Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 regulator siłowy

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:30

MTZ 82 regulator siłowy

Napiszę jak jest w starszym typie:

Na wycinku koła masz grzebień. Dźwignia przy siedzeniu przesuwa się po wycinku koła i powinna być dociskana do niego sprężynką, żeby się samoczynnie nie przestawiała. Niżej pod grzebieniem jest wycięcie, w którym przesuwa się śrubka. Pewnie gość posiał sprężynkę i jest tylko śrubka i podkładki, a to nie zdaje egzaminu. Musisz tam zajrzeć.

W tym z dużą kabiną też pewnie jest jakaś blokada, żeby to nie przesuwało się samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 regulator siłowy Dzisiaj, 19:36
  •  

#22 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 05 maj 2015 - 10:35

MTZ 82 regulator siłowy

czy opłaca mi się kupować orginalny rozdzielacz za tą kwote http://klemax.pl/opi...-gomel-3gg.html

#23 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 maj 2015 - 17:10

MTZ 82 regulator siłowy

A chciałbym się jeszcze jednej rzeczy poradzić. Gość od którego kupiliśmy owego kumuruna to jakiś pajac. Słabo podnosił więc zajrzałem do zbiornika oleju. Zanim to zrobiłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z tyłu było max 70-80 bar. Spuściłem stary olej, zalałem nowym. Dodam, że spuściłem może 4-5 litrów i przy podnoszeniu wył. Pewnie pompa z braku cieczy. Zalałem teraz 18-20 l nowego. Podnosi, ciśnienie znacznie wzrosło. Na niskich obrotach jest rzędu 100-110 bar, a na wysokich około 120-130. Niby jest lepiej, ale gdzieś czytałem, że powinno sięgać 160-180. Teraz nasuwa się pytanie, a może kilka. Czy to możliwe, że pompa przyjechała się przez brak oleju( nie jestem w stanie powiedzieć ile czasu ten młot tak jeździł). Ja również dokonałem błędu bo przy wymianie oleju nie wymieniłem filtra, ale to mogę nadrobić lecz czy brudny filtr hamowałby ciśnienie? Od szwagra słyszałem, że to jeszcze może być zawór bezpieczeństwa na rozdzielaczu. Ten cycek u góry. Jest taka jakby nakrętka zresztą do której jest bajeczny wręcz dostęp, ale to mnie nie dziwi, bo rosyjscy wirtuozi pomysłowością nie grzeszą. Kontynuując pod tą nakrętką jest śruba na płaski śrubokręt. To chyba owy zawór. chciałem ruszyć to śrubokrętem, ale ni w prawo ni lewo. Chociaż wydaje mi się, że jest to wkręcone w taki króciec. Pomysł jak to przekręcić?  I na dole jest chyba jeszcze jeden zawór. Ktoś ma pomysł od czego by tu zacząć? 

#24 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:25

MTZ 82 regulator siłowy

czy opłaca mi się kupować orginalny rozdzielacz za tą kwote http://klemax.pl/opi...-gomel-3gg.html

Też taki oryginał kupiłem,u mnie wytrzymał 5ha! orki i przestał działać zatrzask ,oddałem w ramach gwarancji i tu uwaga,czekałem ok 4 mc zanim go odesłali.Tak naprawdę to nie wiem czy jest naprawiony,bo leży na półce. Przekładka to trochę roboty. Ja kupiłem od znajomego,który prowadzi sklep i to był mój błąd,bo w innym przypadku wyegzekwował bym drugi nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:24

MTZ 82 regulator siłowy Cieknie ci z tego rozdzielacza że chcesz cały wymieniać czy co? Jeśli cieknie to można kupić dwa komplety uszczelnień od T25 wymienić i na jakiś czas jest spokój. Kosztuje to chyba ze 20 zł a nie 800zł.

#26 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:56

MTZ 82 regulator siłowy Nie cieknie ale jest orgimały ma 15 lat 2 razy wymieniane te gumki były . Chce wymienić bo maszyny opuszczają się i klapa w presję się otwiera u ciężko balota zbić to chyba lepiej kupić 2 rozdzielacze niż jeden orginalny

Edytowany przez luc93, 06 maj 2015 - 06:58.

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 06 maj 2015 - 11:06

MTZ 82 regulator siłowy

To olej tego topora i załóż bółgara z pływającą. W życiu nie kupił bym ruskiego rozdzielacza. O ile wycieki są do ogarnięcia  to precyzja działania i wieczna szarpanina z wajchą doprowadza do szału. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 06 maj 2015 - 18:04

MTZ 82 regulator siłowy Seweryn zgadzam się z tobą szarpać inaczej straszna ale chociaż tanie nie to co zachodnie

Dodaj odpowiedź