JohnJelonek

Budowa garażu - procedury, formalności

Polecane posty

JohnJelonek    9

Hej,

chłopaki i dziewczyny.

Przymierzam się do budowy garażu na maszyny.

Mam działkę budowlaną, mam wstępny projekt takiego garażu.

Co muszę po kolei zrobić aby zgodnie z polskim prawem wszystko miało ręce i nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

najpierw podać powierzchnię bo od tego zalezy czy potrzebne ci bedzie tylko zgłoszenie czy też pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Najpierw idziesz do gminy po decyzje o warunkach zabudowy, potem do geodezji po mape do celów projektowych. Następnie zlecasz wykonanie projektu budowlanego. Z tym wszystkim do starostwa po pozwolenie to tak w skrócie

A zapomniałem dodać ze potrzebne jest jeszcze oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane no i nadzór budowlany i prowadzony dziennik budowy.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Po odebraniu pozwolenia należy jeszcze zgłosić rozpoczęcie budowy (też w starostwie) - to w uzupełnieniu tego co napisał @lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Witam! Czy do takiego małego budynku z fudamentem, sciany z pustaka żużlowego 4x4m wysokość około 10m potrzebne są zezwolenia itp? Budynek ten słuzyłby przed osłoną suszarni kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No raz na rok mozesz taki budynek postawić.

A jak to wygląda jak che postawić coś w miejscu gdzie istniał budynek ale rozebrało mi go. pół stodoly nie wytrzymało trąby powietrznej i się zlożyła i zostały fundamenty. To moge tam sobiep ostawić warsztat,garaż czy co tam potrzebuje? Bo cały dół został i nic nigdzie nie było zgłaszane że czegoś brakuje


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie, trzeba tylko chyba w gminie zgłosić. Żadnych planów nie trzeba wyrabiać. Można tak chyba do 25m2

 

Ale jest to pewne że moge bez żadnych zezwoleń? Może ktoś inny orientuje się w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Do powierzchni 35 m2 na działkach rolnych można postawić , natomiast należy zgłosić taką budowę mało tego szkic rysunku będzie potrzebny a i umiejscowienie jego na mapie też. Dość wysoki ten zbiornik,czy co tam,proponuję zagłębić się w lekturę prawa budowlanego .

2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia - wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

 

3. Do zgłoszenia budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 19 i 20, należy ponadto dołączyć projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji, wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane. Projekt zagospodarowania działki lub terenu, w przypadku budowy instalacji gazowej, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 19, powinien być uzgodniony z podmiotem właściwym do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

 

4. W zgłoszeniu budowy, o której mowa w ust. 1 pkt 4, należy ponadto przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, wykonany przez projektanta posiadającego wymagane uprawnienia budowlane.

Jak se poczytasz to twój zbiornik może być do 4,5 m wysokości.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj