Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza C-330

139 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 październik 2011 - 17:53

Filtr powietrza C-330 Rzeczywiście 400zł za całość, a wkłady 150 to nie mało jak na kawałek papieru. Może od samochodu taniej wyjdzie, np. od Opla Omegi, tam są silniki od 2,0 do 3,2 i w dodatku benzyniaki(szybciej się kręcą), więc nadążą za 2litrowym silnikiem ciapka, wlot można by zrobić przy słupku kabiny a na wierzch jakiś cyklon. Wkłady samochodowe kosztują o wiele mniej, bo ok 10 do 50zł.

Edytowany przez Junkers, 16 październik 2011 - 17:55.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza C-330 Dzisiaj, 17:12
  •  

#102 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 październik 2011 - 20:19

Filtr powietrza C-330 bardziej może od jakiegoś francuza tam są okrągłe w dieslach i łatwiejsze do umiejscowienia a co do ceny kpl fnz to chyba nawet są teraz jeszcze droższe

#103 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:00

Filtr powietrza C-330 Witam. Zakupiłem sobie nowa plastikowa maskę do swojego ciapka i tak się zastanawiam nad wyrzuceniem starego filtru powietrza i założeniu takiego samochodowego z obudowa . Czy takie coś może ktoś już przerabiał ???? Z jakiej marki byłoby najlepiej założyć. W planach mam jeszcze umieszczenie komina pod kabinę ale nie wiem jak to wyjdzie

#104 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:34

Filtr powietrza C-330 najlepiej o dużym przepływie od iveco daily był by dobry napewno
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#105 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 22:15

Filtr powietrza C-330 Na złomie znalazłem taki filtr->

http://allegro.pl/ob...1992142237.html

kosztował jedynie... nawet nie pamiętam ile, bo policzył 1,5zł/kg :blink:

Filtr jest od Fiata Ducato, Peugeot Boxer i Citroen Jumper ale na obudowie pisze Fiat. Pozostało jedynie wymienić wkład, bo tamten widać że się nie nadaje, jest cały czarny, dorobić mocowanie, żeby go założyć gdzieś z przodu na dole kabiny i może zasysanie jakoś poprowadzę albo zostawię goły króciec.

I będzie w końcu filtr z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś pierdu olejowe co po jego zdjęciu okazuje się, że jest piach w kolektorze dolotowym, a później się człowiek dziwi dlaczego bierze olej, a przedmuchy ma takie, że bardziej dymi z korka jak z tłumika ;)

Edytowany przez Junkers, 11 grudzień 2011 - 22:18.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#106 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:58

Filtr powietrza C-330 Ale kolego ta obudowa filtra ma jakąś komorę wirową - cyklon?
Bo coś mi się wydaje, że nawet tak duże samochody tego nie miały. Więc wkład po dniu jazdy w kurzu będzie do wyrzucenia i trzepanie na dłuższą metę już nic nie da.
W kombajnie filtr papierowy po dniu koszenia jest lekko zakurzony natomiast denko obudowy filtra w którym się zbiera cały bród z cyklonu ma pojemność dużego głębokiego talerza i jest praktycznie pełen. Bez tego to w ciągu pracy musiał bym, go trzepać kilka razy.

Wąż ssący możesz pociągnąć na dach jeśli go masz, tam jest najmniej kurzu w czasie pracy no i jak terenówka będziesz mógł brodzić w głębokiej wodzie bez obawy że pociągnie wodę. :D

Edytowany przez mtracz, 13 grudzień 2011 - 00:01.

#107 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:20

Filtr powietrza C-330 Cyklon można dopasować od jakiegoś innego ciągnika to nie problem. Jest okres zimowy, będzie czas na testy. Po dachu nie wiem czy jest sens puszczać, dobry cyklon i tylko jakiś kawałek rurki na filtr powinien załatwić sprawę. Wiem jedno - do mokrego filtra już nigdy nie powrócę, prawdopodobnie on wykończył silnik tym piachem, właśnie robię remont silnika.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#108 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 12:41

Filtr powietrza C-330 Witam, mam pytanie odnośnie filtra powietrza, jest to oryginalny filtr z 1975r, wymienię w nim wkład dolny i ten kapturek z góry ale chciałbym też jakoś wyczyścić te wewnętrzne wkłady ale niestety chyba są one niewyjmowane.
I mam takie pytanie, czy mogę odkręcić cały filtr od silnika i przepłukać go trochę w ropie, żeby ten syf z tego metalowego wewnętrznego wkładu zeszedł?

#109 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 18:10

Filtr powietrza C-330 da się wyjąc wszystko, tylko może być tak że rozwali się przy tym tą siatkę. Nic im się nie stanie od zanurzania w czymkolwiek. Wypłucz i postaw żeby dobrze obciekło
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#110 Share majmun83

majmun83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:40

Filtr powietrza C-330 Witam by nie zakladac nowego tematu mam filter starego typu nalezalo by wymienic wypelnienie filtra to z siatki drucianej moze ktos podpowie gdzie mozna by dokupic to druciane wypelnienie lub czym je zastapic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:20

Filtr powietrza C-330 Pewnie masz ten z taką wysoką "czapką" od C328, miałem ten sam no i rozglądałem się za tą siatką ale jej raczej nie dostaniesz. Kup może nowy kompletny filtr do C330 a jak nie to rozejrzyj się za używanym w dobrym stanie :P ja kupiłem wymieniłem kasete filtrującą nalałem świeży olej i śmiga :)

#112 Share lombard

lombard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:44

Filtr powietrza C-330 Witam jestem świerzy na tym forum,mam taki problem z moim ursusem c-330,z 73r,a mianowicie niepokoją mnie odgłosy kture dohodzą z filtra powietrza.Są to takie przytłumione stuki,a słychać je najbardziej gdy ciągnik pracuje na wolnych obrotach.Słychać to też jak pusci się gaz to nawet bardziej jak dźwięk wydobywający się z rury wydechowej.Sprawdziłem filtr w środku wyczyściłem,uzupełniłem stan oleju,bardzo bym prosił o odpowiedź fachowców.

#113 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 09 maj 2014 - 20:50

Filtr powietrza C-330 ale tu nie potrzeba fachowca, jak są takie przytłumione stuki to znaczy że wszystko jest w porządku :)

#114 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:18

Filtr powietrza C-330 Nie prawda, ja tez mam te stuki. ale wiem co skladalem. masz pekniety pierscien, jesli nastapilo nagle lub jesli z czasem tloki obijaja o scianki.100% napisz czy nagle czy nie?

tez w c330, u mnie jest pekniety pierscien. dokladnie kilka dni temu pekl. stuki sa silniejsze zwsze w rurze wydechowej

#115 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 maj 2014 - 04:01

Filtr powietrza C-330 a to ciekawe... o stukach w rurze wydechowej nic nie napisał, ciekawe też że stuki u mnie też były bezpośrednio po remoncie silnika (już kilka lat), wystarczy dokładniej się przysłuchać

#116 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 10 maj 2014 - 05:06

Filtr powietrza C-330 Na początek ustaw zawory. Jeśli nie przejdzie odkręć filtr powietrza i zakręć silnikiem ręcznie. Jeśli przy zamkniętych zaworach usłyszysz syczenie to masz krzywy, wypalony (choć ssący nie powinien )lub niedomykający się zawór. Dźwięk jak by o żelazo walił. Sprawdź też odprężnik.

Edytowany przez seweryn20, 10 maj 2014 - 05:07.

KPK Kumurun Team

#117 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2014 - 20:07

Filtr powietrza C-330 Witam nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy jesli taki był to moje niedopatrzenie ale mam ostatnio problem z 30-stka mianowicie ustawialiśmy ostatnio zawory przed czym wszystko chodziło super po regulacji na 0,25 mm tez niby wszystko ok moc ma tylko zaczą stukać głośno filtr powietrza i czym wiecej gazu to on głosniej w 30-stkach niby tak filtr chodzi ale nie tak głośnio jak u mnie zaczą zawory wyregulowane ponownie na 0,20 mm i filtr cały sprawdzony nic to nie dało co to może być dodam ze tzw koniki sa już wystukane i myśle je przeszlifować czy cos to da ? oto film jak teraz pracuje silnik : poradzcie czy cos z tym robic czy tak zostawić ?

#118 Share mechanikimek

mechanikimek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:50

Filtr powietrza C-330 Gniazda zaworowe mogo byc wyrobione i zawory stukajo o krawiature . Moglo tez cos wpasc na tłoki i stuka

#119 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:03

Filtr powietrza C-330 Zawór ssący któryś nie trzyma kompresji.Słychać to dokładnie jak gasisz silnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:04

Filtr powietrza C-330 Bardziej bym coś myślał w stronę zaworów, popychaczy, gniazd zaworowych, ogólnie głowicy... Filtr raczej sam z siebie nie będzie tak bił.