Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 18 marzec 2011 - 14:18

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? Posiałem trawę na jesieni z koniczyną 6ha w jednym kawałku z firmy DSV ładnie wzeszła i przed ostatnim śniegiem była jeszcze zieloniutka a teraz po ostatnich mrozach mimo że był śnieg jest bez koloru czy się odpije?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? Dzisiaj, 04:36
  •  

#2 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 18 marzec 2011 - 14:39

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? nic jej nie bedzie jak zemia obeschnie i nie beda sie robic koleiny zasil azotem

#3 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 14:50

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? W jakiej ilości na ha? i oczywiście w jakiej postaci azot? a może fosforan amonu lepiej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 18 marzec 2011 - 14:59

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? ja zawsze siałem saletre 300 kg na ha a teraz zasiałem saletrzak

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 18 marzec 2011 - 15:05

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? Dokładnie, zgodzić sie musze z zuchem-saletra szybko podniesie ją i ożywi-wg mnie zmniejsz troche dawke tej saletry na jakieś 200 i później dosyp mocznik i będzie gitarra;)chyba, że też sypniesz saletrzak więc 300 kg to odpowiednia dawka;]

Edytowany przez yahooo777, 18 marzec 2011 - 15:05.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:50

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? ok dzięki koledzy za poradę a myślałem że już będzie odsiew

#7 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2011 - 21:45

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? Witam . Z tym nawozem to ja bym się jeszcze wtrzymał ,przecież jeszcze nie ruszyła wegetacja traw bo jest jeszcze za niska temperatura .Jak trawa zacznie wegetację wtedy będzie można oszacować czy wystarczy tylko nawóz .

#8 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 18 marzec 2011 - 22:07

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? Łąki to lepiej wczesną wiosną jak warunki są sprzyjające możesz siać nawóz jak wegetacja rusza i bedzie git. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 18 marzec 2011 - 22:19

Wyżółkła trawa (jesienny siew) po zimie czy odpije się? A kto każe już siać? Doczytajcie może lepiej to co ktoś pisze a nie wyskakujecie ze swoimi wywodami
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP