Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty w czasie orki

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 18:34

Obroty w czasie orki Tak jak w temacie. Mam MF 3070 i jak mam jężdzić podczas prac cięższych polowych odnosnie obrotów, tzn czy jeździć na pełnym gazie czy po prostu do zielonej kreski na obrotomierzu tak żeby to wszystko grało z mocą i ekonomią paliwa. Jak to jest u was???i jak robicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty w czasie orki Dzisiaj, 20:16
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2011 - 18:44

Obroty w czasie orki Po pierwsze: jaki masz pług?
Po drugie: ile ma mth Massey?
Po trzecie: jakie masz rodzaje ziem? III czy IV klasa.

#3 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 18:48

Obroty w czasie orki jak masz za duzo paliwa to mozesz jezdzic z gazem w podlodze, ale ja sie trzymam ok. 1800 obrotow :)

#4 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 18:52

Obroty w czasie orki Ziemia to praktycznie IV klasa, mój MF niby ma 6000mth a odnosnie pracy to pisałem tak ogólnie bo przy orce to jeżdzę tak do 2000obr tylko przy innych sprzętach to raczej chyba też tak będzie\: brona, agregat itp.

A np jeśli jade na danym biegu i mam 1800obr i dorzuce pół bieg to czy to będzie ok w spalaniu i ergonomi pracy???

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2011 - 19:06

Obroty w czasie orki Nie wiem powinno być ok. Ja orze 4x45 zetorkiem i daje rade spokojnie:D

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 marzec 2011 - 19:09

Obroty w czasie orki Ja tam w każdej robocie ciężkiej.. w sensie orka agregat itp. To nie przekraczam 1800 i nie mniej niż 1500. :) Mowie o starszych silnikach,4cyl. :) To sprawdzone obroty.. - 22lata bez remontu silnika. :)

#7 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:17

Obroty w czasie orki Ja podczas prac polowych MF 6140 nie przekraczam 1800 obr i np podczas orki jadąc na 1 D spalił mi jakieś 12 l ropy na 1 godz po zmniejszeniu prędkości 1 C spalanie już mocno spada w 10 l bez problemu.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#8 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:19

Obroty w czasie orki Hmm, jak wiadomo silniki perkins-a słyną z małego spalania, lecz jest to uwarunkowane tym że silnik pracuje na stosunkowo niskich obrotach, wiadomo w orce te obroty nie będą bardzo niskie, ani też nie za wysokie. W moim 3065 turbina uruchamia się przy 1500obr/min. więc tą dolną granicą obrotów u mnie jest właśnie 1500obr, kręce go do max 1800-1900 w 5 skibach (po 35 na korpus).

#9 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 22 marzec 2011 - 19:20

Obroty w czasie orki Przez 22 to można 500 mth zrobić ale można i 50000mth więc 22 lato to nic nie mówi

#10 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:30

Obroty w czasie orki A jeszcze jedna sprawa skoro obroty msmy ustalone. Jak to bedzie z przyśpieszaczem. Czy przykładowo moge cały czas na nim pracować w ciężkich pracach czy po prostu raczej lepiej aby go używać odo czasu do czasu zwiększać moc ciągnika.

Taki przykład czy lepiej:

1. Jęździć na Bieg A, zając, 2+przyśpieszacz cały czas włączony.

2. Jeździć na Bieg A, zając, 3 bez przyśpieszacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:42

Obroty w czasie orki Bez problemu możesz pracować na półbiegach, od tego są należy tylko wyłączać półbieg z niedużych prędkości bo to nie korzystnie wpływa na skrzynie gwałtowne wyhamowanie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:56

Obroty w czasie orki a moim zdaniem wariant pierwszy na pewno wydłuży żywot wzmacniacza.

#13 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:03

Obroty w czasie orki Kolego Ginterpol wg ciebie na jakiej podstawie może wydłużyć żywot wzmacniacza?

#14 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:45

Obroty w czasie orki Panowie temat należy odczarować bo obrósł już magią. Skala na obrotomierzu z zaznaczonymi polami jest po to żeby z niej korzystać. W tym przypadku konstruktor silnika stwierdził że w zaznaczonym na zielono zakresie obrotów warunki pracy są najkorzystniejsze, oferowany moment obrotowy jest cały czas dostępny czyli dla operatora pojazd jest dynamiczny. To żółte pole to obroty dostępne ale nie zalecane do ciągłej pracy. Układ tłokowo korbowy jest policzony statycznie i dynamicznie do takiego zakresu i już. Aby jak najlepiej wykorzystać to co oferuje silnik dostarcza się skrzynię z jak największą ilościa przełożeń. Wzmacniacz oferuje nam dodatkowe przełożenie bez konieczności zatrzymywania się i zmiany połówek. Szególnie dobrze sprawdza się to w terenach pagórkowatych gdzie po podjeźdie w górę możemy przyspieszyć.
Turbosprężarka nie włącza się tylko pracuje stale. Jeżeli po zapaleniu silnika będzie wirnik stał to znaczy jest na dobrej drodze do zatarcia i należy ją regenerować. Oczywiście ze wzrostem obrotów silnika wzrasta prędkość obrotowa samej tubosprężarki ale przecież silnik potrzebuje coraz większej ilości powietrza ponieważ zwiększa się prędkość wymiany ładunku w cylindrach.

#15 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 22:50

Obroty w czasie orki w oraniu 2000-2200obr. jest wskazane :rolleyes: a polowki uzywac dla sytuacji krytycznych, kiedy potrzebna moc a szybka zmiana biegu nie jest przyjazna ;)

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:29

Obroty w czasie orki Ale kombinujecie ;) Spójrzcie na charakterystykę.

http://www.dlg-test....rguson-3070.pdf

Widać? ;) Tym cią-gnikiem jeździłbym na ok. 1800-1900rpm w ciężkich pracach. Powyżej 2000 rpm jak widać, robi się nieekonomicznie (wzrost jednostkowego zużycia paliwa niewspółmierny do wzrostu mocy).

Edytowany przez mirasek, 23 marzec 2011 - 23:33.

#17 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 18:16

Obroty w czasie orki

Kolego Ginterpol wg ciebie na jakiej podstawie może wydłużyć żywot wzmacniacza?

wzmacniacz zbudowany jest z dwóch blokad- mechanicznej i hydraulicznej. jak we wzmacniaczu działa blokada mechaniczna to tarcze wirują między bieżniami które nie wpływają korzystnie na ich żywot.

#18 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:41

Obroty w czasie orki czyli co kolego Ginterpol po prostu najlepiej żeby wzmacniacz był cały czas włączony czy po prostu lepiej go nie używać???zbyt często???!!

#19 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 marzec 2011 - 20:47

Obroty w czasie orki Ja mam 6160 i orkę wykonuję przy obrotach 1500-1600. Jakie max obroty powinien mieć silnik 6 garowy? Mój rozpędza się do ok 2300, wówczas jedzie ok 38,5 km/h z górki nawet 39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:00

Obroty w czasie orki Popatrz
http://www.dlg-test....rguson-6160.pdf
Przy 1800rpm wychodzi najwydajniej.

Obroty max dla Twojego silnika to 2310rpm +/- 25rpm, także masz OK.