Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

Polecane posty

Danex89    16

Nie licz na to ze ci sie tak szybko zwroci bo niestety przed kazdym sezonem kombajn trzeba przejzec i jesli cos nie gra to zrobic to porzadnie zeby w zniwa byl spokuj z tym a to jest maszyna i sie bardzo zuzywa. Nas nasz rekord przy zakupie, malym remancie i dokupieniu sieczkarni w pierwszym zezonie wyniosl 40 tys, obecnie juz ok 46 w ciagu 3 lat bo caly czas sie cos remontuje ale dzieki temu zniwa sa praktycznie bez awaryjne w kazdym roku. Co do zarobkow to w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej niz w obliczeniach, my w tym roku zrobilismy 125 godzin na uslugach i okolo 10 u siebie to na czysto wyszlo chyba okolo 13 tysiecy+to co sei u siebie zaoszczedzilo, albo nawet troche mniej, paliwa przy tym poszlo okolo 2500 litrow, wiec nie wiem czy na uslugach na 50 ha czyli powiedzmy 50 godzin jak juz dobre zboza wyjdziesz na czysto 9 tys przy obecnych cenach paliwa i czesci. Fakt faktem ze my stawke nie mamy za wysoka i dodatkowo zatrudnialismy do tej pory kombajniste i jeszcze zalezy jaka u was jest struktura, czy nie bedzie za duzo przejazdow. No ale zycze zeby takie plany sie spelnily

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Przy tej ilości obsianej ziemi mozecie kupic sobie jakis mały kombajnik tylko dla siebie zeby wymłucic sobie i nic wiencej . Nie polecam pkania sie w usługi jak chcesz miec spokojne zycie . Sprzęt dostaje w dupe a jak wiadomo nowy on nie bedzie to napewno , paliwo drogie . Moge tylko powiedziec to co zaobserwowałem u siebie 38 ha swojego do młucenia i pkaliśmy sie w usługi i wygladało to tak paliwo drogie musisz kupic na sezon . zawsze sie coś urwie popsuje itd. kolejny wydatek . skonczysz młucic niby wydaje sie najmilsza chwila mówisz ile koles jest ci winny za usługe a on na to Tak drogo 2 lata temu było taniej i tak dalej.... albo zapłace za miesiąc bo teraz cos tam szmery bajery i juz w grudniu jak sie mu przypomnisz kilka razy telefonicznie to masz pienidze . Do tego wszyscy by chcieli bys do nich jechał w południe młucic bo o 17 to za pózno juz jest . Tak mniej wiencej wyglada jezdzenie po usługach . Jezeli nie musisz to sie nie pkaj na siłę bedziesz przynajmniej miał spokojne żniwa


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

czasami słucham jak wyklinają kombajniste, że tu się umówił, a tam pojechał. Albo miał być, a go nie ma. Poprostu ma za dużo roboty i się nie wyrabia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

coolman111 jak ty liczysz ?????? dawid pisał 15h w tym!! 6-7h zbóż nie wiem jaki kombajn zwróci ci się po 4 góra 5 latach chyba zdezelowana wistula albo claas na który Hitlera pamięta. W moim regionie jest masę kombajnów i jak ktoś ma złoma a nie kombajn niech nie liczy na zarobek , po usługach jężdżą dobre i wydajne maszyny a co ważniejsze dobrzy kombajniści

PS COOLMAN111 nie oto w tym wszystkim chodzi żeby się narobić chodzi o to żeby ZAROBIĆ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

moim zdaniem najlepiej jakis zagraniczny :P najlepiej jakiegos claasa :P u mnie we wsi co drugi dom kombajn a zboza po 3 h maja i kupuja bo niemusza sie nikogo prosic zeby skosil :) WARTO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

według mnie na taki areał (jeśli miał by być tylko dla siebie) to jedynie jakiś mały, tani kombajnik za niedużo kasę.

Jeśli byś miał jeździć na usługi to wtedy coś większego kupić. Dosyć tanie są fortshritt-y, można też jakiegoś starszego claas-a kupić. ALe zakup większego kombajny tylko dla siebie przy tej powierzchni to się nie opłaca.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
coolman111 jak ty liczysz ?????? dawid pisał 15h w tym!! 6-7h zbóż nie wiem jaki kombajn zwróci ci się po 4 góra 5 latach chyba zdezelowana wistula albo claas na który Hitlera pamięta. W moim regionie jest masę kombajnów i jak ktoś ma złoma a nie kombajn niech nie liczy na zarobek , po usługach jężdżą dobre i wydajne maszyny a co ważniejsze dobrzy kombajniści

PS COOLMAN111 nie oto w tym wszystkim chodzi żeby się narobić chodzi o to żeby ZAROBIĆ!!!!

No to teraz moja odpowiedź. W okolicy mam 2 kolesi co mają takie sprzęty- claas europa i df (nie znam modelu- jakiś z kosą 2,5m), takie mini kombajny. Claas robi u siebie 10ha i jeszcze jedzie do znajomego na 7ha (dogaduje się i bierze od niego słomę za młócenie i coś jeszcze kasy). Koleś od df-a ma 14ha, z czego na kombajn to 8ha. Zrobi swoje i koleś jedzie do brata na podobny areał. Kombajniki te chodzą już kilka sezonów. Gadałem z jednym i drugim właścicielem- są z nich zadowoleni- dużo rzeczy idzie dopasowac od bizona, a 4 cylindrowe silniki jakie posiadają te kombajny sa praktycznie bezawaryjne (jak do tej pory). Sa to stare kombajny i wyglądają jak badziewia, ale pracują! A kolesie pokupowali te kombajny bo już mieli dosyć chodzenia do ludzi co mają kombajny i pytania kiedy wjedzie w pole i wymłóci.

A co do cen tych kombajnów to (o ile się nie mylę chodzą po okolicy już 5 sezon) dali za nie ok 12-13tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbet    0

wg mnie sie oplaca nikomu nietrzeba sie prosic o kombajn i nietrzeba co roku wydawac tyle pieniędzy na kombajnowanie i na usługach tez mozna zarobic i wiem ze jak pojdzie dobrze to sie zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

czemu ma sie nie opłacać


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Mniejszy kombajn to już możesz mieć za ok. 20 tys zł. To chyba nie są duże pieniądze.

ale za 20tyś. kupisz fajnego ZO56


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Mniejszy kombajn to już możesz mieć za ok. 20 tys zł. To chyba nie są duże pieniądze.

mniejszy kombajn można mieć juz za 15 tysięcy albo i taniej ,zależy jaka marka go interesuje :)

 

ja sam zamierzam kupić teraz kombajn za 20 tysięcy na swoje 6 ha i może 10 ha usług ;) wolę mieć swoje i nie prosić imbecyli żeby skosili, bo ja mieszkam na skraju wsi i jak kosić trzeba to zawsze do mnie na końcu przyjeżdżają i tłumaczą sie ze do mnie daleko :angry: :angry: :angry:

 

zresztą każdy wie ze najlepiej jest byś niezależnym ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zawsze lepiej mieć swój kombajn jak jest pogoda to i ktoś ci wykosi ale jak pogody nie ma to musisz się martwic i prosić. Lepiej być niezależnym mawet na takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Będzie się opłacać wtedy tylko jak koszty będą wyrównane przez zyski... Bo inaczej to będzie to miech bez dna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
moim zdanie opłaca sie kupić własny kombajn na 7ha. jestes niezależny kosisz kiedy chcesz .. no i jeszcze na usłygach tez byś troche pojezdził. proponował bym cos takiego

http://www.allegro.pl/item312228655_kombaj...lland_1530.html

 

Stan tego kombajnu niezbyt oszałamiający... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No NH dobra marka... Coś o tym wiem... ;) A wracając do tematu kombajn na 15ha się nie opłaca jakbyś miał kosić tylko u siebie... Jak jedziesz na zarobki to już inna sparwa. Chyba, że chcesz mieć luz i sobie tylko kosić to proszę bardzo... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

to i ja sie wtrace:)a wiec moim zdaniem oplaca sie miec wlasny kombajn...bo wtedy nie jestes uzalezniony od kogos i nie musisz latac po ludziach i prosic zeby Ci wykosili tylko wsiadasz i jedziesz kiedy chcesz:)na 15 ha smialo wystarczy Ci kombajn do 3m. wiekszego nie ma sensu kupowac chyba ze bedziesz jezdzil na zarobek...ale i trzy metrowym u nas ludzie kosza na zarobek:)polecam jd z tych mniejszych...podejrzewam ze w 20tys powinienes sie smikalo wyrobic...ja sam ostatnio kupilem jd 1055, nie moge go chwalic bo jeszcze nim nie kosilem...no ale mniejsza z tym bo odbiegam juz od tematu;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

ja mam 30ha zboza co roku do koszenia ale nie sądze ze kombajn jest mi tak koniecznie potrzebny. Zamawiam usługe a jak sie zepsuje to zamawaim odrazu innego i niema problemu, a jak swoj sie spieprzy w srodku zniw to u mnie i tak niema kto pod tym lezec bo niema czasu. 30 to za mało zeby miec kombajn, ale za to mam claasa jaguara do kuku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

to ile ty bulisz za ta usluge rocznie zimny90??????;/miec 30 ha to juz bez zadnego ale powinno sie posiadac wlasny kombajn.ale troche i jest w tym racji ze jak sie cos spierniczy to pozniej wiecej problemow niz czego i traci sie czas;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj