Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

125 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2008 - 18:04

Mniejszy kombajn to już możesz mieć za ok. 20 tys zł. To chyba nie są duże pieniądze.

mniejszy kombajn można mieć juz za 15 tysięcy albo i taniej ,zależy jaka marka go interesuje :)

ja sam zamierzam kupić teraz kombajn za 20 tysięcy na swoje 6 ha i może 10 ha usług ;) wolę mieć swoje i nie prosić imbecyli żeby skosili, bo ja mieszkam na skraju wsi i jak kosić trzeba to zawsze do mnie na końcu przyjeżdżają i tłumaczą sie ze do mnie daleko :angry: :angry: :angry:

zresztą każdy wie ze najlepiej jest byś niezależnym ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić kombajn na 15ha? Dzisiaj, 07:53
  •  

#42 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 luty 2008 - 21:17

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Zawsze lepiej mieć swój kombajn jak jest pogoda to i ktoś ci wykosi ale jak pogody nie ma to musisz się martwic i prosić. Lepiej być niezależnym mawet na takim areale.

#43 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 luty 2008 - 22:22

Czy warto kupić kombajn na 15ha? moim zdanie opłaca sie kupić własny kombajn na 7ha. jestes niezależny kosisz kiedy chcesz .. no i jeszcze na usłygach tez byś troche pojezdził. proponował bym cos takiego
http://www.allegro.p...lland_1530.html
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#44 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 18 luty 2008 - 10:25

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Będzie się opłacać wtedy tylko jak koszty będą wyrównane przez zyski... Bo inaczej to będzie to miech bez dna....

#45 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 18 luty 2008 - 17:59

moim zdanie opłaca sie kupić własny kombajn na 7ha. jestes niezależny kosisz kiedy chcesz .. no i jeszcze na usłygach tez byś troche pojezdził. proponował bym cos takiego
http://www.allegro.p...lland_1530.html

Stan tego kombajnu niezbyt oszałamiający... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#46 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 18 luty 2008 - 18:01

Czy warto kupić kombajn na 15ha? wiem ze ten nie jest za piękny :D ale chodzi o takiego new holland ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#47 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 18 luty 2008 - 18:04

Czy warto kupić kombajn na 15ha? No NH dobra marka... Coś o tym wiem... ;) A wracając do tematu kombajn na 15ha się nie opłaca jakbyś miał kosić tylko u siebie... Jak jedziesz na zarobki to już inna sparwa. Chyba, że chcesz mieć luz i sobie tylko kosić to proszę bardzo... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#48 Share mlody11441

mlody11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 luty 2008 - 18:12

Czy warto kupić kombajn na 15ha? to i ja sie wtrace:)a wiec moim zdaniem oplaca sie miec wlasny kombajn...bo wtedy nie jestes uzalezniony od kogos i nie musisz latac po ludziach i prosic zeby Ci wykosili tylko wsiadasz i jedziesz kiedy chcesz:)na 15 ha smialo wystarczy Ci kombajn do 3m. wiekszego nie ma sensu kupowac chyba ze bedziesz jezdzil na zarobek...ale i trzy metrowym u nas ludzie kosza na zarobek:)polecam jd z tych mniejszych...podejrzewam ze w 20tys powinienes sie smikalo wyrobic...ja sam ostatnio kupilem jd 1055, nie moge go chwalic bo jeszcze nim nie kosilem...no ale mniejsza z tym bo odbiegam juz od tematu;P

#49 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 18 luty 2008 - 18:22

Czy warto kupić kombajn na 15ha? ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

#50 Share mlody11441

mlody11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 luty 2008 - 18:41

Czy warto kupić kombajn na 15ha? to ile ty bulisz za ta usluge rocznie zimny90??????;/miec 30 ha to juz bez zadnego ale powinno sie posiadac wlasny kombajn.ale troche i jest w tym racji ze jak sie cos spierniczy to pozniej wiecej problemow niz czego i traci sie czas;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hanssz

hanssz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 luty 2008 - 10:58

ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

popieram:)
somsiedzi kupili rekorda za 60 tyś bo chcieli mieć szybciej po żniwach, a tymczasem ciągle pod nim leżą i zamiast wcześniej mają na końcu po żniwach:P
kombajn jest uzasadnionym nabytkiem przy większych areałach v możliwości usług v jeśli ktoś lubi walczyć po nocach z usterkami!
choć przyznaje jest to wygoda gdy wszystko działa dobrze

#52 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:34

Czy warto kupić kombajn na 15ha? a ja uważam ze warto . Nikt przeciez nie karze CI kupowac jakiegoś drogiego sprzetu , jezeli te hektary zarobia na ten kombajn to czemu nie kupić ?? można kupic zachodnie mini kombajniki i sobie wykosic i miec spokój a w kazdym gospodarstwie sie znajdzie jakis mechanik ze w razie czego jest w stanie coś wykombinowac jak sie zepsuje. Sam mam 7 ha i jesli uda mi sie zarobić to kupie sobie MF 186 i nie bede nikogo prosił zeby mi łaskawie wykosił przy czym planuje dobierac pola takze mysle ze zrealizuje swoje plany . Mój kumpel tak zrobił kupił takiego MF za 15 tysiaków z sieczkarnia i nie narzeka kosi sobie i braciom w tydzien jest po zniwach i jedzie dalej z robota bo w moich rejonach to ziemniaki itp pozdrawiam
\

#53 Share lolo149

lolo149

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta gospodarskie zwłaszcza Trzoda chlewna<br />Formula 1

Napisany 19 luty 2008 - 18:51

Czy warto kupić kombajn na 15ha? dokladnie niech kupi zawsze to moze u kogos jeszcze zarobic

#54 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 luty 2008 - 19:07

Czy warto kupić kombajn na 15ha? ja tez jestem takiego zdania ze warto miec swój kombajn nawet na 15h.Mysle ze 3m heder,4 cyl. silnik wystarczy.Ja mam na 50h New Hollanda 1520 3m,silnik Forda 4 cyl, sieczkarnia i daje rade,a jak jest czas to jeszcze na zarobkach 20-30 h dorobie.

#55 Share bart24

bart24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 luty 2008 - 16:52

ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

No to widzę że nasze poglądy się bardzo różnią. Jak dla mnie to już od 20 ha kombajn można a raczej powinno się mieć. Co do leżenia pod nim to każda maszyna sie może zepsuć więc dziwne to usprawiedliwienie. Jestem właśnie w trakcie kupna kombajnu. Jest takie powiedzenie "Umiesz liczyć, licz na siebie".

P.S. Ci którzy u Ciebie usługi robią to zawsze na czasie??

#56 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 28 luty 2008 - 17:12

Czy warto kupić kombajn na 15ha? jak byś chciał kosić tylko u siebie to bym takie coś polecił
może nie jest to ładne ale tu chodzi o to żeby sie dobrze sprawowało i było tanie a jak chcesz jezdzic na zarobki to weż tego NH

http://img.kupsprzed.../f2/b4-main.jpg
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#57 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:54

Czy warto kupić kombajn na 15ha? jak kupić kombajn na tyle ziemi to już lepiej wogle nie kupować to jest zdecydowanie za mało

#58 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 10 wrzesień 2008 - 15:02

Czy warto kupić kombajn na 15ha? ja mam 15ha zboża i nie kupuje (jak będe miał więcej to kupie claasa dominatora 150 a kupie za jakieś dwa lata)

#59 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 16:06

Czy warto kupić kombajn na 15ha? A ja wręcz przeciwnie ;) uważam, że się opłaca. Sami w tym roku z ojcem kupiliśmy kombajn, ba na 12ha, czyli jeszcze mniej. Rok temu , czyli zanim jeszcze kupiliśmy kombajn, 12 ha kosiliśmy około miesiąc. Niezły wynik co ? ;) jest pogoda ? siadasz i jedziesz, nie musisz czekać i chodzić prosić czy sąsiad Ci wykosi

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 16:30

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Sprostowanie do mojego powyzszego posta.Na nasz 50 ha dokupilismy przed zniwami NH 8070 i teraz mamy dwa.Ktos powie ze głupota na 50 ha 2 kombajny ale ja sie z tym nie zgodze.Juz miałem takie lata kiedy nie zdazylismy skosic i wieksze były straty niz zakup kombajnu.Majac dwa jednym moge jechac na usługi a drugi kosi w domu.W ten sposob mam wykoszone na czas i jeszcze zarobie...proste.W tym roku brat 8070 na samych usługach skosił nieco ponad 100ha a ja mniejszym kosiłem w domu.Gdybym miał wieksze przyczepy to w 3 dni byłbym po zniwach.Pół wioski dziwiło sie po co nam dwa kombajny ale w czasie zniw nie mogli sie nadziwic jak ładnie robota idzie.W ten sposób mam spokojniejsza głowe,nie musimy sie martwic co bedzie gdyby...
Nie wyobrazam sobie dobrego gospodarstwa 15ha bez kombajnu.Chyba ze jestes jasnowidzem i wiesz jaka bedzie pogoda na miesiac do przodu lub masz kogoś kto skosi ci na kazde zawołanie.