Zaloguj się, aby obserwować  
mistqo

czym obsiac 4,8ha w jednym kawałku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mistqo    0

witam mam pytanie czym obsiac pole w jednym kawałku które ma 4,8ha?? I czy to sie kwalifikuje do opłat prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

O SZO CHODZI ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Nie bardzo rozumiem.....Nie wiesz czym obsiac pole???Chyba nikt nie bedzie wiedział..Raczej jak jestes dobrym gospodarzem to powinienes sam wiedziec co potrzebujesz...Czego masz mało....Troche sprecyzuj pytanie..Ale raczej nie uzyskasz odpowiedzi!!Jeden moze powiedziec ze co roku ma mało pszenicy(wiec sieje pszenice..)Drugi ze mało ma mieszanki(sieje mieszanke)Ale nikt nie wie czego ty potrzebujesz!! A jeśli chodzi ci tylko o dopłaty to moze spróbuj Len Oleisty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

obojętnie jakie zboże posiejesz to i tak będą takie same dopłaty


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Pytanie za sto punktów B) posiej mak i rób kompot :) Ale nie wiem czy za mak są dopłaty.A wo gule jaka to jest klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu    0

Jak chcesz duże dopłaty to zasiej jakieś rośliny energetyczne (np. rzepak, kukurydza, zboża). Tylko musisz mieć je zakontraktowane np. u producenta biopaliw. Dostaniesz w tym przypadku dopłatę UPO i dodatkowo dopłatę na RE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Z tą konopiom to dobry pomysł....nawet nie będziesz pytać o dopłaty bo zyski będą bardzo duże...... :) :) tylko teraz z sąsiadami żyć w zgodzie trzeba..... B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ci radze abyś zasiał rzepak. O ile będziesz o niego dbał tj nawoził i regulrnie pryskał to może sz na nim nieźle zarobić (o ile ci nie wymłóci) :P

 

Pozdrawiam Massey


Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

siejcie wszyscy rzepak to zboże będzie droższe :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistqo    0

nie bo my nigdy nie kwalifokowaliśmy sie na dopłaty i nawet nie wiemy co sie dostaje co trzeba zrobic zeby dostac dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
nie bo my nigdy nie kwalifokowaliśmy sie na dopłaty i nawet nie wiemy co sie dostaje co trzeba zrobic zeby dostac dopłaty

bez urazy ale to troszke jesteście "zacofani" (bez urazy). Niegdy nie składaliście wniosku o dopłaty?? czemu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak masz/macie w okolicy dobry kombajn ze stołem do rzepaku etc. to siej rzepak, a jeżeli nie masz to daj se luzu bo ci tona z hektara na polu zostanie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Stół to nie wszystko. Jeden u mnie ma stół przy rekordzie i na polu tyle powschodziło że szok. Znajomy młócił bez (kiedyś dodałem fote) i u niego mniej leży. Oba rzepaki nie były pryskane na dochodzenie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dużo zależy od kombajnisty, widziałem rzepak po bizonie... lepiej jak po JD. No ale miał stół do rzepaku, sita


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
bo to pole mamy na nas przepisane od 3 miesięcy
Jeśli chcesz dostawać jakiekolwiek dopłaty to najpierw musisz iść do właściwego sobie oddziału ARiMR i złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa, więcej też powinieneś tam się też dowiedzieć.

 

Jeśli pole masz od trzech miesięcy to przegapiłeś dopłaty za ten rok bo można było składać wniosek chyba do 5 czerwca.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj