Skocz do zawartości

Zdjęcie

spalanie zetora

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 08:38

spalanie zetora Witam chcialem zapytac jak sprawdzic spalanie zetora 4718 tam jest bak chyba 65 litrow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
spalanie zetora Dzisiaj, 12:07
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 09:18

spalanie zetora ja sprawdziłbym to tak: tankuję zbiornik do pełna, spisuje stan licznika motogodzin i jadę wykonywać jakąś pracę (np orkę) po powrocie znów tankuję do pełna i sprawdzam ile paliwa weszło do zbiornika następnie dzielę liczbę litrów spalonego paliwa przez liczbę motogodzin które na tym paliwie zrobiłem.
Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś :lol: pozdrawiam - miłych wrażeń z pomiarów!!

#3 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 09:38

spalanie zetora najlepiej jest,jak już kila razy się tankuje(podliczając litry i mth),praca wykonywana w różnych warunkach,wyjdzie średnia norma spalania.

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 20 marzec 2011 - 09:42

spalanie zetora Przy tankowaniu zawsze stawiaj go na tym samym dość równym miejscu, bo inaczej komedia może CI wyjść xP :lol:
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 09:57

spalanie zetora Wystarczy od znanego Tobie zużycia paliwa C-330 odjąć ten litr czy pół i bedziesz wiedział :D -przecież to Ty napisałeś- "jeśli chciałbyś cos starszego to ja od dluzszego czasu uzywam zetora 4718 pali troszke mniej od c330 ale w polu idzie dobrze i przyczepe zaladowaną 7 ton ciągnie bez problemu.
co prawda kabina jest mala ale nie powiem ze nie wygodna a za takiego zetorka trzeba dac max. 15000zł aha i powiem jeszcze ze zetor jest 3 tlokowy
nie wiem moze interesują cie nowsze modele ale ja swojego zetora nie zmienie "

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 20 marzec 2011 - 11:51

spalanie zetora Hehe dobre @jaro xP dość zabawny komentarz zacytowałeś xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 20 marzec 2011 - 13:15

spalanie zetora jak może zetor 3 tłokowy palić mniej od 330 2 tłokowej? hehe sama marka zetor dużo pali , a co do tego 3 cyl a nie 2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 20 marzec 2011 - 17:14

spalanie zetora też w to nie chce mi sie uwierzyć zeby ciapek sapił wiecej niz zetor i to jeszcze 3 cylindry w lekkiej pracy nie ma szans do 330 natomiast w orce wiem ze w przeliczeniu na hektary to zje więcej niz 7341 ale wiadomo ze ciapek miałby ciężko. widziałem raz jak facet miał załorzony wodomierz na węrzyku od paliwa, jak to zamontował to nie wiem ale mu liczyło i wiedział ile spali, po za tym nie ma co pisać że zetor dużo pali bo wszystko zależy od maszyn i kierowcy jak masz maszyny pod niego to wyjdzie bardzo dobrze. Wujek miał 914 i na hektar szło mu 14l w orce a kupił 90km john derra i teraz wciaga mu 20 litrów.

#9 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 25 marzec 2011 - 22:04

spalanie zetora noo, jelonki też lubią sobie swoje wypić

#10 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:59

spalanie zetora ta a a !!!! w szczególności w lekkiej pracy spali mu mniej niż 330 ja mam 5320 i tak dokładnie nie sprawdzałem ale liczę od 5 do 7 litrów ale orze 3 skibowym pługiem !!! silnik 62,5 km ale jestem z niego zadowolony od 2000 roku nie nie miał robione oryginał a ma 5700 mth tylko akumulator i przednie opony mam go w kwadratowej masce

ta a a !!!! w szczególności w lekkiej pracy spali mu mniej niż 330 ja mam 5320 i tak dokładnie nie sprawdzałem ale liczę od 5 do 7 litrów ale orze 3 skibowym pługiem !!! silnik 62,5 km ale jestem z niego zadowolony od 2000 roku nic nie miał robione oryginał a ma 5700 mth tylko akumulator i przednie opony mam go w kwadratowej masce

#11 Share pawel5991

pawel5991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:32

spalanie zetora witam ile palą zetory 7245

#12 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 marzec 2011 - 20:47

spalanie zetora co do spalania to dużo zależy nie tyle od ciagnika co od traktorzysty, wiadomo zeby ciągnik był sprawny, zauważcie że silniki mają moment obrotowy w pewnym zakresie obrotów zazwyczaj w zetorze kształtuje sie tak maks do 1800 obrotów, powiem tak nieraz sie robiło ponad 2000 tys niby szybciej ale na spalaniu się to odbijało, teraz jak robię to nie przekraczam 1800 obrotów no moze jak leci drogą to pod 2000, różnica w paliwie jest wyraźnie wyczuwalna,

Edytowany przez zetorlublin7341, 28 marzec 2011 - 20:48.

#13 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:15

spalanie zetora

widziałem raz jak facet miał załorzony wodomierz na węrzyku od paliwa, jak to zamontował to nie wiem ale mu liczyło i wiedział ile spali

Z tym wodomierzem to może i dobry pomysł tylko że część paliwa idzie przelewem z powrotem do baku, więc ten licznik może zawyżać faktyczne zużycie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 14:25

spalanie zetora Co do spalania mojego zetora a c330 porownywalem z trzydziestką sąsiada i moj zetor pali troszke ale mniej mozliwe ze sąsiad bedzie mial galancie na pompie podkrecone bo on lubi dac w deche

co do tematu jesli chodzi o sprawdzenie tego paliwa to nie ma jak bo mi licznik motogodzin nie chodzi ale mam dystrybutor z lizcnikiem
sprubuje jak mowiliscie zeby zalac do pelna i wtedy sprawdzic a motogodziny ? heh musze chyba na zegarku mniej wiecej porownac
dzieki za odpowiedzi temat uwazam za zamkniety :D :D