Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada kół w traktorach 4x4.

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chris92

chris92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:16

Blokada kół w traktorach 4x4. Witam.
Czy prawda jest ze na blokadzie nie wolno skręcać kolami i nie wolno mieć zbyt długo ją włączone?? Owszem jestem przekonany, że na blokadzie ciągnik nie będzie skręcał tak jak bez włączania jej i używa się ja przeważnie w "trudnych" sytuacjach w pracy, ale czy to o czym wyżej pisałem jest 100 procentową prawdą? Gdyż znajomi o czymś takim mi mówili i teraz to mnie zaciekawiło czy maja pełną rację...

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada kół w traktorach 4x4. Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:11

Blokada kół w traktorach 4x4. Blokady używa się przy jeździe na wprost i nie ważne jak daleko tak pojedziesz.
Skręcanie na blokadzie i jeszcze przy włączonym 4x4 może się skończyć w najlepszym przypadku jej zerwaniem a w najgorszym rozwaleniem jakiś tryb.

Edytowany przez jendrek, 22 marzec 2011 - 20:16.

#3 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 22 marzec 2011 - 20:15

Blokada kół w traktorach 4x4. Z tego co mi wiadomo to nie wolno skrecać gdy sie ma włączoną blokade 4X4,A napewno nie powinno sie skrecacna blokadzie.Ja blokady używam tylko i wyłącznie jadąc prosto,i nie ważne jaką odległość pokonujesz ;)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#4 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 22 marzec 2011 - 20:17

Blokada kół w traktorach 4x4. blokujesz mechanizm różnicowy i wszystkie koła "ciągną". Jak nie masz włączonej blokady to tył ciągnie na te koło które ma lżej, a przód cały czas na dwa. Nie możesz skręcać bo jedne koło robi większy łuk a drugie mniejszy, a prędkość ich obrotu ta sama i w najlepszym wypadku tylko poryjesz trochę ziemię ale na asfalcie może i co innego puścić. Jeszcze nie widziałem i nie doświadczyłem żadnych przypadków żeby się komuś coś przy skręcie na włączonej blokadzie stało, ale widziałem zostawioną gumę na asfalcie :P

Edytowany przez kryssr, 22 marzec 2011 - 20:19.

#5 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:39

Blokada kół w traktorach 4x4. w nowych ciągnikach automatyczna blokada jest standartem (przy prędkości większej niż 12 km/ha i skręcie powyzej 30 stopni sama się rozłącza) B) także nie ma się o co martwić...

#6 Share chris92

chris92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:52

Blokada kół w traktorach 4x4. Guardian1986 watpie aby Zetor Forterra 8641 2002r. mial taki bajer, ale wielkie wam dzięki za odpowiedzi, już bynajmniej nie będę miał wątpliwości, pozdro.

Edytowany przez chris92, 22 marzec 2011 - 21:54.

#7 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:31

Blokada kół w traktorach 4x4. Szczerze moja Forterra z 2010r nie ma blokady przedniego mechanizmu różnicowego. Wgl ktoś ją ma? Takie pytanie czemu mi się nie świeci lampka od przedniego mostu. Znaczy wygląda to tak jakby żarówka wypadła z pod przycisku bo jak bokiem się patrzy to widać. Sprawdzałem i wszystko dobrze pod deską jest i nie wiem sam co z tym zrobić.

League of Legends

#8 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:42

Blokada kół w traktorach 4x4. wszystkie zetory z osią carraro bodaj od 1995r miały w osi przedniej blokade, także zarówno jak i ja i ty masz jak rószasz czy też ciagnik się ślizga to ciagnie na 2 a co do lampki to zauwarz ze nie będzie jej widać bardzo w dzień bo jak załączasz to taki myk że normalnie włącznik jest ustawiony tak jakby były włączone światła mijania czyli lampka w dół a jak załączasz przód to lampka idzie w góre i w tedy ja słabo widać w dzień ale w nocy jest ok

#9 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:49

Blokada kół w traktorach 4x4. Dzięki za informację z tą lampką. Ale według tego mechanika który mi przywiózł ciągnik nie ma przedniej blokady.

League of Legends

#10 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:53

Blokada kół w traktorach 4x4. To słaby ten mechanik - one mają tzw. automatyczną blokadę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:57

Blokada kół w traktorach 4x4. Chodzi Ci o pneumatyczną załączaną przyciskiem??

Edytowany przez Slawuss, 10 kwiecień 2011 - 17:09.

League of Legends

#12 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:28

Blokada kół w traktorach 4x4. Skoro załączana przyciskiem to wiadomo, że nie automatyczna. Chodzi mi o taką z tzw. sprzęgłem wiskotycznym

#13 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:30

Blokada kół w traktorach 4x4. W instrukcji nie ma mowy o taki czymś.

League of Legends

#14 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:45

Blokada kół w traktorach 4x4. Bo w instrukcji nikt Ci nie napisze jak to jest rozwiązane - zaobserwuj jak się zakopiesz to na początku jedno koło będzie się obracało, ale po chwili już oba powinny. Nie chce mi się wierzyć, że tak nowy ciągnik nie miałby automatycznej blokady na przednim moście - nawet mój Farmer z 2006 roku to ma ;)

#15 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:53

Blokada kół w traktorach 4x4. Chodziło mi o to że nie ma mowy o blokadzie przedniego mostu jest tylko mała wzmianka
"W przypadku ciągników wyposażonych w przedni most z przełączalną blokadą mechanizmu różnicowanie jej włączenie następuje jednocześnie z włączeniem tylnej blokady mechanizmu różnicowego"

League of Legends

#16 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:41

Blokada kół w traktorach 4x4. słuchaj albo ktoś się piepsznął w pisaniu albo te nowe carraro tak mają ale to idzie sprawdzić musiałby być jakiś siłownik i przewody z powitrzem z przodu a ta pneumatyczna to dotyczy tylnej blokady mechanizmu zamiast tzw grzyba carraro napewno mają jak chcesz zrobić eksperyment to podnieś przód tak aby oba koła były w powietrzu fajnie się robi paleciakiem najpierw pokręć kołem do przodu wolno jak drugie sie kręći do tyłu to jest mechanizm różnicowy a jak mocno szarpniesz to powinny oba koła kręcić się razem tylko naprawde mocno trzeba pokręćić albo niech ktoś złapie za jedno i trzyma a ty kręć powinny oba równo łapać co do lampki to troche głupio zrobione tak samo jak włącznik tylnej blokady, też słabo widać a nie wiem jak to jest zrobione ale tam chyba nie ma wiskotycznego, chyba by byo za słabe, ale nie jestem pewny

#17 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:59

Blokada kół w traktorach 4x4. Ostatnio rwaliśmy drzewo i na bank po zblokowaniu zetor przodem kopie na 2 koła, zresztą zazwyczaj nawet jak się zakopuje to też przód nawet bez blokady kopie na 2 koła.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#18 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:04

Blokada kół w traktorach 4x4. Kolego - to najprawdopodobniej oznacza, że masz właśnie automatyczną blokadę, bo normalnie oba koła z przodu nie kopały by równo bo prawie zawsze są warunki pod poszczególnymi kołami różne i mechanizm różnicowy jest po to aby te obroty różnicować

#19 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:08

Blokada kół w traktorach 4x4. kolego mechanizm różnicowy ci różnicuje obroty w przypadku skrętu ciągnika kiedy jedno koło ma wiekszą droge do pokonania od drugiego, w przypadku zazębienia się blokady oba koła idą równo w przypadku jazdy na wprost jakby tak było to jedno koło było by na śliskim a drugie na twardym to na sliskim by się kręciło szybciej, co jest ważne w carraro to systematyczna wymiana oleju jak napisane w książce, zetor podaje aral fluid ale tak na prawde to włoski olej ale zetor sprzedaje je pod swoim szyldem, jak mówie blokada bardzo pomocna, a i trwała kolega ma 6340 narazie 7,5tys mtg wymienia olej i działa jak należy, jedno powiem włochom sie te mosty udały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 10:31

Blokada kół w traktorach 4x4. No przecież to napisałem... ;)