Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 936 czy John Deere 8530???

185 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:54

Fendt 936 czy John Deere 8530??? kurna szukalem danych i nic, chyba popatrze na konkurencje i postaram sie ocenic cokolwiek.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 6810 Premium 4x4 wersja Niemiecka stan Perfekcyjny I właściciel

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 125000.00 PLN
  • 14 lis 2017
John Deere 6320 SE 4x4 wersja Niemiecka I Właściciel Oryginał stan

• 115000.00 PLN
  • 14 lis 2017
John Deere 2850 4x4 AS z Niemiec I właściciel Rejestracja PL

• 36500.00 PLN
  • 21 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 936 czy John Deere 8530??? Dzisiaj, 09:22
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 07:41

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Tu masz kalkulator: http://www.michelina...ts/products.jsp

Znajdź konkretny model opony z danej serii o bardzo zbliżonej nośności.

#143 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:26

Fendt 936 czy John Deere 8530??? @brzozak2 Ty chyba naprawde nei masz co z czasem robić skoro siedzisz i szperasz w necie żeby nad ciśnieniem sie zorientować. Nie łatwiej zadzwonić do przedstawiciela Michelina i załatwić to od ręki? Szybko i profesjonalnie? :)

#144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:28

Fendt 936 czy John Deere 8530??? jest to trop, continentala nie miśka, o ile sam bedzie wiedzial.

wiesz taka opona kosztuje sztuka pod 10 tysi, wiec jestem w stanie poswiecic troche czasu, zeby jej nie zmarnowac.

@bob dzieki za kalkulator.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#145 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:42

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Aha continental powiadasz, ale ja bym najpierw do przedstwiciela dzwonił, ja mam micheliny 650tki i zalecał mi ciśnienie tak jak Ci pisałem, wiadomo że trzeba jezdzic na niskim ciśnieniu bo poto te opony są jak sie tyle za nei płaci to przeba miećna przyczepności kożyść. 10 tys zł za sztuke? bo to by było niedużo, kumpeel w 936 ma micheliny multibiby chyba i 35 tys sztuka płącił.

Edytowany przez Lexioner, 20 styczeń 2011 - 10:44.

#146 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 12:56

Fendt 936 czy John Deere 8530??? ja pierdziele czlowieku co mnie twoj kumpel obchodzi?
wlasnie obawiam sie tego, ze taki niedorobiony sprzedawca mi powie co mu tam sie zdaje, a ja potrzebuje konkret!!!!!

pracuje z maszyna, ktora dociska tylna os poprzez akumulator hydrauliczny z wartoscia do 2 ton + do tego sama masa ciagnika 12 ton to dosyc duzo jak na te gumy i nie stac mnie na wymiane opon tak dla zabawy.
dobrze wiem po co z obnizonym cisnieniem sie pracuje i jaki to ma wplyw.
@bob mi pomogl i wystarczy koniec OT, taka informacje wlasnie chcialem uzyskac, a nie pitolenie kotka...

#147 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:01

Fendt 936 czy John Deere 8530??? @brzozak2 nawet nie bede komentował Twojego braku kultury i złego wychowania......

#148 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:39

Fendt 936 czy John Deere 8530??? tak zgadza sie to jest forum rolnicze, temat stricte techniczny, a nie konkurs dobrego wychowania, wiec komentowanie mojej postawy byloby nie na miejscu ;) .
piszesz 5 post na ten sam temat bez wiekszego sensu, wiec mozna sie zirytowac...

#149 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:43

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Czyli TMS jest jak obsługa skrzyni AP w JD?

Jaka jest faktyczna waga fendta 936?

@brzozak - Faktycznie Twój Axion tyle waży? Ile kg obciążników na nim wisi?

#150 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:17

Fendt 936 czy John Deere 8530??? @blu co do masy Fendta to jest to 10360kg
http://www.korbanek....io_900_2009.pdf

A skrzynia Vario i AP to nie do konca jest to samo, ale nei bede sie wypowiadal bo nei używałęm AP i nie mam porownania. Różnia sie troche budową i obsługą bo AP ma kilka przełożeń, a Vario od 0-maks bezstopniowo, ale akurat o AP to mógłby ktoś napisać szczegółowiej jak sie jej używa. Bo Vario ma w sumie 2 zakresy: wolniejszy (pole) i szybszy (transport), przełączane na postoju. A zakresy w AP przelaczaja sie automatycznie podczas jazdy, czy samemu sie przelacza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:37

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Mi chodzi o faktyczną wagę a nie katalogową...

@ Hubert, wypowiesz się?

#152 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 02:17

Czyli TMS jest jak obsługa skrzyni AP w JD?

@brzozak - Faktycznie Twój Axion tyle waży? Ile kg obciążników na nim wisi?

tak kazdy AP ma w sobie system podobny do tms.

okazalo sie, ze ciagnika wazy tyle ile podawal producent 12 220 - 11 900 kg z pelnym obciazeniem, bez kierowcy i w zalenosci ile ma paliwa w baku. blad pomiarowy to +/- 50 kg. dla mnie masa byla najwazniejszym kryterium.

A skrzynia Vario i AP to nie do konca jest to samo, ale nei bede sie wypowiadal bo nei używałęm AP i nie mam porownania. Różnia sie troche budową i obsługą bo AP ma kilka przełożeń, a Vario od 0-maks bezstopniowo, ale akurat o AP to mógłby ktoś napisać szczegółowiej jak sie jej używa. Bo Vario ma w sumie 2 zakresy: wolniejszy (pole) i szybszy (transport), przełączane na postoju. A zakresy w AP przelaczaja sie automatycznie podczas jazdy, czy samemu sie przelacza?

nie wiem dokladnie czy AP w amerykanskich wersjach hest zbudowane podobnie do europejskich uzywajacych przekladni ZFa, ale jesli tak to wyglada to nastepujaco:
wiadomo, ze sa to przekladnie hybrydowe, oznacza to, ze moment przekazywany jest zarowno na drodze hydraulicznej jak i mechanicznej. wezlem sumujacym jest przekladnia plnetarna. roznica w budowie bieze sie przede wszystkim z pomyslu na rozpietosc przelozen.
wiadomym jest, ze sama pompa o zmiennym wydatku to za malo by efektywnie pracowac w duzy zakresie predkosci. dlatego fendt zastosowal silnik hydrauliczny o zmiennej chlonnosci co razem z pompa daja wystarczajaca rozpietosc.
pozostali zdecydowali sie zwiekszyc rozpietosc drogi mechanicznej, dodajac powershitf czyli wzmacniacz momentu (3 lub 4-stopniowy).
jedno i drugie rozwiazanie emituje dodatkowe straty energii, jednak generalizujac wieksze bedzie generowac silnik o zmiennej chlonnosci.
w efekcie mozemy zauwazyc, ze vario zmienia biegi plynniej, natomiast reszta cechowac sie moze minimalnie wieksza sprawnoscia, ale mozna przez to odczuwac wieksze niedogodnosci przy zmienie przelozen.

obie przekladnie nalezy uznac za bezstopniowe, choc jakby sie uprzec to w istocie sa stopiowe, gdyz chociazby przetwornik w vario (strzelam 16-bitowy) ma skonczona liczbe nastaw, czyt. 256 - natomiast czlowiek nie zdola tego odczuc ;) .

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:45

Mi chodzi o faktyczną wagę a nie katalogową...

@ Hubert, wypowiesz się?

Mój Fendt na sucho bez obciążnika z 3/4 paliwa waży 12 100kg więc myślę że 936 będzie ważył maksymalnie 500kg więcej.

Upewnię się w stwierdzeniu znajomych Dealerów z JD.... AP i Vario są robione przez tę samą firmę? Oni twierdzą, że AP i Vario to teoretycznie to samo. A nawet robione przez tę samą firmę

#154 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:58

Fendt 936 czy John Deere 8530??? sa w bledzie.

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:21

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Pewnyś ?

#156 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:11

Fendt 936 czy John Deere 8530??? O co powiecie o tym że AP w wersjach amerykańskich jest robiona przez JD. Pytanie za 100 punktów? Dlaczego w wersjach europejskich JD zakłada ZF Eccom a nie swoją sprawdzoną skrzynię?

#157 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:12

Fendt 936 czy John Deere 8530??? Hubert nie kłóć się :D -brzozak ma rację .
@Robert-zapewne chodzi o to ile niutków i kilowatków może ta skrzynia przenieść-te z USA było nie było są ciut większe

Edytowany przez jaro, 21 styczeń 2011 - 17:15.

#158 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:25

Fendt 936 czy John Deere 8530??? No tak ale skrzynia w 7730 i 8530 w budowie jest identyczna ale lekko większa, o momenty i moce nie chodzi.

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:49

Hubert nie kłóć się :D -brzozak ma rację .
@Robert-zapewne chodzi o to ile niutków i kilowatków może ta skrzynia przenieść-te z USA było nie było są ciut większe

No zazwyczaj ma rację. Takich maniaków mechanizacji i motoryzacji jak on ze świecą na AF szukać.
Zastanawiam się dlaczego chcieli mnie tak bardzo przekonać że Vario i AP robi ta sama fabryka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:41

No tak ale skrzynia w 7730 i 8530 w budowie jest identyczna ale lekko większa, o momenty i moce nie chodzi.

nie dowiesz sie ;) .
po pierwsze na pewno ma to zwiazek z logistyka, jednak odleglosc jest do pokonania. nie znamy mocy przerobowej zakladow w USA, poza tym gdzie mieliby testowac takie ciagniki, jest masa dodatkowych aspektow. postawili na sprawdzona skrzynie eccom, ktora niestety byc moze poprzez nie do konca wlasciwe uzytkowanie okryla sie zla slawa.

Dodaj odpowiedź