Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda zamiast paliwa? To możliwe...

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:54

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Link do pomysłu

http://www.slowo.com...?dod=11&id=6721

Jak myślicie czy w np. c-360 to dało by się zrobić . Koszty eksploatacji spadły by pewnie poniżej 40 % . To by była wielka oszczędność . Warto pomyśleć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda zamiast paliwa? To możliwe... Dzisiaj, 08:41
  •  

#2 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:04

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Naprawdę ciekawe, gość ma głowę :huh:
Pomysł bardzo dobry, w 360 pewnie też by się dało bo silnik to silnik :D

#3 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:12

Woda zamiast paliwa? To możliwe... To kto robi pierwszy na ochotnika? Pomysł chcę na razie wypróbować w motorynce :rolleyes: . Bo jak by się coś nie powiodło to silnik do motorynki kosztuje 150 zł a cena silnika c-360 5-6 razy wyższa .

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:14

Woda zamiast paliwa? To możliwe... ciekawy pomysł na uzyskiwanie energii, już kiedyś wcześniej widziałem w telewizji takie rozwiązanie. Ciekawe kiedy będzie możliwość powszechnego stosowania tego wynalazku :D

#5 Share Rolnik122

Rolnik122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 marzec 2011 - 20:37

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Ciekawe ciekawe oby ten cały pomysł udał się. Może sam przetestuje na starej kosiarce jeszcze sie nad tym zastanowie. Może lepiej najpierw benzynę zmiszać z wodą.

#6 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:41

Woda zamiast paliwa? To możliwe... @Martinezo Możliwość pewnie nie prędko. Na ropie jest zbyt dobry interes, aby takie rzeczy teraz mogły się rozwijać. Ale może za kilkanaście lat...
@Rolnik122 Nie kombinuj, bo spalisz samochód ;)

Edytowany przez DawidM, 19 marzec 2011 - 20:44.

#7 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:32

Woda zamiast paliwa? To możliwe... A ta woda sama leci tymi przewodami czy jest tam jakaś pompka?

A tu ciekawy filmik:

Edytowany przez BRAMA, 20 marzec 2011 - 10:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 22:38

Woda zamiast paliwa? To możliwe... W tych Mercedesach to chyba z odmy idzie powietrze (ciśnienie) do tego zbiorniczka na wode i wypycha ją na ten kolektor żeby się podgrzała,dalej już się mój trop urywa.To takie tylko moje przemyślenia wynikające z obserwacji filmu. Kto z was już eksperymentował z tym wynalazkiem?? Ciekawe czy w silniku benzynowym też by to działało, bo ten gość na dieslu to robił z tego co wyczytałem.

#9 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 16:18

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Woda przy kolektorze,tłumniku zamienia się w parę i przez układ dolotowy idzie do komory spalania i tam zamienia się w wodór i tlen.
Jakbym miał na czym to bym to wypróbował.

#10 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:34

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Coś w temacie http://darmowa-energ...oauto/woda.html

#11 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 07:55

Woda zamiast paliwa? To możliwe... I jak tam? Ktoś już zrobił taką instalację?

#12 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 11:30

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Ja próbowałem ale na razie nie mam pomysłu jak to zrobić ... Żeby były jakieś plany czy coś to bym coś zaczął robić a tak to trudno samemu wymyśleć .

#13 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:23

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Idea wydaje się niesamowita, ale to już chyba kiedyś było. Na zajęciach z teorii napędów lotniczych była mowa o pozytywnym wpływie wody na kulturę spalania - ale w ilości do 25%! Pozwala to wyeliminować spalanie stukowe, poprawiając jakość spalania oraz obniżając temperaturę w danym punkcie przemiany, a co za tym idzie - sprawność silnika.

A co do spalania samej wody - zgodnie z prawem zachowania energii, aby uzyskać parę przegrzaną (i potem jeszcze rozpada cząsteczki wody) trzeba włożyć w to więcej energii niż wynosi wartość opałowa wodoru (która wynosi 119 MJ/kg - ON około 42 MJ/kg). Zresztą para przegrzana to bardzo wysokie temperatury. Interesuje mnie jak ten proces wygląda pod względem chemicznym i termodynamicznym.

P.S. Zna ktoś inny sposób uzyskania wodoru, niż za pomocą elektrolizy i mikrofal?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:37

Woda zamiast paliwa? To możliwe... Właśnie prawie wyczerpałeś temat, ale dodam że silniki cieplne mają sprawność rzędu 18% dwusuwy do 42% teoretycznie ultranowoczesne turbodisle z cr, pozostała część energii cieplnej ucieka przez wydech , chłodnice , tarcie i różnego typu zjawiska mechaniki, czyli teoretycznie można odzyskać tę pewną część uciekającego ciepła przez wydech ,do przegrzania pary ale wątpie aby uzyskać te 25% jako paliwo pary, a raczej mieszanki piorunującej,jeszcze z starych polskich silników. Siądę kiedyś i policze...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.