Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:14

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Witam od dłuższego czasu chodzi za mną myśl o zakupie sieczkarni (na usługi) znalazłem NH FX 375 w miarę młodą w dobrych pieniądzach tylko jest jedno ale byłem u gościa który ma takowy sprzęt i mi powiedział że jak nie mam własnego odbioru (głównie przyczepy JUMBO)i jak mi chłopy będo to odbierać rozrzutnikami to nie zarobię na paliwo maszyna nie będzie wykorzystana a co za tym idzie mniej ha skosi dziennie więc mniej kasiorki może ma ktoś u was w okolicy takowy sprzęt i jak u was wygląda koszenie FX i czy ma słabe jakieś strony z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Dzisiaj, 20:43
  •  

#2 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 23 marzec 2011 - 20:25

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 U mnie jest z takim samym fx firma bez żadnych problemów kupili ostatnio nową teleskopówkę z nh a i mają 5 przyczep po 20cm3+ciągniki bez pożądnych przyczep będziesz wydawał sporą sume na paliwo do sieczkarni.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#3 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 09:26

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Posłuchałem się porad innych użytkowników sieczkarni i jednak zrezygnuję z NH na poczet CLAASA 690 sl sprzęt trochę mniejszy trochę mniej wydajny ale na okoliczne 40 arowe pólka akurat mniej ma elektroniki niż NH a to też ważne proszę o poradę na co w szczególności zwracać uwagę przy zakupie CLAASA czy zimny(dobry) silnik może na niebiesko delikatnie dymić ,gadałem z jednym handlarzem to powiedział że w silnikach mercedesa to normalne ale mi się jakoś w to wierzyć nie chce , jak zdrowy motor to powinien przy rozruchu delikatnego czarnego kopcia puścić a później juz tylko przeźroczysta mgiełka poprawcie mnie jak się mylę

Edytowany przez tomparkiet, 25 marzec 2011 - 09:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:07

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 silniki mercedesa w sieczkarniach na zimnym silniku troche dymia na bialo ale paru minutach dym znika

#5 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:11

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Jeśli chodzi o te FX-sy to zawsze mnie to zastanawiało, że w miarę młody sprzęt z niewielkim przebiegiem, a dużo tańszy od Claasa.
Dlaczego?

#6 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:11

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Tak jak byś porównał mercedesa do fiata. Claas jest droższy w zakupie jako nowa maszyna, a przede wszystkim renoma
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#7 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:36

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Nie oszukujmy się NH w sieczkarniach odstawał sporo od czołówki ( JD i Claas) Jak na swoją cenę to dobrze robotę robił. Wydaje mi się, że teraz NH z tymi nowymi modelami zbliżył się osiągami i jakością do JD i Claasa. Dwa lata temu kosił u mnie gość FX-em i jakość i prędkość roboty nie odbiegała zbytnio od Claasa.

#8 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 27 marzec 2011 - 19:46

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 U mnie kilka lat po kolei kosi u mnie taka sieczkarnia czyli NH FX 375 no ładnie pracowała w tym roku tak drobno cięła że aż za drobno. Jest ona dość wypchana elektroniką. Wymaga starannej obsługi i dbałości. Claas Jaguar z tych samych lat co FX-sy jest dużo prostszy w budowie od NH. Sprzęt dość warty polecenia ale warto się jej przyjrzeć przy zakupie bo bardzo często są to egzemplarze bardzo spracowane, które na zachodzie wiele przeszły. W tym roku miałem porównanie do Claasa bo dwie pracowały u mnie w tym samym czasie na jednym polu i FX i Claas Jaguar 685 SL i później woziłem kukurydzę u sąsiada gdzie pracowała nowsza wersja Claasa 690 SL Mega. I NH wypadał podobnie pod każdym względem. Takie są moje spostrzeżenie które powstały jak woziłem od nich kukurydzę. Dużo też zależy od operatora i właściciela jak dba o sprzęt.

Edytowany przez sebekwolkasos, 27 marzec 2011 - 19:47.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#9 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:10

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 NH z serii FX lepiej jest porównywać z Jaguarem serii 8xx. Bo seria 6xx była trochę wcześniej produkowana. Tak jak sebo mówił lepiej dokładnie obejrzeć sieczkarnię przed zakupem niektórzy już się boleśnie przekonali o tym.

#10 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 28 marzec 2011 - 20:17

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 @Matiboos się z tym porównaniami to się rozpędziłem za to przepraszam. Także panowie przy zakupie sieczkarni uważajcie i patrzcie na wiele rzeczy.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:32

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Jeden FX chodzi w okolicy, ale coś mu komputer szwankował i zapychała się sieczkarnia i gniotownik.

#12 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:51

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Jankris znajomy właśnie miał taki problem z sieczkarnią NH akurat byłem przy tym bo pomagałem przy kukurydzy wyświetlił się jakiś komunikat na komputerze i się zapchała z tego co wiem to nie była usterka wynikająca z błędów elektroniki usterka mechaniczna z tego co wiem właściciela trochę to kosztowało.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#13 Share ramzes1

ramzes1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 09:16

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Panowie 2 pytania. Występuje autopilot w sieczkarniach new holland seri fx? ma go ktoś w swojej sieczkarni? i jeszcze jedno NH FX28 jaką moc ma silnik ile KM.?

#14 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:21

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 witam. Posiadam sieczkarnie fx 375 od niedługiego czasu i mam mały dylemat bo na godzinę pracy spala około 70litrow paliwa czy to normalne?

#15 Share iwik073

iwik073

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 21:38

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 A napisz kolego jaką ma przeciętną wydajność bo to istotne ja mam mengele 5600 z silnikiem volvo na godzinę 50 l przy wydajnośći 1;40 ha na godz a70 l no to trochę sporo :(

#16 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 08:58

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 Przeciętnie 1.2hektara. Silnik rzendowy 6cilindrowy. To mi się wydaje ze sporo pali

#17 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2013 - 15:05

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375

A napisz kolego jaką ma przeciętną wydajność bo to istotne ja mam mengele 5600 z silnikiem volvo na godzinę 50 l przy wydajnośći 1;40 ha na godz a70 l no to trochę sporo :(

1,4 Podaj jaka wysokość kukurydzy bo przy 300 koniach dobrej kukurydzy to chyba tego wyniku nie zrobisz.

Dokładnie 70 litrów to sporo. Musi być coś nie tak.

Edytowany przez pioter03, 23 wrzesień 2013 - 15:07.

#18 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:15

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 No będę musiał wtryski paliwowe zregenerować może one temu winne

#19 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:19

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 claas 820 pali średnio 28-32l na hektar i robi w ciągu godziny 1,5-2,0 ha , w średniej kukurydzy. 310KM, mercedes rzędowy.
w maksymalnej kukurydzy takiej około 4,m - 4,20 tnie 1,2ha w godzinę.

oczywiście nie licząc żadnych przestojów itp. tylko czysta robota.

także 70 litrów na 1,20ha to duży przepal, za duży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share iwik073

iwik073

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 16:53

Sieczkarnia NEW HOLLAND FX 375 odnośnie wysokości kukurydzy to 3.5 metra około średnio naturalnie noże ostre stalnica ostra przerwa 0.3 mm pasy nowe i ta maszyna robi 1.4 ha :P