Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

125 odpowiedzi na ten temat

#61 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 19:17

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Ja bym kupił jakiegoś Bizona i u siebie bym wykosłi w 1 dzień i na usługi
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić kombajn na 15ha? Dzisiaj, 23:06
  •  

#62 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 16:21

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Najlepiej jakbyk kupił sobie małego Activa mały kombajnik zajmuje mało miejsca a na taki areał starczy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#63 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 20:48

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Kup sobie claas'a consula albo Epple mobila 940 za 18 tyś powinieneś kupić ladnego
a co do Bizona
jest duzy
trzeba duzy garaz bo plandeka jest nic nie warta
poza tym malym kombajnem tez mozna jechac na zarobki?

Opus meum est

#64 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 październik 2008 - 16:39

Czy warto kupić kombajn na 15ha? moim zdaniem jakis maly tak jak pisza koledzy do siebie i na uslugi
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#65 Share Farmer199

Farmer199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 19:01

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Ja też mam 15ha i mam bizona super 82r na szerokich oponach ale oprucz tego kosi jescze ok 25 ha więc w sumie 40 rocznie.Według mnie to ten kombajn niejest wykożystany.Jak chce to możesz kupić ale oprucz tego to by musiał na usługi lecieć

#66 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:45

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Do niedawna mięliśmy Bizona super na ok. 15ha. Wtedy ojciec nie wyobrażał sobie żniw bez własnego kombajnu, a teraz już zmienił zdanie. Znajomy w dwa dni wszystko skosi, a nas nie obchodzi, że coś się zepsuje i zarobek z żniw pójdzie się... Wiadomo co. ;) No chyba, że coś małego i za grosze...
Forza JUVE!!!

#67 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:48

Czy warto kupić kombajn na 15ha? sasiad kilkanascie lat temu kupil na 12ha nowiuskiego bizona. a czy teraz sie oplaca??? niewiem
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#68 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 08:05

Czy warto kupić kombajn na 15ha? u nas na 3-5 ha kupują clasy dominatory itp oczywiście z myślą o zarobku na usługach

#69 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 listopad 2008 - 08:19

Czy warto kupić kombajn na 15ha? moze nieuwierzycie ale moj kolega na swoich 40 ha i mial takiego malego MASSEY FERGUSONA, kombajn mial szeroksc hederu 2,6m. My z ojcem smielismy sie z niego ze z Bizona 56 kupil jakiegos grata. Ale jest zawsze ale i on tym malym kombajnikem wycinal co roku swoje 40 ha i w zarobkach bez przesady z 60 ha i to takim przyszczem, i nie mial rzadnej awarii w nim nic, tylko lal paliwo i swarowal bodajrze 3 kalamitki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#70 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:37

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Absolutnie nie opłaca się kupować kombajnu na taki areał, a na zrobkach tylko wytłuczesz kombajn, żeby zarabiać na kombajnie trzeba znać się na mechanice bardzo dobrze,bo w żniwa mechanicy biorą majątek, leopiej wynając usługę i mieć z głowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 13:51

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Nie zgodzę się z wami, ja mam co prawda 20 ha ale uważam ze kombajn jest potrzebny. Do tej pory też mówiłem że lepsze uslugi ale w tym roku zapłaciłem 6 tys. i zmieniłem zdanie. Ale kupiłbym Bizona, sąsiad ma taki mały na 15ha to wyjeżdża pierwszy i zjeżdża ostatni. Nie zgodzę się że taki kombajn zmłóci 100ha. Teraz żniwa trwają max 10 dni więc musiałby chodzić 24godziny na dobę.

#72 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:05

moze nieuwierzycie ale moj kolega na swoich 40 ha i mial takiego malego MASSEY FERGUSONA, kombajn mial szeroksc hederu 2,6m. My z ojcem smielismy sie z niego ze z Bizona 56 kupil jakiegos grata. Ale jest zawsze ale i on tym malym kombajnikem wycinal co roku swoje 40 ha i w zarobkach bez przesady z 60 ha i to takim przyszczem, i nie mial rzadnej awarii w nim nic, tylko lal paliwo i swarowal bodajrze 3 kalamitki.

Sąsiad miał coś podobnego ale w 2006 roku się przejechał, ma 30ha i nie skosił prawie nic a potem przyszły deszcze i było po zawodach. Teraz mówi że nigdy już nic takiego nie kupi;)

#73 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 listopad 2008 - 14:49

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Ja też myśle o kombajnie na 20ha za troche lepiej niż 20tys biorę pod uwagę claas mecator (na mercedesie) i JD z hederami od 3.2m do 3.9m wszystko obsiewam zbożem tylko że pola dalekie
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#74 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:57

Czy warto kupić kombajn na 15ha? a bizon to tradycja którą każdy zna ale możesz ją popierać sobie skosisz ze 4h i pojedziesz na zarobek

#75 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 24 listopad 2008 - 15:00

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Jesli pracujesz na uslugach to mzesz kupic dobrego bizona za ok 30 tys i bedzie sie oplacalo chyba ze pracujesz tylko u siebie to moze jakiegos malego classa

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#76 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:02

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Przy dzisiejszych cenach usług kombajnów to i na 10ha opłaca się swój kombajn. Nie musi być duży, taki aby dla siebie wystarczył ;)

Na nasze pole (12ha) mamy Claasa Cosmosa 2m heder i spokojnie wystarcza, bardzo mało spala i wychodzi nam to duzo lepiej niż najmować. 300zł od godziny koszenia biorą-to u mnie ze 3tys na pewno by poszło na kombajn a taka maszyna jak nasza warta jest z 10tys więc w 3 lata się zwraca a fakt ze u nas chodzi juz blisko 15 to inna sprawa.

#77 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:05

Czy warto kupić kombajn na 15ha? wuja ma MF 31 heder 1.8 w dwóch kosili na zmianę i nie mogli go zamachać i jest zadowolony ale słaba wydajność

#78 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 16:18

Jesli pracujesz na uslugach to mzesz kupic dobrego bizona za ok 30 tys i bedzie sie oplacalo chyba ze pracujesz tylko u siebie to moze jakiegos malego classa

30 tys. sam kombajn do tego dolicz jeszcze pare tys. żeby sprzęt przygotowac, bo zawsze się coś znajdzie + niezbędny zapas pieniędzy na żniwa (ON, jakaś awaria która w używanych maszynach może zdażyc się zawsze) czyli koło 35-37 tys trzeba miec, a to jakby nie patrzec jest wydatkiem dośc sporym na takim areale... Po drugie Bizony strasznie są w cenie...

KS Falubaz

#79 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 24 listopad 2008 - 21:12

Czy warto kupić kombajn na 15ha? ja mam bizona zo56 i 7ha zboza i na uslugach pracujemy od rana do nocy w okolicy (3 wsie) jest 3 kombajny jeden mluci tylko u siebie a my obrabiamy dwie wsie bo jestesmy tansi od konkurenci ( za wolno jezdza i drogo wychodzi) wiec zarobek mamy spory zastanawiamy sie nad kupnem nowego jakis w bdb stanie

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 24 listopad 2008 - 21:33

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Mój znajomy kupił sobie kombajn Volvo BM z hederem bodajże 2 lub 2,2m. I tym kombajnem wymłócił u siebie 15ha. Fakt, że trwało to dosyć długo, ale jakość wymłóconego zboża jest naprawdę super!
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)