ograniczę jego stosowanie zastępując go kurzym obornikiem od niosek. Więc po co mam wydawać 4000 zł więcej na rozsiewacz? A poza tym kupuję już zachodni ciągnik, zachodni zestaw uprawowo-siewny, zachodniego głębosza, to chociaż rozsiewacz by się przydało kupić polski :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zastanawiam się czy 600l styknie na BB, wiadomo różne nawozy mają różne objętości. Dlatego chciałbym zapytać, czy ktoś może ma jakieś dane ile waży 1m3 danego nawozu. lub 1t ile to m3 :)

 

albo chciałbym opinie użytkowników rozsiewaczy ze skrzynią 600l jakie nawozy w BB zmieścili, i czy są jakieś co nie weszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na 99% zamawiam langren ale jeszcze nie wiem czy 600l czy 800l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

zamowione

Unia MX 1200

skrzynia ze stali nierdzewnej (doplata 4 tys netto)

plandeka stelazowa

wom

kolka do ustawiania w garazu

rozdzielne sterowanie zasuwami (podwojna hydraulika)

wszystko razem zlacz do kupy i zaplac 18200 zl na podlasiu. cena brutto.

 

co do siewnikow to z mojej wsi amazonka nowka sztuka obsiewala cos kolo 30-40ha i 6-7 lat rdza wylazi (myta pucowana)

a unia mlx obiewala 50ha moze nawet wiecej i jest starsza ile dokladnie lat to nie powiem bo dokladnie nie pamietam ale jest w super stanie rdza nie wylazi. temu tez biore unie.

 

skrzynia ze stali nierdzewnej tylko 4 netto??? od jakiego dilera bierzesz, bo zastanawiam się nad mx850 i ładną Ci zrobili ofertę  ;)  jaki termin realizacji zamówienia?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Koledzy jaki wybrac rozsiewacz nawozu czy firmy Langren Czy Altro???

JUNIOR II woprolu nie jest lepszy ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

JUNIOR II woprolu nie jest lepszy ??

mozesz sie wypowiedziec na temet tego rozsiewacza?? bo za bardzo nie widze roznic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11
karol091193  siewnik kupuje na podlasiu. diler z Bialegostoku. Wysl ci na pw. A post pisze zeby napisac ze skrzynia nierdzewna jest w cenniku 4 tys netto a z tego diler tez moze zejsc troche bo oni maja inne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Witam czy możecie mi podpowiedzieć jaka w praktyce jest różnica obsługa rozsiewacza wyposażonego w hydraulike a w linki ,dotychczas nie miałem do czynienia z żadnym ,zamierzałem kupić sulky dpx 1155 właśnie otwierany hydraulicznie ale mnie ktoś ubiegł , znalazłem podobny niestety droższy ale otwierany na linki, jeśli hydraulika będzie na plus to w poniedziałek zamierzam kupić Langrena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

mozesz sie wypowiedziec na temet tego rozsiewacza?? bo za bardzo nie widze roznic.

 

 

sieje równo produkowany pod akpil i to wystarcza pytam bo nie znam largena i za bardzo niema nic opinii  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie, takie pytanko jak jest rozsiewacz otwierany hydraulicznie to da się go otworzyć i zamknąć ręcznie???

 

dokładnie chodzi mi o RAUCH MDS 701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

ktos sie pytal o objetosci nawozu. ja trafilem ze saletra amonowa ma 950-1000kg na m3 wiec w 600 litrow powinien bigbag mocznika sie zmiescic bez problemu.

 

songo da sie recznie- bierzesz reka za dzwignie od sekcji hydrauliki i otwierasz albo zamykasz :)

 

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Co lepiej wybrac?

Kverneland Exacta Cl 1100l,

Amazone ZA-M 1001?

Cena obu rozsiewaczy jest zblizona. Amazone stwarza wrazenie prostszego w obsludze i bardziej przemyslanego. natomiast obawiam sie w nim malowania niestety :/ Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Kolego "tomo",wspomniany wcześniej rozsiewać to rauch axera,produkowany ok .2000roku.Symbol użyty w ogłoszeniu to oznaczenie nadstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który rozsiewacz będzie lepszy lej grass-rol 300litrów 3 dzwignie talerz 4łopatkowy czy strumyk 300litrów 3 dzwignie talerz 6łopatkowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

strumyka odradzam szczela nawozami do traktora i miele nawozy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Grassrol lejek ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

nie szczela  nawozu do traktora ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj