maverik22

pług kverneland OPINIE

Polecane posty

maverik22    1

Mam możliwość zakupu takiego pługa ale odległość to 300 km w jedną stronę wiec jak mam jechać to trochę w ciemno bo raczej ajk pojadę to chce kupić go. Co Wy myślicie o tym pługu po zdjęciach??? Jak oceniacie tego typu pługi?? Czekam na opinie

post-34906-0-40407400-1300777882_thumb.jpeg

post-34906-0-33056400-1300777903_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

cena 2.3 tyś. najniższa jaką znalazłem. a widziałem takie same za 3.5 do 4 tyś. kwadratowa rama 3x35 resor to od 7 tyś w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

te odkładnie to razem z piersia sa czy to tylko tak wygląda najpierw zorientował bym sie czy do tego dostaniesz czesci i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

Ten typ nie ma napierśnika. jest tylko deska cała duża. części spoko. ją dostępne. ceny różne lemiesz około 150zł, odkładnia około 430 zł płoza około 130zł, dłuto około 20. No i brakuje mu tej listwy co powinny być na końcu odkładni. Cena około 45 zł razy 3 daje 150 prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Lepiej poszukać jakiejś obrotówki. Jak masz lżejsze ziemie to polecam pługi wahadłowe bo są bardzo tanie. Pług zagonowy to przeżytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

Przeżytek może za mocno powiedziane. Ale obrotowy lepszy oczywiście tylko i 2 razy droższy. no i ciągnik trzeba 80 koni z napędem żeby ten pług miało co ciągnąc. a ja mam ursus 4512 66 koni. a o tym pługu co myślisz co na zdjęciu?

 

A ziemie 2 i głównie 3 klasa. hektar piachu może. tylko większa połowa w jednym kawału i km długości

A co byście powiedzieli o stanie technicznym tego pługa?????

miał ktoś z was pług kvernelandu którego lemiesz miał zakończenie w kształcie dłuta a nie dłuto odkręcane?? lemiesz zakończony kształtem jak dłuto to chyba gorzej??

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Myśle, że nie powinien Ci spawić nieprzyjemnej niespodzianki. Nie był malowany więc wszystko będzie dobrze widać. Jest dość bogato wyposażony. Jeśli Ci sie podoba to warto sie przjechać i obejrzeć. Przy takim podejściu, że koniecznie musisz go kupić ciężko Ci sie będzie targować więc nie daj tego po sobie poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pług Ci sie szybko zwróci, przekonasz się, nie kupuj muzeum do domu, bo to nie ma sensu, potem same czesci ile bedą kosztowały.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Na moje oko ostatnia odkładnia już się kończy,widać ubytek pod dziurami od lizaka.Jeżeli te odkładnie na pewno tyle kosztują to chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmielu2061    0

Mam pług kverneland ld85 i potrzebóje pomocy bo nigdy nie miałem do czynienia z pługami obrotowymi i mam lekki problem z ustawieniem go idealnie do pracy w suchym podłożu bo jednak taki pług to powinien sobie radzić z takim podłożem już próbowałem wszystkich możliwoście. Może ktoś ma jakąs książke obsługi ale może pomóc podpowiedzieć jak to powinno wyglądć jak powinien być ciągnik przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj