Miczu

Odlewnie obciążników

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drogi, ale mały a na tym również mi zależy. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taaa tylko ile to wazy. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Jak ci zależy na małym a ciężkim to zrób z ołowiu. Jeden litr waży 17kg. Wiadra nie podniesiesz. Odwiedzając systematycznie złomy pewnie zebrał byś z czasem chyba że jest możliwość kupienia. Albo 11,7 bo różnie piszą.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Bobek-Farmer-nie szukałeś od jakiejś sztaplarki?one mają naprawdę niewielkie ciężkie balasty-takie fajne zgrabne.też ciekawa propozycja co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jeździłem po złomie... Ma ktoś jakieś zdjęcie poglądowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/285875-obciaznik-na-tuz/

Waga 1200kg i do tych śrub z przodu dokręcasz koryto na kamienie i za 600zł masz obciążnik konkretny. Mozna robiąc formę zrobić zagłębienie po środku na kamienie ale strach by na lampy nie spadło :lol: . Jak masz możliwość za wibrowania betonu to jeszcze lepiej.

Za 6.5tyś to mozna 2 ciągniki T25 kupić. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile ten obciążnik wystaje przed ramiona podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ten dużo, z 60-70cm, mam inny to 40cm. Musi tyle wystawać bo jest uniwersalny, do lambo na przód a do nh na tył i tak musi być. Koszt znikomy, a obciążnik potrzebny jak nie do jednego, to do drugiego. Mam 400kg, 800 i 1200kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Decyzja raczej podjęta, będzie podstawa ori JD i walizki ala JD. wink.gif Obowiązkowo zawita również skrzynka na kamienie. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmiana planów, póki co będzie podstawa od obciążników 110kg przykręcona do belki polowej od NH. Dodatkowo wspawana skrzynka na kamienie, do tego co jest wystarczy. W przyszłości najwyżej kupi się obciążnik z wyżej wymienionej odlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś przyjechała bomba z odlewnia masa koło 950kg. wink.gif Na czas nie użytku jeździ na 914 i służy za balast dla ładowacza. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na allegro wczoraj chyba widziałem o takiej wadze. Sprawdź.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

1200-1500 kg. Zależy od kruszywa.

Zrobiłem przeciwwagę do tura, włożyłem do niej stare talerze z wałów i zasypałem piachem. Obudowa 70x70x70 cm to waży 930kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ma ktoś ciekawe rozwiązanie na obciążnik do tura czyli na tył ciągnika? ;) widziałem w galerii obciążniki z zalanego betonem zbiornika od hydroforu, który mam o pojemności koło 300 litrów do wykorzystania.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Metr sześcienny betonu waży ok 2200 kg- 2500 kg a nie jak kolega pisze 1200 -1500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku wylewali mi posadzki to się pytałem i tak powiedzieli. A ponad 2 tony to granit waży w bryle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Granit 2,75t/m3, beton do 2,5t. A bazalt do 3ton i można go odlewać jak żeliwo - 1300 stopni i topi się.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koonanreal    0

zronibilem obciażenia przodu do 1014. klocek o wymiarach 56cm x 30cm x 36cm. waży 166kg. oczywiście dużo starych śrub, lemiesze i takie tam inne złomstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zrobiłem przeciw wagę do tura. Skrzynia 70x70x70 cm z blachy 5mm zasypałem żwirem i włożyłem do środka koła z wałów żeliwne, plus jakieś dwuteownik bo z tyłu założyłem zaczep do przyczep.Waga 930 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj