Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozostałości PGR

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 08:03

Pozostałości PGR JEDREK dobrze napisał zrób fotki budynków.Ja mam kilka pytań:
1)70 ha w jednym kawałku?
2)Te samosiejki to bardzo wyrośnięte?
3)Daleko od domu masz te gospodarstwo?
4)Teren jest równy czy górzysty ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pozostałości PGR Dzisiaj, 10:45
  •  

#22 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 09:55

Pozostałości PGR no wy to macie pomysły po co wam te foty po zdjeciach chcecie ocenić stan budynków śmieszni jesteście... do autora sam wiesz najlepiej jak przedstawia się sytułacja i raczej wypowiedzi bandy nastolatków w niczym Ci nie pomogą według mnie to tą kasę lepiej było by zainwestować w jakąś firmę lub coś w tym stylu a nie w rolnictwo

#23 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 10:19

Pozostałości PGR damian18.Zdjęcie może pokazać wszystko jeśli pokaże odpowiednie elementy Np:gabaryty,stan krokwi dachu,ściany , z jakich lat jest ten budynek czy wogóle na dzisiejsze czasy ten budynek zda jakąś role .Toż wiadomo że tam ideałów nie ma .Na pewno więcej zobaczy sam na własne oczy.Ciekawe damian jaką firme ma otworzyć co?????Może woli pracować na roli?Wiesz co gadasz czy gadasz co wiesz???Otworzyć jakiś interes to trzeba wiedzieć jaki a konkurencja nie spi. W polsce w firmach to teraz wszędzie tak samo jak w rolnictwie raz dobrze da się zarobić a nie raz to szlag trafia .Wiem co mówie bo tez mamy gospodarstwo 80 ha i firmę transporto-budowlaną i różnie to bywa z tym interesem .Na karku inspekcja transportu drogowego,urzędy,winiety,podatki drogowe,paliwo drogie jak cholera o częściach nie wspomne i Tak dalej .......

Edytowany przez kostekk1990, 17 marzec 2011 - 10:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 17:01

Pozostałości PGR pole jest w jednym kawałku jednakże jest nieco pogórkowate...
samosiewy powiedziałbym spore..brzozy o wysokości mniej więcej 3 metrów. co gorsza nie mam pojęcia jak się tego pozbyć bo usuwanie ręcznie (tzn wyrywanie każdej partii linka i ciągnikiem) zajmie sporo czasu.
gospodarstwo jest oddalone o 75 km. wiadomo, mogłoby być bliżej ale coś za coś.
co do stanów budynków. dwa kurniki są w bdb stanie. jest w nich cała linia paszowa i wodopojowa dla ptactwa. są zbiorniki na gaz i cała instalacja. są urządzenia do utrzymywania mikroklimatu. reszta potrzebuje wkładu finansowego, nie ma co ukrywać. głównie potrzebują remontów dachów. w zamysłach planowałem w tych dwóch dobrze utrzymanych budynkach hodować drób a w reszcie świnki. co do obróbki ziemi to myślę ze przez kilka pierwszych lat nie stać byłoby mnie na obsiewanie jej rzepakiem bądź pszenicą. właściwie to najpierw trzeba ją przywrócić do dobrej kultury, później można dalej planować. co do zdjęć to posiadam kilka jednak są to fotki nie dające żadnego jasnego obrazu rzeczy.

#25 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 18:03

Pozostałości PGR No te kilometry odstraszają Tez mamy 50 ha 35 km od bazy i to jest bardzo wkurzające np ciąganie zboża chyba ze masz tam dobry magazyn na zboże .Kolejnym problemem jest to że ktoś tam musi siedzieć i pilnować .Możesz zatrudnić tam jakiegoś ciecia ale pracownik to będzie patrzył jak cię tylko okraść z paliwa itp

Edytowany przez kostekk1990, 17 marzec 2011 - 18:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 18:16

Pozostałości PGR Znajomy wzioł 16 hektarów i tez już takie drzewka rosły, z leśniczówki wzioł pług leśny i orał kupe czasu go zeszło ale dał z tym rade, owszem do tej pory sie wyciągają te drzewka i trzeba je zbierać ale już po roku zbierał plon z tego pola, no ale te 70 hektarów zaorać pługiem leśnym to będzie kupe czasu zajmować i ciągnik też musi iść mocny...
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#27 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 17 marzec 2011 - 19:34

Pozostałości PGR Najlepszy do tego będzie jakiś duży Ursus i wtedy rzeka OO.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#28 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 19:48

Pozostałości PGR Kazdy ha potrzebuje nakladu min. 2tys zl. Jesli jest to pole czysta od razu do zagospodarowania. Jesli jest to ugor, zapomnij przez pierwsze dwa lata o jakim kolwiek zysku, druga sprawa jest to, ze karczowanie ugorow jest strasznie pracochlonne i kosztowne.
Podsumowywujac, potrzebujesz 140 000 zl na obsianie pol + karczowanie.
nastepnie jak koledzy pisali 20 % wkladu wlasniego tj. 340 tys.
Wychodzi, ze potrzeba Ci okolo pol mln. wolnej gotowki na samo pole i zakup. Do tego na rok bedziesz musial placic samych odsetek placic 34 000 przy oprocentowaniu 2 %.
Jak dla mnie poroniony pomysl, takie zakupy mozna bylo robic 15 lat temu, gdzie ziemie dalo sei kupic po pareset zlotych i srodki do produkcji byly praktycznie za darmo. A jesli faktycznie posiadasz taki kapital radze zainwestowac w cos innego, badz dac na lokate...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 19:56

Pozostałości PGR na budynki nie wezmiesz preferencyjnego kredytu i minus wkład własny to z 600tys trzeba mieć swych w co wątpie by rolnik posiadał takie środki. Druga sprawa to czy posiadasz zdolnośc kredytową i czy bank zechce z tobą gadać o takiej kwocie a wiem z doświadczenia że średnio im się chce rolnikom pożyczać miliony. Dalej idąc remont dachu to nie jest przekrycie jakiegoś daszka. Założyć plantacje pomijając wyrywanie drzew to 70ha razy 2500zł to też 175tyś. No i na koniec to bedzie na to przetarg i może być tak ze nawet się nie odezwiesz na przetargu bo konkurencja nie śpi i liczy. :lol
Daj se spokój a zwłaszcza ze względu na odległość. Okradną cie moment a odsetki od milionów rosną baaardzo szybko.