Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukręcajacy się wałek hedera

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:55

Ukręcajacy się wałek hedera witam
mam taki problem w hederze w rekordzie ale i w zo 56 taki sam wystepuje wiedz moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi.mianowicie ukreca mi sie walek co napedza caly heder ukreca sie zawsze przy lozysku obok mimosrodu,zauwazylem ze jak targaniec jest w 1 punkcie zwrotnym i kosa lezy na srodku bagnetu to w 2 punkcie zwrotnym kosa lezy tak posrodku bagnetow i to jest chyba ten problem ale nikt nie wie jak go rozwiazac nawet mechanicy sie glowili i trojili i nic.i tylko walek mi sie urywa i glowka od targanca grzeje i jak jakas perzówa to kosa mieli zamiast ciac

rekord z 89 r pasek do hederu jest juz wielorowkowy a nie na jednym klinie

Edytowany przez krolikNH, 21 marzec 2011 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukręcajacy się wałek hedera Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 23:41

Ukręcajacy się wałek hedera Więc radze zmienić mechaników, gdy targaniec jest w jednym krańcowym punkcie np. tylnym to nożyki kosy muszą pokrywać się z bagnetami , gdy przekręcimy wałkiem tak że targaniec będzie w przednim krańcowym punkcie, to kosa musi się przekręcić w lewo aż znów nożyki pokryją się z bagnetami, ustawia się to na gwintach przy targańcu, i musi chodzić
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 18 marzec 2011 - 06:51

Ukręcajacy się wałek hedera zmień kosę, nie koś mokrego i zarośniętego zielskiem zboża i zrób tak jak napisała kolega wyżej

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 08:29

Ukręcajacy się wałek hedera Tak jak powiedział @bobytempelton problem leży w źle ustawionym skoku kosy względem bagnetów, ustawiasz na targańcu i na główce kosy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 09:24

Ukręcajacy się wałek hedera I kup nowa kose.. Moj sasiad tez tak mial ze ukrecal mu sie walek ale zawsze ostrzyl kose lub wymienial pojedyncze zyletki, kupil cala nowa kose i problem sie skonczyl.

#6 Share kynek7

kynek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 09:31

Ukręcajacy się wałek hedera Ważna jest też jakość wałka, po wymianie na najtańszy, popracował do południa, następny był dwa razy droższy ale i materiał lepszy.

#7 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 11:22

Ukręcajacy się wałek hedera Zanim wymienisz kosę to sprawdz stalki bo sama kosa niewiele pomoże .

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 15:16

Ukręcajacy się wałek hedera Kup wał od Borkowskiego[ jak się nie mylę]Ja zmieniałem wał [przerabiałem z sprzęgła kłowego na pasy]to jak kupowałem wał to mi powiedzieli że będę go zmieniał przynajmniej raz w roku.I to powiedział właściciel sklepu który też ma 58.

Ale kupiłem go i zamówiłem drugi od Borkowskiego. Był droższy o 50 zł, ale czekałem na niego z miesiąc. 5 rok koszę i nic a wykosiłem z 600 ha.

Co do ustawienia kosy, to jak cofniesz targaniec do tyłu na punkt zwrotny to nożyk ma być na środku bagneta.

Jeśli tak nie będzie top będzie nie docinał zboża, będzie ciężko szedł i stukał przy wieczorze. Ale nie powinien urywać wału. Według mnie to jest wina wału zrobionego z byle jakiego materiału.

Ja mam 56 od nowego i w tamtym roku poszła mi tarcza koła i podjechało frez na półosi. W sklepie pytali się jaki to jest producent półosi bo jeszcze nie widzieli żeby frez się wyrobił a oś o grubości 59mm nie pękła.A to była fabryczna półoś.

Tak więc zamów oś od Borkowskiego i będziesz miał spokój.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 15:20

witam
mam taki problem w hederze w rekordzie ale i w zo 56 taki sam wystepuje wiedz moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi.mianowicie ukreca mi sie walek co napedza caly heder ukreca sie zawsze przy lozysku obok mimosrodu,zauwazylem ze jak targaniec jest w 1 punkcie zwrotnym i kosa lezy na srodku bagnetu to w 2 punkcie zwrotnym kosa lezy tak posrodku bagnetow i to jest chyba ten problem ale nikt nie wie jak go rozwiazac nawet mechanicy sie glowili i trojili i nic.i tylko walek mi sie urywa i glowka od targanca grzeje i jak jakas perzuwa to kosa mieli zamiast ciac

rekord z 89 r pasek do hederu jest juz wielorowkowy a nie na jednym klinie

To jest ten problem. O ile była dobrze przeprowadzona regulacja a z tego co piszesz wnioskuje że tak to wina leży tylko po stronie mimosrodu albo był wymieniany i trafiłes na bubla lub od innego kombajnu. Mimosród ma skok jesli przekręcisz o 180 stopni od srodka bagnetu do srodka drugiego bagnetu, jeżeli np. wykorbienie było by mniejsze to tego skoku nie osiągnie, regulacją koncówkami drążków nic nie zrobisz bo zawsze nie będzie posowało,one służą do ustawiania położenia kosy a nie skoku mimosrodu jeżeli jest prawidłowy skok a mimosród wykorbieniem będzie ustawiony do tyłu w skrajnym punkcie, końcówkami regulujesz żeby kosa leżała na srodku bagnetów i po przekręceniu o 180 stopni MUSI być na srodku bagnetów bo inaczej nie ma mowy o dobrym docinaniu i albo pęknie kosa albo ukręca wałek, być może jest jakies podgięcie mimosrodu,najprawdopodobniej przy odkręcaniu jakis pseudo mechanik przywalił młotem nie tam gdzie potrzeba i podgiął tą małą os mimosrodu do przodu i zmiejszył mu skok, innej przyczyny nie widzę.Porady typu kup kosę lub nie kos zarosniętego zboża mogą tylko rozbawic, dobrze wyregulowaną kosą można trawę kosić i nawet nie za jęknie tym bardziej bagnetami od Rekorda.

Edytowany przez MAT912, 18 marzec 2011 - 19:11.

#10 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:24

Ukręcajacy się wałek hedera MAT912

nie obrazajac nikogo ale widze ze jedynie MAT912 zrozumial o co chodzi w temacie zalozonym przezemnie,wlasnie zrobilem pomiary mimosrodu i tej dzwigni do ktorej jest targaniec przyczepiony glowka bo mi tez sie wydaje ze mimosrod jest nie ten albo ta dzwignia jest zbyt dloga albo krutsza i juz skok jest nie taki,porownam wtedy te wymiary w sklepie i zobacze czy sie zgadza.

Raz juz trafilem na partackie wieszaki od kosza sitowego i gomy i kosz mi sie wiecznie rwal chodz czesci byly niby orginalne i jezdzilem jak na szpilkach a okazalo sie ze gorna plaszczyzna wieszaka nieodpowiadala dolnej i gomy byly za twarde i sie wycieraly zamowilem orginaly ale juz u dilera new holland i problem znikl ale najgorsze jest to ze juz CNH nie produkuje czesci i cena bizona leci w dol a magazyny sie wyczyszcza i dlatego planuje sprzedac bizona wciagu 2 lat jak sie uda i kupic cos zachodniego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:44

Ukręcajacy się wałek hedera witam

jednak to wina mimosrodu byla bo mial inne wykorbirnir tak jak to kolega mat912 sugerowal pozdrawiam

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2011 - 18:55

Ukręcajacy się wałek hedera Ciesze się że mogłem pomóc, również POZDRAWIAM. :)

#13 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 25 czerwiec 2012 - 17:41

Ukręcajacy się wałek hedera Witam
jak odkręcić ta część http://www.farmexper...rodukt9713.aspx i jaki to ma gwint prawy lewy nigdy jeszcze tego nie odkręcałem

Pozdrawiam
Mariusz

#14 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 18:32

Ukręcajacy się wałek hedera Młotem 5kg, albo dużą żabą hydrauliczną przedłużoną metrową rurą. Koło zębate napędzające ślimak w hederze zablokuj jakiś żelastwem w poprzez wsadzenie np. łapki między łańcuch a koło i wal młotem lub kręć żabą ten mimośród.

Druga opcja to zablokuj drążek znajdujący się na mimośrodzie w sposób taki że wsadzasz łom ponad drążkiem i łapiesz o kawałek konstrukcji hedera i przyduszasz łom do dołu tak aby drążek nie mógł wykonać ruchu do góry. Następnie druga osoba dużą żabą hydrauliczną kręci wałek hedera w przeciwnym kierunku niż ten w którym się kręci podczas koszenia.

EDIT: Się zapytam kolego, ten bizonek co wymieniasz mu mimośród jest niebieski z 95/96 r?

Edytowany przez damianzbr, 25 czerwiec 2012 - 18:36.

#15 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 08:06

Ukręcajacy się wałek hedera nie kolego ten bizon jest czerwony dzięki za pomoc dziś spróbuje to odkręcić

pozdrawiam

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 09:55

Ukręcajacy się wałek hedera Zwykłą żabą pójdzie, bez ceregieli, w razie oporów palnik i podgrzać mimośród i musi iść. Ja zawsze z sobą wożę nowy wałek, mimośród i łożyska, w polu nie ma czasu i warunków do zabaw w odkręcanie jakiś pierdół.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 26 czerwiec 2012 - 13:09

Ukręcajacy się wałek hedera To jedynie na dużej wadze... Czyli żaba na metrowej rurze, jak napisał kolega wcześniej. Jak nie pójdzie to ewentualnie WD-40 można spryskać. Ja tak to zdejmowałem.

#18 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 14:35

nie kolego ten bizon jest czerwony dzięki za pomoc dziś spróbuje to odkręcić

pozdrawiam

A już myślałem że to w moim bizonie wymieniasz. Tzn już nie moim bo sprzedałem do twojego powiatu i właśnie u mnie było łożysko do wymiany.

#19 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:11

Ukręcajacy się wałek hedera odkręciłem ten mimośród tak jak pisałes żaba hydrauliczna i 2 m rura i poszło raz jeszcze dzięki za rade

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 16:33

Ukręcajacy się wałek hedera Ukręcił mi się ten wałek wczoraj, pierwszy raz od nowego ,bizon 56 z 89r.Dzisiaj zamontowałem nowy,producent KOR taki tylko był .I teraz mam do was pytanie ,bo ten wałek ma bicie przy łożysku mimośrodu widać że nie równo pracuje ,jakby krzywo wytoczony.Czy tak ma być .Wałek jest z podwójnym gwintem na pasek wielorowkowy.