Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy row melioracyjny-prawo budowlane

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:39

nowy row melioracyjny-prawo budowlane wie ktos moze w jakiej odleglosci od granicy mojej dzialki gmina moze wykopac nowy row melioracyjny. czy moge te budowe probowac blokowac i w jaki sposob-osusza mi 1,4 ha piachu a zaleja kilka ha lak i nie chce do tego dopuscic, nigdzie nie moge znalezc tych odleglosci.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy row melioracyjny-prawo budowlane Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 00:54

nowy row melioracyjny-prawo budowlane metr od twojej granicy chyba już. Jeżeli za miedzą jest ziemia gminy to mogą na niej robić co chcą. Wystarczy spojrzeć na rowy, które są przy drogach, metr od asfaltu i gmina może już tam rów kopać. Aby takie coś zablokować, to właściciel tej ziemi na której miałby przebiegać ten rów, musiałby nie wyrazić zgody, albo wystarczy gminie udowodnić, że uczyni to więcej strat niż pożytku. 3 opcja to niech wykąpią drugi rów który będzie osuszał te łąki. no i ide w kime bo coś sie te litery zlewają :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 11:20

nowy row melioracyjny-prawo budowlane tak troszkę złośliwie napiszę " a poszukać nie łaska np wygooglować :) "
miałem chwilkę czasu i próbowałem poszukać:
w prawie budowlanym nie znalazłem
w prawie wodnym też nie ale możesz zobaczyć dział IV budownictwo wodne i poczytać art od 62 - do 78 może coś Ci to pomoże
http://www.abc.com.p...u/2001/1229.htm
spróbuj poszukać w necie bo ludzie mają z tym problem i jest sporo tematów ale odpowiedzi jeszcze nie znalazłem
pozdrawiam i życzę powodzenia z Naszym kochanym PRAWEM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 19:40

nowy row melioracyjny-prawo budowlane wujek google to moj ulubiony krewny :D , ale i on nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. przeszukalem wszzystko i nic nie znalazlem.jutro spotkanie z wojtem-zobaczymy co powie, pewnie zostanie tylko zasypanie rury pod droga-po ostatniej powodzi to rozne rzeczy sie dzialy, oddzialy prewencji policji jezdzily,nielegalne przekopy, kopanie i rozkopywanie grobli zeby tylko innych utopic-tego w tv nie pokazywali ;)

buk, humor ,seks ,rokendrol.