leszekd

Łańcuchy napędowe

Polecane posty

leszekd    110

Jak w temacie, jakiej firmy i gdzie kupić bardzo dobrej, jakości łańcuch napędowy Galla. Łańcuch ten będzie wykorzystany w prasie rolującej grubość łańcucha 1” inaczej 80H lub 16A-1H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest niemiecki łańcuch sami tylko taki kupujemy bo najlepsze . u nas w kazdym sklepie mozna kupic więc mysle że u ciebie tez nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ale jaki niemiecki co ma pisać na ogniwku lub opakowaniu. Podstawa to cena ile ma kosztować aby był dobry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

W każdym sklepie to są łańcuchy, ale chińskie, cena około 25-30 PLN za metr bieżący. Też chciałem kupić lepszy, ale faktycznie ciężko dostać. Podobno w firmowych serwisach można kupić coś lepszego, niestety cenowo to wychodzi podobno dużo drożej. W swojej RP12 dałem ten chiński, na razie chodzi(2 sezony)choć trwałości oryginalnego trudno będzie po nim spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Za 25-30 zł można kupić łańcuch B3/4 lub A1/2 nie za ciekawej, jakości za 1” 2 razy wzmacniany trzeba dać około 80 zł ale jakiej firmy szukać jaki powinien być dobry. Te w serwisach są też badziewne. Np. w sipmie ten fabryczny wytrzymuje 300 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Ja kupuje łańcuchy w sklepie dla leśnictwa. Naprawdę niezniszczalne są,


Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ciekawa informacja w lesie niema żartów tam wszystko musi być twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

U mnie większość osób kupuje łańcuchy od pras Krone z Agromixu, mówią że o wiele lepszej jakości jak polskie. Ja nie mam porównania, które lepsze, mam prasę Krone, ale jeszcze nie miałem okazji wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Przeglądałem ceny łańcuchów od Krone i cena jest co najmniej 3 razy wyższa za łańcuch ¾ cala o długości około 1 m od dostępnego w handlu takiego który jest uważany za dość solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

za 1/2 płaciłem niecałe 50zł / metr polski z grene się mi zerwał w przedbiegach;) Zabrało większą kupę do prasy i poszedł;) Do deutza oryginalne są z twardszego materiału około 3x od polskiego i o jakieś 50% grubsze wszystkie ściany, Pewno z krone tak samo będzie. Te leśne to ten sam materiał ale ściana jeszcze grubsza i te trzpienie też grubsze. tylko nie mają oka zwężanego w żadnych mocnych łańcuchach podobno pękają w tym miejscu.

 

Do rozrzutnika taki dałem to ukręciło wałek z trybem łańcuch został.

Edytowano przez Gustlikus

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie-szukam jak najmocniejszego łańcucha napedowego do mojej prasy-oryginalny ma symbol 16-B i niestety ostatnimi czasy parę razy pękł (belarka u mnie nie ma lekkiego życia :D )-doradzi mi ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pytaj o łańcuchy firmy REX.Nie tanie, ale konkretne.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj