Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

jak ustawic siewnik do rzepaku?

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 09 wrzesień 2006 - 21:50

jak ustawic siewnik do rzepaku? NIe chce mis ię zbytnio kominować czy założyć nowy wątek w sprawie instrukcji do siewników Amazone więc się podebne bo i trochę jest w temacie. Wcześniej poszukiwałem tabeli po polsku do D8 ale nikt nie miał a ja znalazłem w necie i to po polsku na stronce Amazona. Jest tam jeszcze kila innych instrukcji i tabel wysiewu. Link http://info.amazone....nzahlenzeigen=1
  • 0

#22 baksik

baksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 3617894

Napisany 23 marzec 2007 - 19:05

jak ustawic siewnik do rzepaku? czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak siewnikiem amazone d7 specjal II siać rzepak, czy trzeba dokupować kółka do drobnych nasion czy tylko poustawiać denka i przekładnie ?
  • 0

#23 Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 19:30

jak ustawic siewnik do rzepaku? A nie masz podzielonych kółek wysiewających na 2 nierówne części. Jak tak to znajdź jak bedziesz okręcał kołem taki kołek na tym szerszym. Jak go znajsziesz spróbuj od strony tego wążeszego go wysunąć. Uważaj niektóre mają zabezpieczenia w postaci śrubki na obwodzie tego szerokiego kółka. A jak nie masz tak podzielonych w co watpię to musisz pokombinować.
  • 0
The Truth Is Out There

#24 baksik

baksik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 3617894

Napisany 27 marzec 2007 - 18:51

jak ustawic siewnik do rzepaku? Dzięki wielkie Grześ ! Zrobiłem tak jak powiedziałeś i działa !
  • 0

#25 mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • 4119164

Napisany 02 wrzesień 2007 - 20:10

jak ustawic siewnik do rzepaku? my sialismy poznaniakiem tym starszym chcielismy posiac kazdym lejkiem ale kijowo wyszlo po 1 przejezdzie wiec zrobilismy co drugi tylko 3i 4 lejek od prawej strony byl otwarty i jeszcze posrodku nei pamietam juz ktore ale wyszlo tak ze pierwszy i ostatni lejek sial ale musialem siedziec na siewniku i przymykac lub otwierac przesowkami bo za gesto wychodzilo ale po siewie zwazylismy i wyszlo 4kg/ha
  • 0
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#26 Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:42

jak ustawic siewnik do rzepaku? Z tego co pamiętam, to siew szerokorzędowy stosuje się raczej na plantacjach nasiennych. W badaniach udowodniono, że siew rzepaku w standardowej rozstawie 12,5 cm daje lepsze efekty. Co do normy wysiewu, to w tym roku siałem odmianę Nelson F1 i hodowca zaleca około 2,1 kg na ha. Wysiewanie 8kg/ha powoduje, że rośliny jesienią konkurują o światło, co prowadzi do wyciągania szyjki korzeniowej nad ziemie oraz słabego rozwoju korzeni! Rośliny nie wytwarzają wystarczającej liczby liści, a co za tym idzie, nie rozgałęziają się wiosną = mała liczba łuszczyn na roślinie, niski plon.
  • 0

#27 mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • 4119164

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:46

jak ustawic siewnik do rzepaku? wydlumacze to prosciej jak posiejemy zagesto to wyrosna nam takie kikuty waski a jak zadziej to bedziemy mieli ladny rozgaleziony rzepaczek (tylko nie moze byc za zadko posiane bo tez nic nie bedzie)
  • 0
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#28 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2799 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 06 wrzesień 2007 - 09:25

jak ustawic siewnik do rzepaku?

wydlumacze to prosciej jak posiejemy zagesto to wyrosna nam takie kikuty waski a jak zadziej to bedziemy mieli ladny rozgaleziony rzepaczek (tylko nie moze byc za zadko posiane bo tez nic nie bedzie)

Mniej więcej o to chodzi :).
  • 0

#29 wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 19:40

jak ustawic siewnik do rzepaku? Ja posiałem rzepak poznaniakiem 2 iwyszło mi 5 kg na ha.Inaczej juz nie szło <_< PS chyba z pół dnia wykrecałem siewnik ;)
  • 0

#30 tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 10 wrzesień 2007 - 19:51

jak ustawic siewnik do rzepaku? Ja w tym roku posiałem 4 kg na hektar .Siałem zestawem brona wirnikowa z poznaniakiem co drugi lejek w terminie 20.08 na dzień dzisiejszy wschody są świetne.
  • 0

#31 wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:37

jak ustawic siewnik do rzepaku? Ja zasiałem w zeszły poniedziałek,też co drugą szare,ale nie byłem jeszcze na polu zobaczyć co i jak.Podajrzewam że sobie wschodzi <_< Co do terminu to troche trudno trafić,w zeszłym roku siałem bardzo pużno po połowie września i powiem,że był najładniejszy we wsi i plon niczego sobie.
No cóż-agregat ze siewnikiem to jest to. ;)
  • 0

#32 sylvio

sylvio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 październik 2007 - 17:47

jak ustawic siewnik do rzepaku? A sieje ktoś z was rzepak siewnikiem punktowym?
  • 0

#33 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 październik 2007 - 17:57

jak ustawic siewnik do rzepaku? Ja sieje Poznaniakiem wychodzi 3,5kg na hektar siewnik ustawia ojciec zamyka co drugi lej i ustawia skale i zawsze jest dobrze posiany i nam starcza nasienia jak sialiśmy pierwszy raz to nie wiedzieliśmy jak ustawić siewnik to sialiśmy normalnie na wszystkie lejki z nawozem
  • 0

#34 karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9190686
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 20 sierpień 2009 - 06:38

jak ustawic siewnik do rzepaku? Posiada moze ktos siewnki gaspardo penta 300?? nie mam instrukcji obsłógi a chcialbym sie upewnic czy dobrze robie ustawiajac go tak jak go ustawiam???
  • 0

#35 robak333

robak333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:46

jak ustawic siewnik do rzepaku? to jak najlepiej siac Bo w tym roku jest nowy zestaw znaczy agregat i siewnik poznaniaka i nie bardzo wiadnomo jak to wszystko ustawic. Czy siac co druga rurke czy wszystkie maja byc otwarte?? Jak ustawic wszystkie przekładnie zeby to wszystko dobrze wyszlo?? Wedlug tabeli wysiewu??
  • 0

#36 Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • 10070078

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:26

jak ustawic siewnik do rzepaku? Jak ustawiacie Poznaniaka do wysiewu rzepaku?Da rade wysiać +-3kg/ha?Będe siał mieszańca i te 3kg to norma wysiewu.
  • 0

#37 erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • 11612676
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 26 sierpień 2010 - 17:05

jak ustawic siewnik do rzepaku? szybko potrzebuje pomocy jak ustawić poznaniaka do siewu rzepaku bo nie możemy go ustwawic wychodzi nam za dużo jak zrobić żeby 3,5 kg było??
  • 0

#38 xemit

xemit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów
  • Zainteresowania:opilstwo i obżarstwo

Napisany 26 sierpień 2010 - 19:47

jak ustawic siewnik do rzepaku? Jeśli nie możesz wysiać mniej jak 3,5 kg to niezłym wyjściem jest dodanie do nasion balastu w postaci wyprażonego rzepaku np. w piekarniku.I jeśli min wysiew wynosi np 5 kg, mieszanka powinna się składać z 3,5 kg rzepaku nasiennego i 1,5 kg balastu.
P.S. zawsze stosuję balastowanie nasion rzepaku wysiewając końcówkę nasion.W siewniku typu poznaniak ciężko opróżnić skrzynię nasienną do końca zapewniając jednocześnie równomierny wysiew.Ostatnie 2 kg nasion rożrzedzam balastem do 8 kg,zwiększając jednocześnie 4 krotnie normę wysiewu.W siewniku zostaje ok 2-3 kg materiału w którym jest tylko ok 50-70 dkg nasion rzepaku w cenie ok 40 zł/kg.Bez balastowania tracił bym ok 100 zł na pozostałości.
  • 0

#39 ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 30 lipiec 2012 - 18:02

jak ustawic siewnik do rzepaku? Witam, mam problem niewiem w jaki sposób przestawić siewni nodet z 90 r na sianie rzepaku tak aby kręcąc kołem mechanizm wysiewający kręcił się wolniej, może ktoś taki siewnik posiada
  • 0

Google AgroFoto Ads jak ustawic siewnik do rzepaku?

• Reklama google
Dzisiaj, 23:01
  •  

#40 DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • 7964354

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:39

jak ustawic siewnik do rzepaku? Mam pytanie do Posiadaczy siewników Amazone D7. Jaką wartość liczbową ustawiacie na Skali przy przekładni tak żeby siać 3- 3,5 kg rzepaku na ha?

Edytowany przez DJBOMBA12, 19 sierpień 2012 - 19:39.

• 0
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s