Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza C-330

139 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gucio12

Gucio12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:34

Filtr powietrza C-330 Witam
Mam pytanie: czy w tej części dolnej filtra powietrza (taka jakby miska) powinna byc jakas ciecz(woda/olej)??
Prosze o odpowiedź
pozdro Darecki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza C-330 Dzisiaj, 10:28
  •  

#2 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:40

Filtr powietrza C-330 Tam ma być olej.... B)

A ty co tam masz...?

#3 Share Gucio12

Gucio12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:44

Filtr powietrza C-330 To dobrze bo myslalem ze tam musi byc sucho:D
A jak olej konkretnie??

#4 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:45

Filtr powietrza C-330 No ja tam daję taki starszy olej....nie wiem czy dobrze robię ale nic mi się nie dzieje i jest OK.... B)

#5 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:27

Filtr powietrza C-330

Witam
Mam pytanie: czy w tej części dolnej filtra powietrza (taka jakby miska) powinna byc jakas ciecz(woda/olej)??
Prosze o odpowiedź
pozdro Darecki

Co ty uczysz się mechanizacji sam w domu?? Jeśli nie wiesz co do czego to zapytaj starszego on wie na 100% B)

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:30

Filtr powietrza C-330 Ja też daję dobrze odstany stary olej, a powinien być olej silnikowy.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:41

Filtr powietrza C-330 No ja tam daję zużyty olej z silnika...

#8 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:51

Filtr powietrza C-330 Ja tam dokładnie nie wiem bo nie mam C-330 ale wuja ma i dojewa jakiś olej ale jaki to nie wiem. 

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:55

Filtr powietrza C-330 tam powinien być ten sam olej co w silniku. Może się zdarzyć że trochę tego oleju dostanie się do silnika i dlatego powinien być ten sam.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:03

Filtr powietrza C-330 Andrzej masz racje. Co do tego oleju to zazwyczaj Superol B).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:08

Filtr powietrza C-330 Olej olejem ale tam trzeba co jakiś czas zaglądac jak się robi w kurzu to nawet co tydzień, a mi doradzał pewien mechanik żeby lac olej również do tego wgłębienia w cyklonie ( zawsze to coś co osiądzie zostanie zamknięte w oleju)

#12 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:16

Filtr powietrza C-330 Akurat już nie mam 330 ale jak mieliśmy w domu (zresztą 360 i zetory) to zawsze był tam lany nowy olej taki sam jak do silnika co ileś zmian oleju w silniku.
Ważne aby ten olej wymienić i wyczyścić tą miskę z zebranego kurzu (czasem bywa go tam dużo, zależy w jakich warunkach pracuje).
Należy zwrócić uwagę aby nie przekroczyc stanu wskazanego kreseczką, bo jak się tam zbiera kurz to poziom oleju się podnosi - i zdarzyło mi się w zetorze, że poziom podniósł się na tyle, że zaczęło dławić silnik - ciągnik osłabł, zaczął kopcić na siwo i wyglądało na to, że szlag trafił motor, ale wystarczyło wyczyscić ten filtr (trzeba było też odtłuścić wkłady wewnątrz filtra bo jak pociągnął ten olej to był wszędzie - więc mała sprawa ale też trzeba na nią zwracać uwagę.
No to się narobiło...

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:23

Filtr powietrza C-330 ja któregoś roku jak kopałem ziemniaki to codziennie musiałem zmienić olej. dodatkowo na wlocie założyłem szmatę żeby trochę łapała kurzu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:34

Filtr powietrza C-330 kto smaruje ten jeździ-mówi przysłowie-przynajmniej raz na sezon wymieniam i jest spox superol alanda

#15 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:34

Filtr powietrza C-330 ciekawe czy nie dałoby się założyć jakiegoś cyklonu jak w MTZ gdzie bardzo dużo kurzu wylatuje przed filtrami.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#16 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 07:20

Filtr powietrza C-330 a ja zawsze ile wleje tyle mi wsyśnie do silnika, nie ma bata, wymieniłem filtry uszczelki i dalej to samo
Kto smaruje ten jedzie :P :P
Ale ja mam c335 i kształt filtra powietrza jest inny, nie spotkałem drugiego takiego w okolicy ;|

#17 Share majster3300

majster3300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 08:04

Filtr powietrza C-330 ja równiesz zgodzę się z Andrzejem ''SUPEROL''

#18 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 13:57

Filtr powietrza C-330 Mam problem bo silnik zasysa olej z miski filtra oleju. Filtr jest nowy (stary typ), dawniej w mojej 30-tce się to nie występowało. Te nowe filtry po wyjęciu wkładu mają wypełnienie gąbczaste a w starym były sitka druciane i one skutecznie zatrzymywały rozpędzone cząsteczki oleju. Poziom oleju uzupełniam do prawidłowego.
Czy macie jakiś patent na to? bo wydaje mi się że wyrzuciłem 150zł. w błoto(nowy filtr)

#19 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 14:26

Filtr powietrza C-330 Ale olej bierze od odpalenia czy dopiero od obrotów ?? Może wlej mniej niż powinno i nie będzie problemu ?
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 14:46

Filtr powietrza C-330 quercus olej bierze według mnie cały czas gdy pracuje silnik, utrzymywanie niskiego poziomu nie da rady bo i tak silnik zasysa olej do dna miski filtru.
Z tymi filtrami jest problem i kombinuje jak zastąpić te gąbki z wnętrza filtra, bo one nie spełniają swojego zadania a tego drucianego wypełnienia chyba nie da się dokupić.
Macie jakieś pomysły?