Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik 80 4WD

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:56

Podnośnik 80 4WD Witam Wszystkich.Jestem posiadaczem ciągnika Farmtrac 80 4WD z 2007 roku.Mam z nim właśnie problem od jakiegoś czasu ciągnik nie chce podnosić cięgieł lub jak już podniesie to nie chce ich opuścić.Nie mam pojęcia co jest nie tak czy może to być efekt zmieszania się olejów??
:mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik 80 4WD Dzisiaj, 05:23
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 08:23

Podnośnik 80 4WD Oczywiście że tak to nie wiesz że olejów się nie miesza najprawdopodobniej suwak się przycina
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 08:36

Podnośnik 80 4WD wymontuj i przeczyść rozdzielacz od podnośnika i koniecznie wymień olej jak jest zmieszany

#4 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:03

Podnośnik 80 4WD OKI tak zrobię a z tym rozdzielaczem to już go tyle razy czyściłem:).Właśnie jak go przeczyściłem to przez dwa dni nie było problemu :rolleyes:
Nie wiem jeszcze co z olejem jaki wybrać dosyć, drogie teraz one są a najtańszego oleju nie chcę kupić.
Ale dzięki serdeczne za pomoc: :lol:

Edytowany przez Rogal94, 22 marzec 2011 - 20:53.

#5 Share Adam_800

Adam_800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 07:36

Podnośnik 80 4WD A może masz po prostu za mało oleju. Wtedy układ się zapowietrza, szczególnie jak gdzieś koło ostrej górki będziesz pracował. I nie będzie chciał podnosić dopóki nie podniesiesz do samej góry ramion ręcznie i opuścisz. Wtedy się odpowietrzy...

#6 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 maj 2011 - 00:29

Podnośnik 80 4WD Z olejem jest oki teraz mi się inny problem pojawił pompa hydrauliczna się zapowietrza.

#7 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 maj 2011 - 06:56

Podnośnik 80 4WD a co może być przyczyną,że podnośnik nie chcę opaść jak się troszke popracuje?-pytam w imieniu wójka bo on posiada 80 4wd.Z początku se go chwalił ale teraz... Rozdzielacz mu wymienili na nowy i dalej nic.jeszcze mu rozrusznik siadł i wajcga od rewersu sie urwała ale gwarancja jest i zrobili ale tego podnośnika nie mogą rozgryzć.

#8 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:55

Podnośnik 80 4WD Ja miałem takie same problemy i rozrusznik padł i ten rewers a z tą pompą to może jakiś oring albo uszczele wydmuchalo. Mamy nawet taki jeden sposób na to aczkolwiek odkręcamy trochę wężyk co idzie do pompy i odpowietrzamy wajchą od roździelacza.Czasami niezapowietrza się tydzień a czasami to co chwilę.

#9 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 maj 2011 - 12:30

Podnośnik 80 4WD

a co może być przyczyną,że podnośnik nie chcę opaść jak się troszke popracuje?-pytam w imieniu wójka bo on posiada 80 4wd.Z początku se go chwalił ale teraz... Rozdzielacz mu wymienili na nowy i dalej nic.jeszcze mu rozrusznik siadł i wajcga od rewersu sie urwała ale gwarancja jest i zrobili ale tego podnośnika nie mogą rozgryzć.

czy już każdy ma wójka z Farmtrakiem 80 4wd?? :-)
w każdym wątku ktoś tak pisze

#10 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 07:14

Podnośnik 80 4WD Jak pompa hydrauliczna się zapowietrza to trzeba wymienić w pierwszej kolejności filtr hydrauliczny może jest zanieczyszczony co powoduje że przy uruchomieniu ma problem z ssaniem. Lub jak Farmtrac nie posiada ładowacza to może troszkę pompę przypaliłeś jeżdżąc na załączonej dźwigni rozdzielacza. A żeby sprawdzić czy z pompą jest ok to odkręć z góry i z dołu przewody, zalej od góry pompę olejem i zobacz czy po kilku godzinach olej nie przepłyną jeśli nie to pompa jest ok.

Edytowany przez Farmtrac80, 03 czerwiec 2011 - 07:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 13:14

Podnośnik 80 4WD Tak jak mówiłeś próbowałem odkręcić te przewody ale ich nie mogę ruszyć są tak przykręcone że się po protu nie da:D

#12 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:04

Podnośnik 80 4WD Odkręciłem te przewody co tam idą i jest tak; zalałem olejem od góry i po paru godzinach olej nie ściekł.
Zarazem gdy wszystko pozakręcałem odpaliłem ciągnik po kilkunastu minutach pompa znowu przestała chodzić i kiedy znowu olej wlewam to ścieka z niej od dołu
Dodam że filtr był wymieniany.
Moim zdaniem problem leży w pompie bo to ona nie chce oleju podać dalej.Od razu nasuwa mie się pytanie co w tej pompie może siedzieć czy jest jakiś zaworek który odpowiedzialny jest za pompowanie oleju, a może ktoś miał bym przekrój graficzny tej pompy jakiś katalog czy zdjęcia bo boję się rozebrać żeby tam nic dalej nie uszkodzić.

Edytowany przez Rogal94, 26 luty 2012 - 21:05.

#13 Share TOMEK3060

TOMEK3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:04

Podnośnik 80 4WD Mam ten sam problem że pompa się zapowietrza od jakiegoś czasu w farmtrac. Olej jest stan, nawet poza stan. Nieraz jest dobrze, tydzień nieraz rano po nocy się zapowietrzy może rozwiązałeś już ten problem?

Edytowany przez milanreal1, 08 marzec 2012 - 22:34.
caps lock

#14 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:29

Podnośnik 80 4WD Niestety jeszcze nie lada dzień wykręcę pompę i rozbiorę ją.Ale wiesz jak zrób kolega wyżej pisał że pompe od góry zalać olejem i od dołu zobaczyć czy zleci.Odkręć sobie od góry rurkę a jak odpowietrzasz go czy samoczynnie to robi?

#15 Share TOMEK3060

TOMEK3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:06

Podnośnik 80 4WD zeby ja odpowietrzyc musze poluzowac przewod ktory wychodzi juz z pompy na rozdzielacz... robilem tak i po 20 min poziom oleju u gory pompy opada o 5mm . a ty jak to robiles to odkrecales od pompy przewod ssacy (u dolu) czy tylko ten z góry i zalewales ja??? wydaje mi sie ze to nie pompa bo jak jest odpowietrzona to dobrze chodzi mechanicy z serwisu mowili ze cos tam jest chyba pod siedzeniem tylko nie wiem czy trzeba zdjac ta cala pokrywe czy to gdzies jest przy rozdzielaczu . a teraz nie mam z nimi zadnego kontaktu bo ten serwis sie rozpadl

#16 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:48

Podnośnik 80 4WD Ja ją od góry tylko zalewałem, a żeby rozdzielacz wyjąć to wystarczy tylko siedzenie zdjąć i tam na 13 kluczyk śrubki masz dwie.No ale skoro schodzi z pompy olej to znią coś jest nie tak ja wykręcałem ten rozdzielacz rozbierałem go czyściłem i u mnie nic nie dało,spróbuj u siebie może tam jest pies pogrzebany. U mnie na wiosce mechanicy nie chcą powiedzieć trzeba tam jechać i oni to zrobią. Jak nie będę miał wyjścia to im na warsztat zawiozę:( Ja taką teorię sobie wysunełem że w tej pompie jakiś zaworek jest i on się zacina ale to tylko domysł. No nie wiem już sam zgłupiałem na całego.

#17 Share TOMEK3060

TOMEK3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:32

Podnośnik 80 4WD Zobaczę jeszcze ten rozdzielacz. Jakbyś rozwiązał ten problem to napisz.

Edytowany przez milanreal1, 11 marzec 2012 - 22:48.
caps lock

#18 Share Rogal94

Rogal94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:41

Podnośnik 80 4WD I jak tam z tym rozdzielaczem rozebrałeś?

#19 Share TOMEK3060

TOMEK3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 16:55

Podnośnik 80 4WD rozebralem ale nadal to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 17:19

Podnośnik 80 4WD

czy już każdy ma wójka z Farmtrakiem 80 4wd?? :-)
w każdym wątku ktoś tak pisze

poprostu ludzie wstydza sie przyznac do sprzetu i mowia ze to wujaszek kupil zlom i nie wie co zrobic :ph34r: