Zaloguj się, aby obserwować  
kraker

Problem:skrzynia biegów (8145)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kraker    2

Witam, Mam problem ze skrzynią w 8145 ponieważ ciągle wyskakuje mi 2 bieg, na początku myśleliśmy o wodzikach ale są ok. Zdjeliśmy dekiel nad skrzynią i wszystko wygląda dobrze. Nie mam pojęcia co może być. Może mieliście podobny problem? Jeśli tak to jak go rozwiązaliście??

Z góry dzięki za odp. Pozdro Kraker


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiesz temat sugeruje 3 typy skrzyn biegów bo między czworką a szostką z turbo bylo chyba 3 typy skrzyn B)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam takie coś w c360 tylko wyskakuje 1 bieg i zastanawiamy się co z tym zrobić? Może ciągnik jest już stary i potrzebuje jakiegoś głównego remontu.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

A koncowke lewarka biegow ogladaliscie? Jezeli nie wodziki [choc wydaje mi sie ze to one] mozliwe ze zeby 2 biegu sa okragle..a polowa 2 tez ci wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

@Nikita_Bennet zrobiłem edycję tematu, chodziło mi o skrzynię 4,

Jjuż mniej więcej wiem na czym polega problem. Otóż pewnie odkręciła się nakrętka w skrzyni ta co te tryby jakoś trzyma albo łożysko się wysypało bo tryby są lużne, już rozpołowilismy zetorka i jutro będziemy przy nim grzebać.

 

@Arni u mnie w 360 też 1 wyskakuje, jak to mówią "ten typ tak ma" B) :)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

mi wyskakuje w c330 4 bieg i narazie zmiana pokrywki i dźwigni zmiany biegów pomogła, ale są wytarte tryby, bo skrzynia nie zsynchronizowana,najczęsciej używany bieg+duze obciążenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@Nitram92 & Hinco & Arni

 

co ma c360, c355 i c330 do tego tematu??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Jesli ostrzegasz to wszystkich @arni i kraker tez sie wypowiedzieli o ursusie ! B) Na dygresje sobie pozwolilismy odnosnie skrzyń biegow Zbastuj troche proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
@Nitram92 & Hinco

 

co ma c360, c355 i c330 do tego tematu??

To, że wszystkie mają coś zwane skrzynią biegów, a chyba o to chodzi w tym temacie, podałem rozwiązanie mojego problemu w innej maszynie więc co? Ma napewno nie pomóc w zetorze? a może jednak? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

chodzi konkretnie o skrzynie w konkretnym zetorze wiec proszę pisać na temat

a UR2 czy w zetorze czy w ursusie ma te samą skrzynie.

dobra, luz panowie B)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

a więc zetor już na chodzie, jednak odkreciła się nakrętka co trzyma wszystkie tryby w skrzyni i przy okazji poszło łozysko na trybach od 1 i 2 biegu,


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

To musiał koszyczek plc wysunąc się na początek śruby skoro poszły złożenia igiełkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak reguluje się sprzęgło w zetorze 8145 tak, aby biegi nie zgrzytały? Typ sprzęgła - słoneczkowy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

KRAKER powiedz czy tą nakrętkę da sie dokręcić bez rozpoławiania bo u mnie nie wyskakują jeszcze biegi ale na czwartym biegu dźwignia pracuje mocno tył przód ?

look 19

zależy jaką masz skrzynie jeżeli bez synchronizacji to po pierwsze musisz mieć dobrze wyregulowany hamulec skrzyni i do tego sprzęgło na dwa razy wciskać przy redukcji i dobierać odpowiednie obroty silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak mi mechanik wyregulował w u1224, to do dziś dnia nie mogę wyjść z podziwy, że tak ta skrzynia może pracować. Pracuje lepiej niż w zetorze 5211.

@Liloboot mój ma synchronizację 3 i 4 biegu. W U1224 jest starszy typ sprzęgła - łapkowe.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Dzięki za sugestię. Czy mógłbyś mówić jaśniej o co chodzi? Bo widzisz 1212 jest podobne do 8145 najbardziej z twoich ciągników (najnowsze). Jaki masz w nim typ sprzęgła?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie wiem jaki tam jest typ sprzęgła, skrzynia jest po generalnym remoncie i przeróbce na szybką, najlepiej biegi chodzą w 80tce i 1204 , tu w 1212 trochę gorzej, trzeba podregulować będzie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Pytam, bo od typu sprzęgła zależy rodzaj regulacji.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Po tym, że tak samo wyregulowane słoneczkowe nie będzie tak wysprzęglało jak łapkowe( inna regulacja przy pedale sprzęgła).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Odkręć pokrywę z lewej strony skrzyni pośredniej i zobaczysz jakie sprzęgło jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

dołączę się do tematu jeżeli w swoim 1201 mam sprzęgło łopatkowe to jak je wyregulować żeby nie zgrzytało remont był w zeszłym roku i od tej pory ciężko wrzucić jakiś bieg bez zgrzytu z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj