Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak zapłonu z kluczyka

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:42

Brak zapłonu z kluczyka witam. kupiłem reno 106.14 i nie bylo w nim juz zapłonu z kluczyka. zrobiłem na krótko wlacznik w kabinie ale to nie to samo. jak przekrecam kluczyk to pala sie kontrolki jak przekrecam na zapalanie to kontrolki gasna, wskaźnik paliwa opada , jednym słowem wszystko sie wyłącza, tylko słychac jakies pykanie ,zapewne przekaźnika. macie jakies pomysły co może byc przyczyna?/pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak zapłonu z kluczyka Dzisiaj, 09:49
  •  

#2 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:08

Brak zapłonu z kluczyka Siemano a ustawiłeś dzwignie zmiany biegów na luz?? Jeśli nie to może być to przyczyna. Jak nie to może klemy są zaśniedziałe i poprostu nie łączy.
i życie toczy sie dalej.........

#3 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 08:27

Brak zapłonu z kluczyka Witam
W mojej Reni trzeba wcisnąć kluczyk żeby odpalić (przekręcamy -> zaplają się kontrolki -> wciskamy kluczyk -> przekręcamy dalej i ciągnik odpala oczywiście musi być na luzie!) ponieważ normalnie jak przekręcę to grzeje świeca.
Pozdrawiam

#4 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 18 marzec 2011 - 13:56

Brak zapłonu z kluczyka Biegi na luz to nie to bo nawet na krótko nie powinien odpalać tak samo klemy dobry pomysł ma kolega Grzesio07 bo właśnie w reni tak jest może być stacyjka do wymiany najtaniej i najprościej będzie dostosować od MF 255 tylko przewody przerobić na wsuwki bo oryginalnie są przykręcane :D:)takie mam pomysły ale przez komputer ciężko coś wymyślić.

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:00

Brak zapłonu z kluczyka z wciskaniem kluczyka nie probowalem chyba, a jak klemy bylyby zasniedziałe to na krotko tez by nie palil mi sie wydaje,

#6 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 18 marzec 2011 - 20:03

Brak zapłonu z kluczyka Witam. nie koniecznie stacyjka musi być do wymiany. wystarczy najpierw sprawdzić czy po wciśnięciu kluczyka odpali. w moim Renault też trzeba wcisnąć kluczyk żeby odpalić, bo jak się tylko przekręci do oporu bez wciśnięcia kluczyka to się grzeje świece płonieniową, no i dzwignia zmiany biegów musi być na luzie(tak jak pisał Grzesio07)

#7 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 18 marzec 2011 - 20:20

Brak zapłonu z kluczyka nie twierdze ze jest tak czy tak tylko po prostu poddaje pomysł tak jak napisałem na odległość nie wiele można naprawić. Miałem akurat taki przypadek że stacyjka była zepsuta. :rolleyes:

#8 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 08:22

Brak zapłonu z kluczyka witam. problem rozwiazany. trzeba bylo kluczyc WCISNAC:)pali jak malina. czyli wytlumaczcie mi jeszcze raz jak odpalac..najpierw przekrecic bez wciskania(jak dlugo) zeby nagrzac swiece a potem odpalic tak??pozdrawiam i Dziekuje wszystkim za pomoc

#9 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 19 marzec 2011 - 08:41

Brak zapłonu z kluczyka Co może być przyczyną nieopadającej wskazówki od paliwa.Po przekręceniu podnosi się ale podczas pracy nie opada.

#10 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 09:25

Brak zapłonu z kluczyka

witam. problem rozwiazany. trzeba bylo kluczyc WCISNAC:)pali jak malina. czyli wytlumaczcie mi jeszcze raz jak odpalac..najpierw przekrecic bez wciskania(jak dlugo) zeby nagrzac swiece a potem odpalic tak??pozdrawiam i Dziekuje wszystkim za pomoc

Witam
Jak jest ciepło powiedzmy tak do 0 stopni to ja swoją odpalam bez grzania świecy. Natomiast w mrozy to tak ok 30 sekund i pali od razu.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:28

Brak zapłonu z kluczyka Mam podobny problem jak założyciel tematu ale w Renault 110.54. Odpalałem go wielokrotnie z kluczyka i było ok. Aż pewnego razu z kluczyka przestał odpalać. Tj. po przekręceniu na zapłon kontrolki gasną i słychać jakby przekaźnik, ale u góry, pod dachem z przodu.. Na krótko odpala bez problemu. Czujnik w skrzyni działa ok (brzęczyk piszczy jak jest bieg + hamulec ręczny) więc to nie on "blokuje" rozruch.

Dodam, że problem pojawił się po kilkukrotnym odpalaniu w duże mrozy, jak trzeba było dość długo kręcić.
Pytanie - gdzie szukać przekaźnika od rozruchu? Jeśli to nie on to w następnej kolejności winna może być sama stacyjka?

Edytowany przez Maryush, 14 luty 2014 - 12:29.

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:28

Brak zapłonu z kluczyka odlaczyles kable od czujnika i sprawdzales czy zapali ?

Polska B

#13 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:29

Brak zapłonu z kluczyka Przekażniki blokady rozruchu mogą być w różnych miejscach ale raczej w obrębie tablicy rozdzielczej , pod dachem może być przekażnik dmuchawy

#14 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:26

Brak zapłonu z kluczyka Kabli nie odłączałem, bo po pierwsze kiepski tam dostęp, żeby wsadzić łapę, a po drugie tam idzie chyba ze 4 przewody i boję się żeby ich nie pomieszać (ma w ogóle znaczenie który przewód podpięty jest w którym miejscu na czujniku? ). Ale jeśli to jest jedyna metoda wykluczenia winy czujnika to to zrobię.

#15 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:15

Brak zapłonu z kluczyka Kolego , cztery przewody idą do przekażnika , ale jeśli je odłączysz to na 100%nie zapalisz ,jeśli odłączysz jeden przewód od czujnika na skrzyni również nie zapalisz pomieszasz przewody również będzie zle , najlepiej wymień przekażnik ,albo któryś przewód nie łączy ?

Edytowany przez BIZULEK, 14 luty 2014 - 21:17.

#16 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:48

Brak zapłonu z kluczyka Kiedy właśnie do czujnika w skrzyni idą 4 przewody.. No chyba że źle zlokalizowałem czujnik. Ale wg informacji znalezionej na forum jest z prawego boku u góry w skrzyni niemal na wysokości czujnika poziomu paliwa w górnym baku. Sam się zdziwiłem, że tyle przewodów tam idzie, ale jeśli to nie czujnik to co?

Edytowany przez Maryush, 14 luty 2014 - 21:49.

#17 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:04

Brak zapłonu z kluczyka nie wiem czy twojego typu ciągnika to dotyczy ale wałek przekażnika też musi być wyłączony by zapalił

#18 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2014 - 00:00

Brak zapłonu z kluczyka Cenna sugestia. Sprawdzę to.

EDIT:
Sprawdziłem, wałek wyłączony. Ale próbę robiłem stojąc na schodkach z prawej strony i to nie przekaźnik słychać tylko rozrusznik nie zaskakuje - słychać kołatnięcie ale nie kręci. Jutro przyjrzę się temu dokładniej, aku podładuję.

Edytowany przez Maryush, 15 luty 2014 - 00:30.

#19 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 15 luty 2014 - 11:20

Brak zapłonu z kluczyka Sprawdź elektromagnes. Ja swój wymieniałem bo w mrozy nie puszczał prądu na rozrusznik.
C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:10

Brak zapłonu z kluczyka Grzepaku - flaszka Ci się należy! :) Strzał w dziesiątkę. Okazało się, że dźwignia od wałka była delikatnie, minimalnie wręcz przesunięta w kierunku 1000 obr/min ale na tyle mało, że wałek nie był włączony. I to blokowało rozruch. Dziś po podładowaniu aku (elektromagnes stukał a nie kręcił z braku prądu) pali z kluczyka bez problemu.

Dzięki za pomoc!