Gucio12

Filtr powietrza C-330

Polecane posty

Gucio12    0

Witam

Mam pytanie: czy w tej części dolnej filtra powietrza (taka jakby miska) powinna byc jakas ciecz(woda/olej)??

Prosze o odpowiedź

pozdro Darecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No ja tam daję taki starszy olej....nie wiem czy dobrze robię ale nic mi się nie dzieje i jest OK.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1
Witam

Mam pytanie: czy w tej części dolnej filtra powietrza (taka jakby miska) powinna byc jakas ciecz(woda/olej)??

Prosze o odpowiedź

pozdro Darecki

 

Co ty uczysz się mechanizacji sam w domu?? Jeśli nie wiesz co do czego to zapytaj starszego on wie na 100% B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja też daję dobrze odstany stary olej, a powinien być olej silnikowy.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tam powinien być ten sam olej co w silniku. Może się zdarzyć że trochę tego oleju dostanie się do silnika i dlatego powinien być ten sam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Olej olejem ale tam trzeba co jakiś czas zaglądac jak się robi w kurzu to nawet co tydzień, a mi doradzał pewien mechanik żeby lac olej również do tego wgłębienia w cyklonie ( zawsze to coś co osiądzie zostanie zamknięte w oleju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Akurat już nie mam 330 ale jak mieliśmy w domu (zresztą 360 i zetory) to zawsze był tam lany nowy olej taki sam jak do silnika co ileś zmian oleju w silniku.

Ważne aby ten olej wymienić i wyczyścić tą miskę z zebranego kurzu (czasem bywa go tam dużo, zależy w jakich warunkach pracuje).

Należy zwrócić uwagę aby nie przekroczyc stanu wskazanego kreseczką, bo jak się tam zbiera kurz to poziom oleju się podnosi - i zdarzyło mi się w zetorze, że poziom podniósł się na tyle, że zaczęło dławić silnik - ciągnik osłabł, zaczął kopcić na siwo i wyglądało na to, że szlag trafił motor, ale wystarczyło wyczyscić ten filtr (trzeba było też odtłuścić wkłady wewnątrz filtra bo jak pociągnął ten olej to był wszędzie - więc mała sprawa ale też trzeba na nią zwracać uwagę.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja któregoś roku jak kopałem ziemniaki to codziennie musiałem zmienić olej. dodatkowo na wlocie założyłem szmatę żeby trochę łapała kurzu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

kto smaruje ten jeździ-mówi przysłowie-przynajmniej raz na sezon wymieniam i jest spox superol alanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

ciekawe czy nie dałoby się założyć jakiegoś cyklonu jak w MTZ gdzie bardzo dużo kurzu wylatuje przed filtrami.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

a ja zawsze ile wleje tyle mi wsyśnie do silnika, nie ma bata, wymieniłem filtry uszczelki i dalej to samo

Kto smaruje ten jedzie :P :P

Ale ja mam c335 i kształt filtra powietrza jest inny, nie spotkałem drugiego takiego w okolicy ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Mam problem bo silnik zasysa olej z miski filtra oleju. Filtr jest nowy (stary typ), dawniej w mojej 30-tce się to nie występowało. Te nowe filtry po wyjęciu wkładu mają wypełnienie gąbczaste a w starym były sitka druciane i one skutecznie zatrzymywały rozpędzone cząsteczki oleju. Poziom oleju uzupełniam do prawidłowego.

Czy macie jakiś patent na to? bo wydaje mi się że wyrzuciłem 150zł. w błoto(nowy filtr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale olej bierze od odpalenia czy dopiero od obrotów ?? Może wlej mniej niż powinno i nie będzie problemu ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

quercus olej bierze według mnie cały czas gdy pracuje silnik, utrzymywanie niskiego poziomu nie da rady bo i tak silnik zasysa olej do dna miski filtru.

Z tymi filtrami jest problem i kombinuje jak zastąpić te gąbki z wnętrza filtra, bo one nie spełniają swojego zadania a tego drucianego wypełnienia chyba nie da się dokupić.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A masz jeszcze stary filtr ? Masz ten filtr z motylkiem tak ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Mam stary filtr tylko jest on w złym stanie wizualnym(poobijany, rozerwany w miejscu łączenia tej rury co idzie do kolektora).

Filtr jest starego typu zarówno nowy jak i stary(bez motylka od góry) c-330 z 1973r. filtry wyglądają tak samo, tylko to wypełnienie je różni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mi tata powiedział że temu Ci może ten olej wsysać, ponieważ może masz nalane za dużo oleju lub wkład w środku jest zniszczony (ale skoro filtr jest nowy to to chyba odpada)... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A czy próbowałeś dopasować ta metalową siatkę do starego ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Nie próbowałem zmieniać wypełnienia w filtrze, bo przeszkadza w jego wyjęciu użebrowanie, które jest chyba zgrzewane z obudową i musze się pobawić pilnikiem :P

Chyba nie ma sensu już ciągnąć wątku, ale przestrzegam Wszystkich przed nowymi filtrami (pijakami) starego typu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
    • Przez jasiekt
      mam c-330 po kapitalnym remoncie silnika już 2 lata chodzi jak zegarek (dobrze dotarta) jednak od jakiegoś czasu mam problem z zaworami ,słychać głośny klekot ,wyregulowałewm - pomogło ale klekotu nie słychać gdy silnik jest dobrze rozgrzany (jak słabo to nadal słychać)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj