Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motor Doctor

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz1014

Lukasz1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:45

Motor Doctor Witam jestem tutaj nowym użytkownikiem.Wiem ze temat może nie dotyczący rolnictwa ale wiem że jest tu wielu mechaników którzy mogą mi Pomóc ;)
A więc tak/;
Posiadam Lanosa z 1998r w którym znajduje sie silnik 1.6 16V.Kupiłem autko jakieś 2 tyg temu,jednak zauważyłem że bardzo dużo pożera oleju :( Silniczek bardzo ładnie pracuje czuć ze ma tą moc.Jednak 1 litra oleju na 3 dni to góra,gdy doleje 1 litr np w poniedziałek to w środe lub czwartek sprawdzam stan i niestety ten litr ubywa :mellow: miarka lewo co sie macza w misie <_< i Tu moje pytanie kolega doradził mi dolać do oleju srodek "Motor doctor" tzw ,"doktora" czy on uszczelni to wszystko i oleju nie bedzie ubywało? czy nie spowoduje to jakichś uszkodzeń silnika?
Bardzo prosze o pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Motor Doctor Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 21 marzec 2011 - 21:28

Motor Doctor jesli pomoze to niewiele i na krotko. sa dwa wyjscia: sprzedac lub robic silnik. zadne inne akcje nic nie dadza.

#3 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 marzec 2011 - 21:39

Motor Doctor Lepiej już wlej ceramizera. A ile km w tym czasie robisz? Może masz nieszczelność na wale i wali ci olej na sprzęgło albo moze przez korek w misie ucieka?

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 marzec 2011 - 21:58

Motor Doctor Musi gdzieś cieknąć, tyle raczej nie przepali. Zobacz rurę na końcu wydechu czy jest taki nagar oleisty.

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 marzec 2011 - 22:09

Motor Doctor

"Motor doctor" tzw ,"doktora" czy on uszczelni to wszystko i oleju nie bedzie ubywało? czy nie spowoduje to jakichś uszkodzeń silnika?

Tego typu środki to se odpuść. Może i pomagają, ale na krótko. Po takich środkach silnik tylko na złom się nadaję. Oczywiście ,że uszczelni ale pamiętaj ,że kanały olejowe też, będzie gorsze smarowanie i silnik może się zatrzeć.
Nie możliwe, żeby aż tyle wciągał oleju. Toć za samochodem byś zasłonę czarnego dymu zostawiał. Obejrzyj dokładnie silnik czy nie masz wycieków ;)
Lub poszukaj po szrotach lub w ogłoszeniach rozbitego z takim silnikiem, często za rozsądną kasę można kupić silnik w bdb kondycji ;)

Edytowany przez samczyk1991, 21 marzec 2011 - 22:12.

Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 23:21

Motor Doctor wlej mineralny olej, moze zatka dziury, chociaz jak w takim tempie ubywa to chyba sa tylko 2 wyjscia, takie jak @dexterek pisal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Lukasz1014

Lukasz1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 15:11

Motor Doctor Właśnie o to chodzi zę autko wogule na czarno nie kopci,gdy rano sie przejeżdzam z tłumnika wydobywa sie taka para gdy sie rozgrzeje wogule juz nie kopci,misa dokrecona jak należy nigdzie zadnego wycieku. :huh:
Przedwczoraj zostawiłem go na polu na betonie by sprawdzić czy sie pojawią,jakieś plamki oleju pod nim,a co wiecej zostawiłem go na ok godz zapalonego i nic żadnych plam pod spodem silnika,pod maską także nie widać wycieku,więc co może być przyczyną takiego pobierania oleju? :( przez te 3 dni zrobie ok 70km a litra oleju znika ;[ ,więc gdzie może być przyczyna? autko działa jak nowe ,zapala elegancko i chodzi jak należy więc gdzie on tak pożera ten olej?

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 15:15

Motor Doctor Cytat z netu potwierdzający propozycję brzozaka.
"Jeśli i to nie pomoże trzeba wybrać mineralny. Do mocno wyeksploatowanych silników są specjalne oleje mineralne (np. Shell Mileage 15W-50, Castrol GTX Mileage 15W-40), które uszczelniają i wyciszają silnik oraz zmniejszają zużycie oleju."
Jeśli tan silnik rzeczywiście tyle oleju spala, to jego moc bierze się tylko z uszczelniających właściwości oleju .

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4175 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 23:55

Motor Doctor Oleju to co niektózy powinni sobie do "głowy dolać" Jeśli ktos koniecznie chce może byc mineralny. Czarny dym to zbyt bogata dawka paliwa nigdy olej to po pierwsze. Sprawdź układ chłodzenia czy płyn jest czysty, raczej mało prawdopodobne aby olej dostawał się do płynu ale zdarzytć się może. Jak na mój gust pierścienie są poprostu zurzyte lub zapieczone. Skoro silnik ma moc to najprawdopodobniej olejowe. Tego typu motory mają to do siebie, że mozna je trochę podratowac wymianą pierścieni. Oczywiście o wszystkim decyduje weryfikacja motoru czy naprawiac czy kupowac drugi używany. Nie lej też do oleju żadnych wynalazków to nic nie da. Motor doktor osadza się w kanalikach olejowych wału korbowego np a potem wyciąga się to jak silikon. MOzna tylko większych problemów narobić.

Edytowany przez hubertuss, 26 marzec 2011 - 00:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 09:10

Motor Doctor nie wiem jak jest z 'moto-dokotorami', ale ceramizer wlewalismy do kilku aut i efekty było widać od razu.
tu jest wątek o ceramizerach i moja relacja z doświadczeń:
http://www.agrofoto....2106-ceramizer/ post#16

Edytowany przez pawelec, 26 marzec 2011 - 09:11.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.