Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ.

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:33

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Witam. Mam problem z białym (lekko niebieski) dymem wylatującym z tłumnika. wymieniona została popmpa wtryskowa (regenerowana) końcówki wtryskiwaczy wymienione na nowe i ustawione. Wymieniałem pierścieni, ale i przed tym leciał dym biały (lekko niebieski) na wcześniejszej pompie leciał dym bardziej czarny. Proszę o pomoc. Dziękuje i Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Dzisiaj, 01:31
  •  

#2 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 marzec 2011 - 20:39

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. A co z głowicą?

#3 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:41

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. była robiona 100% dobra

#4 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 22 marzec 2011 - 20:51

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. biały dym wskazuje zazwyczaj na płyn chłodniczy dostajacy sie do komory spalania a czarny na zuzyte pierścienie lub wtryskiwacze(niebieski dym jest od pobieranego oleju ) ale jesli ty wszystko zrobiłes to nie mam pojecia... może sprawdź jakosć paliwa bo skoro z inna pompa było inaczej to chyba cos kierunku układu paliwowego ...

u kolegi w fendzie było cospodobnego też wszystko wymienił i nie pomogło

#5 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 marzec 2011 - 21:03

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Jaki masz typ silnika D50 czy D65 jakie końcówki założyłeś tzn ile otworków rozpylających i na jakie ciśnienie ustawione i ten dym to bardziej biały czy błękitno- niebieski?

#6 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:12

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Paliwo raczej dobre, ciągnik był używany cały czas w zimę. A swoją drogą to jeszcze leci olej z tłumnika ale to się musi dotrzeć. Czy może być to wina pompy wtryskowej, bo jak była ta co kupiłem ciągnik to mało paliła i miał małą moc, ale nie dymnił tak. Pierwszy raz jak wymieniłem pompe to leciał czerny dym i przy dodawaniu gazu coś stukało w silnikui miał dobrego buta. A drugi raz jak wymieniłem to są takie objawy jak napisałem wyżej.

D65 końcówki rozpylają na 4 strony.

#7 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:17

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. To co to za regeneracja głowicy jak olej z tłumnika leci nie ma coś takiego że musi się dotrzeć a jeżeli olej ci nie przeszkadza to z dymem też daj sobie spokój morze się dotrze

#8 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:22

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Ale były tylko pierścienie na tłokach wymieniane, tuleje nie.

#9 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:31

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Pierścienie jeszcze się nie dotarły albo się już dotarły ale źle ułożyły i poprostu pompują olej a ten się nie spala i wylatuje tłumnikiem ile już godzin zrobiłeś od tego remontu?

#10 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:35

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. około 8 godz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:41

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. To jeszcze z 8 niech pochodzi na pusto i wtedy zobaczysz powinno się poprawić

#12 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:56

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Silnik D65, końcówki rozpylają na 4 strony. Pytałeś o to. A czy mogą byc one złe(końcówki)

#13 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 22:15

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. właśnie o te chodziło mają być na 4 otworki ciśnienie na 165 te z 5 otworkami są od mtz D-240 i pochodne

#14 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:22

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Jak dziś go odpaliłem to leciał biało-niebieski dym. Przejechałem się po drodze i przestało lecieć, postał troch było dobrze dodałem gazu i trochę poleciało z tłomnika. zgasiłem i go zostawiłem odpaliłem go za kilka godzin i znowu leciało z tłumnika.

A czy możliwe to żeby ropa leciała z tłumnika, a jak tak to czego to może to być przyczyna?

#15 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:46

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Końcówki wtrysku mają za małe ciśnienie wtrysku.Czyli leją.A wczoraj pisałeś że były robione w tym przypadku też powinno przybywać oleju w misce olejowej.

#16 Share Ajo

Ajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:14

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. OK. To jutro sprubuje je gdzieś ustawić na inne ciśnienie. A jeśli jest na pompie i na wtryskach różne ciśnienie to źle. Czyli np. Pompa ma za duże, a wtryski za małe to co sie będzie dziać....? A jeżeli pompa małe, a wtryski duże to co będzie się dziać...?

#17 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:29

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ.

OK. To jutro sprubuje je gdzieś ustawić na inne ciśnienie. A jeśli jest na pompie i na wtryskach różne ciśnienie to źle. Czyli np. Pompa ma za duże, a wtryski za małe to co sie będzie dziać....? A jeżeli pompa małe, a wtryski duże to co będzie się dziać...?

Na pompie nie ustawia się cisnienia....
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#18 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 marzec 2011 - 21:58

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. moim zdaniem bierze Ci olej i jeśli szczególnie zauawżalne jest to chwilę po odpaleniu to przeważnie winne są wyrobione prowadnice zaworów i uszczelniacze jeśli są.

w książce od MTZ ta jest napisane że nie wolno zostawiać silnika na biegu jałowym na dłużej niż 15min a docieranie przeprowadza się przy lekkich pracach polowych tak aby nie przydusić silnika

#19 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 15:41

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Tak szczerze - czy ktoś sie spodziewa że tedn silnik nie będzie dymił szczególnie gdy silnik jest zimny ?
Jaki przebieg i owal mają tuleje - bo może się okazac że pierścienie prędzej się zużyja niż dotrą całkowicie równo do tulei ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 15:52

Wylatujący biały dym z tłumnika JUMZ. Ruski silnik zimny dymi. ja jak podorywałem 6 skib 6 i ogień była górka a zimny silnik to sie wytraszyłem taki jasny dym jak z parowozu :D Ale nic nie zajęknął a drugi raz juz było ok B)
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź