Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiór kamieni

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:14

Zbiór kamieni Witam wszystkich jak zapatrujecie się na problem kamieni na polu, duże sprawiają wam problemy i jak z nimi sobie radzicie? Czy przydała by się jakaś firma która zebrała by kamienie? Co o tym sądzicie? Serdecznie pozdrawiam!!!

Edytowany przez robson1934, 18 marzec 2011 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiór kamieni Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 18 marzec 2011 - 22:32

Zbiór kamieni Ja zbieram ręcznie.Ile Ty masz ha do zbierania.

#3 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 18 marzec 2011 - 22:36

Zbiór kamieni Mam na wszystkich polach dużo kamieni ale to nie jest żaden problem jak zboża jeszcze są niskie to zbieramy kamienie na wszystkich obsianych polach. Kawałki szykowane pod siew kukurydzy i buraków są przed uprawianiem przechodzone aby wyzbierać kamienie jak jest potrzeba.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#4 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:49

Zbiór kamieni Ja tych kamieni mam do zbierania z 20h ale ja to mechanicznie robię i mówiąc szczerze to ten sprzęt więcej stoi niż robi aż żal patrzeć i tak myślę ruszyć z usługą dlatego pytam czy by coś takiego było potrzebne czy byliby chętni

#5 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 18 marzec 2011 - 22:52

Zbiór kamieni Dużych bym sobie nadziei nie robił na twoim miejscu bo chętnych na taką usługę jest na pewno niewielu.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 23:03

Zbiór kamieni Kiedyś marzył mi się taki biznes, maszyna do zbioru kamieni + kruszarka. Niestety ceny maszyn są okrutne, na usługach ciężko byłoby zarobić bo gospodarstwa ledwo wiążą koniec z końcem. W bogatszych rejonach Polski może sie udać ;) .

#7 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:05

Zbiór kamieni Ja na kolejki po tą usługę nie liczę bo tak na pewno nie będzie znów nasuwa się kwestia kosztów i to chyba one będą decydujące

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 23:12

Zbiór kamieni Cena zależy od tego co robisz z kamieniami, czy zatrzymuje je właściciel pola czy Ty je zabierasz. Koszt jest spory, bo maszyny te mają duże zapotrzebowanie na moc. Do tego dochodzi krótki okres na wykonywanie takich usług, masz czas od zaorania pola do siewu, czyli kilka tygodni.

#9 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:22

Zbiór kamieni Co do zapotrzebowania na moc to w moim przypadku nie jest ono wielkie bo zgarniaczowi wystarcza 55km a ciągnik z którym pracuje ma 120km do załadunku używam mini ładowarki z łyżką ażurową na podobę jak ma cyklop do okopowych. A co do zebranych kamieni to trzeba by się dogadać z gospodarzem

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 23:30

Zbiór kamieni Ile orientacyjnie zużyjesz paliwa na hektar pola(takiego średnio górzystego)? Ile hektarów dziennie jesteś w stanie zebrać? Jak masz już zbieracz to pozostaje zainwestować w kruszarkę i sprzedawać tłuczeń ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:38

Zbiór kamieni Zgarniacz ma wydajność hektara na godzinę spalanie około 6l/g duże obroty potrzebne bo napęd zgarniacza hydrauliczny gorzej z załadunkiem tu dłużej schodzi ale to już zależy od operatora ładowarki. a co do kruszarki to niedaleko na żwirowni mają znajomi

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 23:45

Zbiór kamieni No to tragedii nie ma, myślałem, ze wyjdzie ok 20 l/ha. Może znajdziesz chętnych za jakieś 150-200 zł/ha.

#13 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:55

Zbiór kamieni Jak by ktoś chciał to pisać XD

#14 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:58

Zbiór kamieni Jaki masz ten sprzęt konkretnie można wiedzieć??

#15 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 00:10

Zbiór kamieni MF3080 zgarniacz jakiś ruski chyba marki nikt nie jest w stanie ustalić i mini ładowarka CASE

#16 Share mawrik83

mawrik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 06:22

Zbiór kamieni my to u siebie na polu robimy tak że raz zboże a raz ziemniaki i po przejechaniu anny kamieni nie ma:)

#17 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 19 marzec 2011 - 06:49

Zbiór kamieni ten zgarniacz i ładowarka to u mnie egzaminu nie da, ja zbieram kamienie z 80 ha, a 40 to mam wybitnie zakamienine, najlepiej to sie zbiera rękami ale przed siewem żeby agregatu nie uszkodzic, tylko ludzi brak do takiej roboty, nie wiem tylko jak spisuje się kaminny miś tylko maszynka ta około 100 tyś. dochodze teraz do wniosku że na glebach zakamienionych należałoby glebę upraawiac bez pługa tylko za pomocą bron talerzowych na zabezpieczeniach i siew siewnikiem talerzowym, paliwa mniej się zużyje i mniej roboty przy kamieniach :lol:

#18 Share MarekL MarekL

MarekL
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2011 - 09:13

Zbiór kamieni Witam,

pozwolę sobie zamieścić zapytanie - czy macie może namiar na miejsce, gdzie mógłbym zebrać 'trochę' kamieni na skalniaki? Jestem z okolic Bydgoszczy.

pozdrawiam

#19 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 18:23

Zbiór kamieni Teraz na polach nie zbierzesz ale wyjedź za miasto do pierwszej wioski to za flaszkę da ci gospodarz kamieni.Z pola to na wiosnę albo masa tego po rowach leży brać wybierać,tylko teraz duża trawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorproxima85

zetorproxima85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:31

Zbiór kamieni Witam, powiedzcie mi, czy jak bym teraz wjechał przyczepą żeby zebrać kamienie, to te zboże co przejade zginie, czy nic mu sie nie stanie? Bo niestety jak wszedzie mam kamienie, a mam zamiar wszystko balotować i nie chce belującej mi osobie zrobić niespodzianki ;] PRoszę o szybkie odpowiedzi !!! Z góry dziękuję.