Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

MTZ 82 regulator siłowy

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:30

MTZ 82 regulator siłowy

Napiszę jak jest w starszym typie:

Na wycinku koła masz grzebień. Dźwignia przy siedzeniu przesuwa się po wycinku koła i powinna być dociskana do niego sprężynką, żeby się samoczynnie nie przestawiała. Niżej pod grzebieniem jest wycięcie, w którym przesuwa się śrubka. Pewnie gość posiał sprężynkę i jest tylko śrubka i podkładki, a to nie zdaje egzaminu. Musisz tam zajrzeć.

W tym z dużą kabiną też pewnie jest jakaś blokada, żeby to nie przesuwało się samo.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 regulator siłowy Dzisiaj, 11:00
  •  

#22 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 maj 2015 - 10:35

MTZ 82 regulator siłowy

czy opłaca mi się kupować orginalny rozdzielacz za tą kwote http://klemax.pl/opi...-gomel-3gg.html

#23 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 maj 2015 - 17:10

MTZ 82 regulator siłowy

A chciałbym się jeszcze jednej rzeczy poradzić. Gość od którego kupiliśmy owego kumuruna to jakiś pajac. Słabo podnosił więc zajrzałem do zbiornika oleju. Zanim to zrobiłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z tyłu było max 70-80 bar. Spuściłem stary olej, zalałem nowym. Dodam, że spuściłem może 4-5 litrów i przy podnoszeniu wył. Pewnie pompa z braku cieczy. Zalałem teraz 18-20 l nowego. Podnosi, ciśnienie znacznie wzrosło. Na niskich obrotach jest rzędu 100-110 bar, a na wysokich około 120-130. Niby jest lepiej, ale gdzieś czytałem, że powinno sięgać 160-180. Teraz nasuwa się pytanie, a może kilka. Czy to możliwe, że pompa przyjechała się przez brak oleju( nie jestem w stanie powiedzieć ile czasu ten młot tak jeździł). Ja również dokonałem błędu bo przy wymianie oleju nie wymieniłem filtra, ale to mogę nadrobić lecz czy brudny filtr hamowałby ciśnienie? Od szwagra słyszałem, że to jeszcze może być zawór bezpieczeństwa na rozdzielaczu. Ten cycek u góry. Jest taka jakby nakrętka zresztą do której jest bajeczny wręcz dostęp, ale to mnie nie dziwi, bo rosyjscy wirtuozi pomysłowością nie grzeszą. Kontynuując pod tą nakrętką jest śruba na płaski śrubokręt. To chyba owy zawór. chciałem ruszyć to śrubokrętem, ale ni w prawo ni lewo. Chociaż wydaje mi się, że jest to wkręcone w taki króciec. Pomysł jak to przekręcić?  I na dole jest chyba jeszcze jeden zawór. Ktoś ma pomysł od czego by tu zacząć? 

#24 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:25

MTZ 82 regulator siłowy

czy opłaca mi się kupować orginalny rozdzielacz za tą kwote http://klemax.pl/opi...-gomel-3gg.html

Też taki oryginał kupiłem,u mnie wytrzymał 5ha! orki i przestał działać zatrzask ,oddałem w ramach gwarancji i tu uwaga,czekałem ok 4 mc zanim go odesłali.Tak naprawdę to nie wiem czy jest naprawiony,bo leży na półce. Przekładka to trochę roboty. Ja kupiłem od znajomego,który prowadzi sklep i to był mój błąd,bo w innym przypadku wyegzekwował bym drugi nowy

#25 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:24

MTZ 82 regulator siłowy Cieknie ci z tego rozdzielacza że chcesz cały wymieniać czy co? Jeśli cieknie to można kupić dwa komplety uszczelnień od T25 wymienić i na jakiś czas jest spokój. Kosztuje to chyba ze 20 zł a nie 800zł.

#26 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:56

MTZ 82 regulator siłowy Nie cieknie ale jest orgimały ma 15 lat 2 razy wymieniane te gumki były . Chce wymienić bo maszyny opuszczają się i klapa w presję się otwiera u ciężko balota zbić to chyba lepiej kupić 2 rozdzielacze niż jeden orginalny

Edytowany przez luc93, 06 maj 2015 - 06:58.

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 06 maj 2015 - 11:06

MTZ 82 regulator siłowy

To olej tego topora i załóż bółgara z pływającą. W życiu nie kupił bym ruskiego rozdzielacza. O ile wycieki są do ogarnięcia  to precyzja działania i wieczna szarpanina z wajchą doprowadza do szału. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#28 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 maj 2015 - 18:04

MTZ 82 regulator siłowy Seweryn zgadzam się z tobą szarpać inaczej straszna ale chociaż tanie nie to co zachodnie

#29 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 22 sierpień 2017 - 13:18

MTZ 82 regulator siłowy

panowie mam problem, jakiś czas temu kupiliśmy belarusa 820, robiłem nim w gruberze i wszystko szło jak należy, chociaż nie podobała mi sie prędkość podnoszenia tego grubera(wolno), podnośnik sterowany jest regulatorem. ostatnio podpinam grubera a on nie chce go podnieść, ruszy aby centymetr nad ziemie i nie daje rady. pomyślałem pompa słaba. wymieniłem na nową nsz 50 i dzisiaj podnosze a  tam to samo tyle że aby koła siądą i dalej nie podnosi. więc myśle że to wina siłowego. czy mam go wyciągnąć i rozebrać? bo olej podaje na siłownik tylko jak by go jakiś zawór dławił i nie pozwalał na wieksze ciśnienie. próbowałem na różnych ustawieniach pozycyjnej siłowej i tej trzeciej. na wszystkich tak samo. kręciłem też tym pokrętełkiem od ciśnienia chyba i też nic. dodam jeszcze że kiedyś podpiołem mu tura pod przedni rozdzielacz to żeby podnieść to musiałem gazować, na tej podstawie wymieniłem pompe. ale teraz zgłupiałem, wydaje mi sie że gdy dam opór na 1 rozdzielaczu to olej iddzie na 2 a gdy na 2 to idzie na 1 wszystkie 3 dźwignie mam na neutralnej pozycji. nie chciał bym siłowego całkiem wywalać z ciągnika tak jak mam w mtz zrobione bo to jest wygodne. pomóżcie. co mam rozebrać a co wyciągnąć z siłowego? jeszcze dodam że to jest 3 otworowy i nie moge sterować dźwignią przy kierownicy.

Edytowany przez ursusek94, 22 sierpień 2017 - 13:32.

#30 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 22 sierpień 2017 - 14:44

MTZ 82 regulator siłowy byłem właśnie sprawdzić jeszcze raz to podczepilem gruber ale bez łącznika to podniósł do góry, a jak podczepie z łącznikiem to nie ma siły to podnieść. gruber waży około 900 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DARIAN

DARIAN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 15:39

MTZ 82 regulator siłowy Jakim olejem jest zalany układ hydrauliczny? Czy filtr był wymieniany? Ja bym zaczął od tego.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 15:46

MTZ 82 regulator siłowy

Sprawdź ciśnienie na wyjściu zewnętrznym. Jeśli jest niskie to regulator masz dobry a przyczyny szukał bym w zworze bezpieczeństwa w rozdzielaczu i tym drugim pod zaworem bezpieczeństwa.

Sam olej i filtr oleju tutaj wiele nie ma do rzeczy.

#33 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 15:56

MTZ 82 regulator siłowy filtr na pewno nie bo jest na powrocie, a olej mam taki sam w mtz'cie i śmiga. a ten zawór bezpieczenstwa to jest po lewej stronie rozdzielacza jak się wsiada do ciagnika?

#34 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 15:58

MTZ 82 regulator siłowy

Może te ustrojstwa,co z tyłu są podłączone do zaczepu łącznika górnego.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 16:04

MTZ 82 regulator siłowy

Tak zawór bezpieczeństwa jest po lewej stronie rozdzielacza pod kierownica od góry.

A w tym samym miejscu od dołu pod pokrywką na śrubki zdaje się M8 jest drugi który lubi się wieszać i robi bałagan.

#36 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 16:16

MTZ 82 regulator siłowy

Jeszcze laptop siada i postów nie można usuwać.

Edytowany przez LTZ55a, 22 sierpień 2017 - 16:18.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

#37 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 17:10

MTZ 82 regulator siłowy

No nie ma ciśnienia na wyjściu, czyli biorę się za zaworki. tylko nie rozumiem co mają zaworki do regulatora jak on ma oddzielne zasilanie, a zawory są przecież w rozdzielaczu. a rozdzielacz połączony z regulatorem jest tylko ta cienka rurką ciśnieniowa. Seweryn wytłumacz.
ten od spodu jest na m10, czy żeby je wykręcić muszę wyjmować rozdzielacz?
wyjalem ten na dole grzybek i co kupić Nowy czy przeczyscic i włożyć stary?

Edytowany przez ursusek94, 22 sierpień 2017 - 17:48.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 18:51

MTZ 82 regulator siłowy

Jeśli mnie pamięć nie myli Mani dobrze rozgryzł ten patent. 

A działa to tak że normalnie olej płynie zasilaniem na rozdzielacz a z niego przez ten otwarty grzybek do zbiornika. Sterowanie czy samym rozdzielaczem czy regulatorem musi zamknąć ten grzybek czyli przelot do zbiornika powrotem i skierować go tam gdzie ty chcesz. Jeśli ten grzybek jest nieszczelny lub się zacina nie ma odpowiedniego ciśnienia w hydraulice bon część oleju ucieka do zbiornika.

Wszystko ma się lekko bez zacięć poruszać. Nie wiem czy u ciebie winę ponosi ten zaworek ale sprawdzić warto.

#39 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 19:31

MTZ 82 regulator siłowy wielkie dzięki Seweryn, winny był grzybek, wyjalem przedmuchalem i właśnie latam sobie gruberem. czyli pompa była niepotrzebnie zmieniana. Seweryn gdy byś bliżej mnie mieszkał już bym do cb jechał z flacha :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 19:33