stanrol

Fendt 714 Vario- błąd 5.1.9A

Polecane posty

stanrol    1

Witam. Posiadam Fendt 714 Vario z 2000 roku i wyświetla mi się błąd 5.1.9A wraz z rysunkiem przedniego mostu. Czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać. Prosiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Czy olej w przednim moście był wymieniany wg. zaleceń?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź co ten kod oznacza sprawdź jeżeli możliwe co możesz i skasuj kody jeżeli się nie pojawi ponownie błąd tzn ze jest wszystko oki.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Kod usterki - 5.1.9A Przyczyna - Błędna kontrola zrozumienia układu nadzoru przepływu przy włączonym zapłonie, wyłączonym silniku.Następstwa i sposób usunięcia - Brak nadzoru ciśnienia

 

na stronie www.dostep.korbanek.pl można pobrać instrukcję obsługi ze wszystkimi kodami, co do samego ich zrozumienia to nieraz potrzeba pomocy specjalisty

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Jak usunąć ten błąd. Czy przyczyną jest uszkodzony czujnik. Gdzie on się znajduje. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jaki jest numer ramy twojego ciagnika? Blad ten pokazuje uszkodzenie czujnika przeplywu oleju z pompy pomocniczej. Czujnik ten oprocz funkcji nadzoru, spelnia rowniez role filtra...dlatego w normalnym wypadku trzeba wymienic ten czujnik. Blad ten pojawia sie w 8 sekund po przekreceniu stacyjki...mozna go wprawdzie wylaczyc, ale po 10 minutach powroci on ponownie.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Jak byś mógł określić dokładnie w którym miejscu jest ten czujnik. Numer ramy: 714212679

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

czujnik mozesz zobaczyc tylko od dolu ciagnika, lub od gory gdy podniesiesz kabine. Czujnik wychodzi bezposrednio z pompy pomocniczej (tej malej pompy). Jednak ze wzgledu na umieszczenie tego czunika w tym miejscu, wymiana i montaz sa trudne do wykonania i pochlaniaja troche czasu.

 

Trzeba niestety powiedziec ze tluamczenia bledow w instrukcji obslugi to katastrofa. Widac ze tlumaczenia te robili ludzie nie majacy w ogole pojecia na temat techniki.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Dzięki ci Kosti68 za pomoc. Jutro sprawdzę to może coś z kablami czy coś. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Sprawdziłem kable i wszystko ok. Skasowałem błędy lecz on dalej się wyświetla. Więc zająłem się wyjęciem tego cacka. Było ciężko, ale jakoś się udało. Tak jak Pisał Kosti68 to jest filterek wraz z czujnikiem. Teraz pytanie. Gdzie kupić ten śmieszny czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Czujnik w serwisie 800 zł. Panowie a może to nie wina czujnika. Wyczyściłem ten filterek i czujnik, wkręciłem i dalej zapala się błąd po włączeniu zapłonu. Ale jak szybko zapale traktor to błąd już się nie wyświetla tylko po przekręceniu zapłonu i odczekaniu chwilę. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

A jeśli masz uruchomiony silnik, błąd tez "wyskakuje"? Z wlasnej praktyki wiem ze czujnika to raczej nie naprawisz i nie wyczyscisz. Jednak czasami zdarza sie ze blad wystepuje tylko przy wlaczonym zaplonie i niepracujacym silniku...i z takim przypadkiem trzeba po prostu żyć. Ale jesli blad wystepuje przy pracującym silniku, to zostaje ci tylko wymiana czujnika.

 

I jeszcze jedno, nie probuj nigdy wymontowywac jakichkolwiek filtrow z obiegu hydraulicznego ciagnika. Caly ten system jest bardzo czuly na zabrudzenia, nawet mikroskopijnej wielkosci. Jesli jakies zanieczyszczenia dostana sie do zaworow elektromagnetycznych to bedziesz mial niezly wydatek.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

To raczej Kosti68 polecasz żeby to zostawić. Bo błąd wyświetla się tylko przy włączonym zapłonie. Jak włączę szybko zapłon i zapale silnik to błąd nie wyświetla się ale jeżeli włączę zapłon i zacznie pikać błąd i zapale silnik to cały czas się wyświetla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pamietam ze byla czesc ciagnikow w ktorych nie dalo sie usunac tej usterki, nawet po wymianie czujnika. Z ta roznica ze tam przy wlaczonym zaplonie wyskakiwal ten blad, a przy wlaczonym silniku nie...bez wzgledu na szybkosc wlaczenia silnika. Blad ten wystepowal najczesciej w ciagnikach typu 716 i to tych pierwszych modeli. U ciebie moze byc inaczej, poprzez szybkie uruchomienie silnika, "obchodzisz" pewne zabezpieczenia i dlatego błąd wtedy nie wystepuje. Naprawde trudno powiedziec jak to wyglada w twoim ciagniku, ale faktem jest ze co jakis czas ten czujnik z filtrem powinienes i tak wymienic...bo nawet nie wiesz kiedy on ostatnio byl wymieniany.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Już sam nie wiem co tu zrobić. Patrzyłem czy prąd dochodzi do tego czujnika no i niestety nie, ale może on masą jakoś działa. Chyba zostawię to tak jak jest bo trochę za dużo pieniędzy za ten czujnik chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mi czasami ten błąd też się pojawia, ale tylko czasami. Lub nie zawsze rejestrowany jest jako błąd, tylko pojawi się obrazek i dźwięk, tylko że u mnie to jest naprawdę sporadycznie i nigdy przy zapalonym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Akurat ten czujnik jest zwyklym przeacznikiem bez mozliwosci samodiagnozy, wiec teoretycznie mozesz go zmostkowac. A napiecia nie zmierzysz gdyz przeplywa przez niego tylko masa. Istnieje jeszcze jedna mozliwosc, czujnik ten polaczony jest rownolegle z drugim czujnikiem o nazwie S25, ktory znajduje sie na bloku hydrauliki, oba te czujniki ida do tego samego styku w sterowniku.Wiec jesli S25 jest uszkodzone to wyskakuje ten sam blad. Trzeba by dokonac dokladnych pomiarow.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Jak byś mógł Kosti68 naprowadzić mnie gdzie znajduje się ten drugi czujnik. Może to tamten komplikuje sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Czujnik znajduje sie u gory, na plycie hydrauliki, tam gdzie sa zawory elektryczno-hydrauliczne. Pamietaj jednak ze pomiarow nalezy dokonywac tylko i wylacznie miernikiem, nigdy nie uzywaj zarowek itp. Poza tym musisz znac wartosci ktore chcesz zmierzyc. Tak wiec jak juz pisalem bez materialow do napraw nie zajdziesz daleko.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Kosti68 mam do ciebie sprawę, możesz zerknąć na priv? Kilka dni temu coś napisałem do ciebie i może pomożesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

nie otrzymalem od ciebie zadnej wiadomosci.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Jak sprawdzić czy to jest wina tego czujnika. Myślałem o tym by zmostkować i do masy dotknąć. Chciałbym dowiedzieć się czy to jest wian tego czujnika. Prosiłbym o pomoc

 

Jak sprawdzić czy to jest wina tego czujnika. Myślałem o tym by zmostkować i do masy dotknąć. Chciałbym dowiedzieć się czy to jest wian tego czujnika. Prosiłbym o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik2002a
      Witam wszystkich. Niedawno na podwórku zawitał fendt 720 z 2011roku. Wszystko super ale wczoraj przy próbie przestawienia na podwórku po przekręceniu zapłonu wyrzucił błąd 00.0.01 i amen żadnej reakcji ciągnik pali ale nie jedzie. Gdzie można szukać przyczyny i jak ją naprawić. Jeśli ktoś miał taki przypadek prosze o podpowiedź.
      To mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o poprawe
      Kamil
    • Przez BELLAAGRO
      Dzień dobry wszystkim. 
      czy może ktoś podpowiedzieć jak ustawić w fendt 716 com2 na terminalu żeby po przyciśnięciu przycisku  GO aktywowało mi blokadę mostu a przy END wyłączyło?  Prawdopodobnie trzeba ustawić to w sekwencjach ale czytając instrukcje obsługi nie mogę tego rozpracować.
    • Przez piotrrek02
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.
      Pacjent Fendt 714 z 2002r.
      Podczas rozładunku przyczepy zapalił się błąd hydrauliki i zablokował pracę siłownika. Od tamtej pory po odpaleniu ciągnika wyświetla się błąd A.1.2C (według książki "Zawór elektryczny nr.2. Uruchamianie ręczne"). Nie da się odblokować szybkozłączy hydrauliki. Kolejna rzecz to zaznaczona sekcja rozdzielacza świeci się na czerwono.
      Co może być nie tak? Gdzie zacząć szukać przyczyny?
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
      Pozdrawiam 

    • Przez Kqcper
      Witam problem jest z fendt 720 2012 r. Ciągnik niechce zbytnio pompowac powietrza do  przyczep z wężem jednoobwodowym mianowicie jak spuszczę ręczny ciagnik schodzi z 7/8 kwadratów do 3 i zaczyna samemu hamować przyczepy mozna tak stac nawet cały dzień a ciagnik nie napomuje powietrza do przyczep można to ominąć przez zaciągania ręcznego przed zahamowanie przyczep i zaciągnięcie gdy zejdzie 4 kwadratów tą czynność trzeba powtórzyć około 5 do 8 razy  aby byłoby można ruszyć z miejsca  . A na dwuobwodomym działa wszystko ok 
    • Przez jaroslaw85
      Witam. W fendzie 716 vario 2002r słabo pracuje miękka oś. Czy ktoś wie który hydroakumulator jest od miękkiej osi. Z tego co wiem to tam może być przyczyna. Po wężach widzę że powinien być to któryś z tych nad akumulatorem. Tylko nie wiem czy to ten mniejszy czy większy. Kiedy popuszczam śrubę na imbus to z większego cieknie olej a z mniejszego jest cisza jakby nie było gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj