Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strzykawka automatyczna

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 marzec 2011 - 09:55

Strzykawka automatyczna Witam, czy ktos z was uzywa takiej strzykawki do trzody? Jesli tak czy to warte zakupu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strzykawka automatyczna Dzisiaj, 16:07
  •  

#2 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:20

Strzykawka automatyczna że strzykawkami jest tak że lekarze dostają je za darmo a rolnikom sprzedają;)
czy warte kupna hmm jak jest dobra ma dobre uszczelki nie ciągnie lewego powietrza to jak najbardziej ;) bardzo wygodna rzecz.
a

#3 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 marzec 2011 - 11:22

Strzykawka automatyczna a dajac zastrzyk poprostu dokladamy strzykawke do skory i po nacisnieciu spustu wychodzi igla i automatycznie zadawana jest porcja leku taka jest zasada działania?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 20 marzec 2011 - 12:00

Strzykawka automatyczna Nie, po nacisnieciu spustu zadawana jest ustawiona ilosc leku. Tak mi sie wydaje:)

#5 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:18

Strzykawka automatyczna fajna sprawa ja jak szczepie na mycoplazme dawką 2 cm to tylko swinki łapie i daje zastrzyk bardzo ułatwia robote ;)
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#6 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:44

Strzykawka automatyczna tak jak pisze M4t3usz igła normalnie wystaje jak w zwykłej strzykawce tylko ze naciskając spust dajesz ustawiona dawkę leku a po puszczeniu spustu sam nabiera lek oczywiście butelka jest odwrócona do góry nogami;) wystarczy wpisać w wujka Google i kliknąć obrazki i wszystko widać jak na dłoni.
a

#7 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:59

Strzykawka automatyczna jednorazowa, jak się zepsuje to do kosza, ale w miarę wytrzymałe i niedrogie: http://www.sklep-gre...roducts_id/9188

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:05

Strzykawka automatyczna Pochwalę się że strzykawką automatyczną szczepiłem prosiaczki ponad 20 lat temu (naprawdę już wtedy w Polsce można było kupić coś takiego-ale wykonana była nie z plastiku tylko z metalu i szkła).

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 08:59

Strzykawka automatyczna no i teraz są dostępne strzykawki automatyczne z metalu np w grene tylko kosztują ponad 300 zł. a igła się nie wysuwa tylko wystaje normalnie jak w zwykłej strzykawce. może i sa z wysuwanymi ale ja takich nie widziałem

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2011 - 09:37

Strzykawka automatyczna ogólnie robilem sporo zastrzyków takimi strzykawkami ale nie w PL. Bardzo podobnymi jak te z linka do sklepu GRENE.
Po prostu rolnicy dostawali je razem z lekami (np dostaje danego leku na 50 sztuk tygodniowo i co jakiś czas strzykawkę, w sumie to np zapas leku na miesiąc + 2 strzykawki). My dostawaliśmy tam co 1-2 miesiąca nowe srzykawki. Niestety plastikowe. Po zadaniu określonej ilości leku po prostu się zużywały i tylko wymiana wchodziła w rachubę.
Ładnie się podawało np porcilis ery parvo z jednego "pistoleciku" a kolega leciał czymś z drugiego. 15-20 macior w 5 minut i następne ;)
Czy są wygodne? Baaaardzo, robota idzie szybko, zwierzęta nie są przestraszone i często nie wiedzą że dostały zastrzyk.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:55

Strzykawka automatyczna Osobiście mogę polecić strzykawki typu "V", pewniej leżą w dłoni i są wygodniejsze od tych typu "T" z Grene.

#12 Share wrk

wrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 maj 2014 - 22:33

Strzykawka automatyczna niby kotlet ale. Ciekawi mnie czy strzykawki automatyczne cieszą się popularnością w waszych gospodarstwach ? sam przymierzam się do zakupu takiej. - cenowo koło 100 trzeba dać za entry level + igły ale spodziewam się że wszystkie szczepienia będą odbywały się zdecydowanie szybciej niż przy zwykłych strzykawkach?

#13 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:46

Strzykawka automatyczna Posiadał ktoś takie strzykawki? Jak one działają?

http://sklep.artwet....zewodem-2-ml/81

#14 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 maj 2014 - 22:38

Strzykawka automatyczna Miałem taką ale zaworek padł i się skończyło. Ogólnie jest dobrze tylko ten przewód który w przypadku dużych i ciężkich opakowań ma sens to przy nawet 100 utrudnia. Najpierw musi dolecieć, potem trzeba dbać o butelkę żeby przewodem nie zahaczyć, na koniec musisz tak zaplanować szczepienie aby lek zszedł z wężyka albo strata. Mam pytanie do praktyków. Jest zasada: jedna locha jedna igła, jeden miot jedna igła. Jak to się ma do podawania np szczepionki przeciwko parwowirozie itp u loch? Czy odstępstwo się opłaca? Czy to nie spowoduje jakichś perturbacji zdrowotnych?

#15 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 maj 2014 - 10:18

Strzykawka automatyczna u nas szczepione 1 igla cala grupa macior i tak samo prosieta.ale wydaje mi sie ze trzeba sie bedzie przestawić tak jak kolega wyżej pisze.

#16 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 maj 2014 - 11:58

Strzykawka automatyczna 1 locha 1 igła? nie róbcie sobie jaj, to wyszło by na to żebym na igły wydawał więcej jak na sam lek...
Ja igły jednorazowe zmieniam po zaszczepieniu całej grupy, natomiast igły do strzykawek automatycznych to dopiero jak się zużyją.

#17 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:49

Strzykawka automatyczna Igły jednorazowe nie pasują do automatów? U mnie pasują. Masz sterylizator? Jeśli chodzi o zasady to tylko pytam i oczekuję rzeczowej odpowiedzi, za którą oczywiście będę wdzięczny. Mam jakieś doświadczenie ale nikt nie wie wszystkiego. Sam tego nie wymyśliłem, a jeśli u ciebie nie ma żadnych kłopotów zdrowotnych w stadzie podstawowym lub są ograniczone to świetnie i sam chętnie nie będę tak często zmieniał igieł. Kiedyś rozmawiałem z chyba najlepszym w Polsce wetem od świń i on powiedział mi coś co zapamiętałem, że najlepsze są szczepionki z krwi ale jest to tak ryzykowna sprawa wynikająca z wielości czynników że nikt jej nie stosuje.

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:47

Strzykawka automatyczna Nie no wiadoma sprawa że najlepiej było by zmieniać igły po każdej sztuce, bo to jak sama nazwa mówi igły jednorazowe.
Ale w praktyce chyba nie ma gospodarstwa które by tak robiło przynajmniej ja o takim nie wiem.
Igły jednorazowe nie nadają się do automatycznych strzykawek. Nie wiem jaką masz strzykawkę, ale ja mam w domu chyba z 5 i wszędzie są specjalne wkręcane igły, a nie tylko wciskane jak jednorazowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 maj 2014 - 22:27

Strzykawka automatyczna Ja mam tylko 2 i w obu przypadkach jednorazówki pasują, z tym że są to plastiki, jedna typu V, a druga z wężykiem. Z tymi zasadami to jestem przeczulony bo swego czasu miałem nie najlepsze wyniki w rozrodzie i długo szukałem przyczyny. Teraz chociaż jest dużo lepiej to i tak nie wiem do końca o co chodziło, a między innymi zmieniam igłę więc jeśli ktoś mi nie powie że nie zmienia w obrębie grupy i jest git to nie będę sobie ułatwiał życia. Dobry wynik to dla mnie 26 prosiaków odsadzonych od PBZ x WBP.