Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rauch MDS

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambokubus

lambokubus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:04

Rauch MDS Witam postanowiliśmy kupić rozsiewacz mds 55 typowy sadowniczy jednak niczym on się nie różni od tych wiekszych poza skrzynią i osłoną :P
Mam takie zapytanie chcieli byśmy aby otwieranie i zamykanie zasów w rozsiewaczu odbywało sie za pomocą hydrauliki jednak nie wiem który zestaw kupić są 3 do wyboru ale nie wiem który był by dobry i na czym one polegają dokładnie i jak działają
1. sterowanie hydrauliczne;2 zawory jednostronnego działania ,osobno wyłączana prawa lewa strona
2. sterowanie hydrauliczne;2 zawory dwustronnego działania ,osobno wyłączana prawa lewa strona
3. sterowanie hydrauliczne z rozdzielaczem ;1 zawór jednostronnego działania ,osobno w prawa lewa strona

Może ktoś mi pomóc co wybrać aby najlepiej 1 wajchą w ciągniku zamknąć oba otwory na raz ;)

Jeżeli będzie zaśmiecać ten wątek forum poproszę o przypięcie do jakiegoś
Pozdro wszystkich posiadaczy lambo. :D oraz sadowników :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rauch MDS Dzisiaj, 18:03
  •  

#2 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:42

Rauch MDS Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale chyba będzie to tak:
1-dwa węże na lewą stronę, 2 na prawą, czyli jedna wajcha na jedną stronę
2-po jednym wężu na każdą stronę, jedna wajcha na jedną stronę
3-jeden wąż na prawą i lewą i chyba przełączanie tego na rozdzielaczu, jedna wajcha na obie strony

Ja u siebie mam tą 3opcję tylko żeby otworzyć jedną stronę rozczepiam mechaniczne takie zawleczki i otwiera się jedna strona :)

#3 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:35

Rauch MDS Postanowiłem nie zakładać nowego tematu, gdyż musiałbym go zatytułować tak samo. Chodzi mianowicie oto, że kupiłem wczoraj używany rozsiewacz Rauch. Nie mam do niego książki, brak też tabliczki, ale przyglądając się innym na 99% jest to Rauch MDS 701. Mam pytanie do użytkowników - czy bez nadstawki wejdzie w niego 500 kg mocznika? I druga kwestia - mam do niego oryginalną nadstawkę o wysokości 35 cm. Dla mnie jest trochę za wysoka, gdyż przy pełnym zasypie ciągnik mógłby sobie nie poradzić. Jeżeli więc ktoś byłby zainteresowany wymianą na niższą (ok. 15 cm) to proszę o kontakt. Dodam, że nadstawka jest w stanie bdb, niepogięta, nieskorodowana. wymiary 190cmx120cmx35cm (nieznacznie zwężająca się ku górze, mocowana na 20 śrub, posiada otwory do kolejnej nadbudowy).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 07:59

Rauch MDS Tak jak kolega powyżej - nie chcę zakładać nowego tematu, a mam problem:

Planuję zmienić szerokość roboczą gospodarstwa z 15 na 21m (zakup opryskiwacza). Nawozy rozsiewam Rauch'em MDS 61. W tabeli wysiewu jest napisane, że można nim np. saletrzak rozsiewać na 21m, ale wtedy nastawa łopatek ma być "X2-C4", podczas gdy na rozsiewaczu mam nastawy od A1 do E6. Czy ktoś wie jak ustewić "X2"? Może łopatki trzeba zmienić? Może tarcze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 20:01

Rauch MDS Dobrze myślisz do rozsiewu powyżej 18 metrów stosuje się tarcze M2, gdzie są zakresy od X..... Tak więc musisz zakupić inne talerze- niestety.

Edytowany przez endzit, 14 czerwiec 2012 - 20:02.

#6 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 22:33

Rauch MDS Dzięki za odpowiedź, poszukam tych tarcz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:10

Rauch MDS Witam, może ma ktoś na odsprzedanie tracze M2 do MDS? Szukam również łopatek 18-24m.

Dodaj odpowiedź