Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozostałości PGR

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:51

Pozostałości PGR Witam. Zakładam ten post ażeby podzielić się z Wami moimi rozważeniami i dodatkowo zaczerpnąć Waszej wiedzy. Otóż, mam na oku gospodarstwo rolne. Jest to duża baza budynków (2 kurniki po ponad 1800m2 + trzeci taki sam tylko wymagający remontu dachu, 2 budynki wymagające całkowitego remontu dachu o powierzchni 750m2, wiata na słomę itp) i 70 ha gruntów (3,4 klasa). budynki nastawione na hodowlę drobiu. Wszystko wycenione na 1 700 000 zł. Z tym, że połowę gruntów pokrywają samosiewy drzew. Na moje oko cena nie jest wygórowana. Jak myślicie, czy w dzisiejszych czasach warto w coś takiego inwestować? Zawsze to jakieś ryzyko szczególnie, że najlepiej byłoby gdyby gospodarstwo "samo się spłacało". Myślę, że warto zaczerpnąć opinii forumowiczów. Jest tu wielu "biznesmenów" realizujących takie przedsięwzięcia. Mam świadomość, że sam muszę sobie wszystko przekalkulować jednakże nie zaszkodzi posłuchać co inni mają do powiedzenia. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pozostałości PGR Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:03

Pozostałości PGR Zależy skąd jesteś? Bo wyliczyłem, że gdyby sama ziemia była to po 24tyś/ha. Jakie są u was te 3-4klasy pszenica, rzepak urośnie?? Z tych 70ha byś sobie zrobił pola ładne i powinno Ci to wystarczyć na rok aby wykarmić kurki albo co byś tam innego wpuścił... takie jest moje zdanie ale to kupę kasy więc jak masz to kupuj...

#3 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:06

Pozostałości PGR Nie znam szczegółów typu, jakie te ziemie są klasa, ukształtowanie terenu, ale za 70 hektaró 700tyś złoty to tanio, ja osobiście ostatnio kupiłem pole po 18 tyś za hektar a tutaj wychodzi po 10 tyś i do tego jeszcze te budynki, ja bym to brał, pole pasuje odrazu doprowadzić do ładu a budynkami zajmiesz sie później jak finanse pozwolą.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 16 marzec 2011 - 21:18

Pozostałości PGR Po mojemu to opłaca się kupić te budynki z ziemią tylko wiadomo trzeba wszystko doprowadzić do stanu za ich funkcjonowania więc jeszcze dochodzi wkład własny. Jak wiesz co chcesz hodować i masz tyle kasy żeby to ruszyło to warto. Jeszcze jedno rozejrzyj się jaki interes jest na tym czym chcesz się zająć bo nie warto jest pakować kasy w to co jest non stop głównym tematem w agrobiznesie pl."CO ZA NIEWYPAŁ".
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:23

Pozostałości PGR Zacznijmy od tego co teraz robisz jakie masz maszyny ile powierzchni czy mieszkasz daleko blisko a nie odrazu czy się opłaca. Jakie masz teraz gospodarstwo na co przedewszystkim nastawione rzepak, przenica??

#6 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 marzec 2011 - 21:23

Pozostałości PGR Jesli masz jakis sprzet, zeby obrobic te 70ha to sie bedzie oplacac. Jesli cos zarobisz na sprzedanych plodach to mozesz za te pieniadze wyremontowac budynki ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#7 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:26

Pozostałości PGR co do obsiewania to żaden problem przecież. mam doświadczenie w każdej uprawie. bardziej zagubiony jestem w temacie zwierząt bo dotychczas specjalizujemy się tylko w hodowli trzody. a jeśli chodzi o sprzęt to myślę, że nie jest źle.

Edytowany przez witekarol, 16 marzec 2011 - 21:29.

#8 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 16 marzec 2011 - 21:32

Pozostałości PGR a daleko masz do tego pgru:)??

#9 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 16 marzec 2011 - 21:33

Pozostałości PGR dobra dobra na zakup tego gospodarstwa mozna wzias kredyt ale na wadium musisz miec te 20% to oblicz sobie ile to a watpie ze na dzien dzisiejszy masz tyle kasy a na ladne oczy nikt ci nieda takiej kasy. to wszysko nie wyglada tak rozowo jak ci sie wydaje sam chce zakupic 10ha i to przy moim gospodarstwie 65ha nie jest takie proste a zagospodarowanie tylu ha nieuzytkow pochlonie ci sporo $$$. sory ze od tej strony zaczolem ale czasami trzeba od tej zlej. ale zycze powodzenia
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#10 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 marzec 2011 - 21:41

Pozostałości PGR myślę że warto w coś takiego zainwestować. Można wziąć dopłaty( nie tylko obszarowe) i dług sam się będzie spłacał. Bądź dobrej myśli i powodzenia :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:43

Pozostałości PGR @marcin z mołopolski-zgubiłeś milion,i te wyliczenia już nie za ciekawe.

jakby teren zapowiadał się na atrakcyjny w przyszłości to by było warto-pewnie wtedy już by miał właściciela,inwestora.

#12 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 16 marzec 2011 - 22:04

Pozostałości PGR Czemu wszyscy piszą, że warto? Chyba nawet nie zdawacie sobie sprawy ile kosztują remonty, a tu kilka budynków i jeszcze dachy do roboty. Grunty-nieużytki doprowadź do kultury, wapnowanie, uprawa itp nie zapomnij o samosiewach( połowa=35ha). Kup jeszcze nawóz, paliwo, materiał siewny, ŚOR, rata kredytu itd...

#13 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 16 marzec 2011 - 22:10

Pozostałości PGR Najpierw jeszcz ze 3 razy się zastanów za nim podejmiesz decyzję nie rób nic pochopnie żebyś się później sie nie przeliczył. A tak właściwie będąc na Twoim miejscu to bym raczej wziął,70ha to niezły kawałek pola jest a cena też nie za wysoka. :)

#14 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:13

Pozostałości PGR Zakładając że masz dwa miliony to można je lepiej zainwestować np. wpłacając to na lokate 6% rocznie masz 120 tysi które możesz sobiekupić kilka ha lub kupić tylko tą ziemię i powoli ją zagospodarowywać a budynki zostawić. znając pgr to one nie są w idealnym stanie zrobisz dach okaże się że fundamenty słabe i mury będą się rysowały. A tak masz kase i powoli możesz sobie tą ziemie obrabiać.

#15 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 16 marzec 2011 - 22:14

Pozostałości PGR

Czemu wszyscy piszą, że warto? Chyba nawet nie zdawacie sobie sprawy ile kosztują remonty, a tu kilka budynków i jeszcze dachy do roboty. Grunty-nieużytki doprowadź do kultury, wapnowanie, uprawa itp nie zapomnij o samosiewach( połowa=35ha). Kup jeszcze nawóz, paliwo, materiał siewny, ŚOR, rata kredytu itd...

Przeciesz napisał,że musi to sobie sam przekalkulować.

#16 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 16 marzec 2011 - 22:18

Pozostałości PGR Przeczytaj jeszcze raz pierwsze moje zdanie z poprzedniego posta.

#17 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:44

Pozostałości PGR Ja na twoim miejscu skusił bym się na tą ziemie, zasiać jakiś rzepak, pszenice, kuku na ziarno albo coś a te budynki zostawić bo one pewnie nie są w zbyt zadowalającym stania remonty są bardzo drogie a to już nigdy nie będzie nowe (jedno zrobisz, drugie się zacznie sypać) a wiadomo jak z sprzedażą zwierząt na naszym rynku ceny nie są zadowalające ( nie wiadomo czy się zwróci za remonty że o zyskach nie wspomnę...) a przy produkcji roślinnej czysta robota i zysk raczej pewny. (To tylko moje zdanie starałem się podsunąć Ci jakiś pomysł...)
Życzę powodzenia w wyborze. :rolleyes:

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 23:03

Pozostałości PGR 1700tyś+raty kredytu to wyjdzie ponad 2500tyś,i masz siać i obrabiać,rzepak pszenicę,szansy na modernizację za agencyjną kasę nie ma w przyszłych latach,a atrakcyjność terenu pod znakiem zapytania-bo gdyby taka była,teren już dawno by miał jakiegoś cwaniaka za właściciela.zastanów się bardzo dobrze,bo możesz robić dla banku a i tak może bank ci to zabrać,chyba że lokujesz pieniądze.

Edytowany przez wiesmag, 16 marzec 2011 - 23:04.

#19 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 23:14

Pozostałości PGR nie lokuję, właśnie o to chodzi, że nie lokuję. inaczej problemu by nie było..
w tym sęk, że te pomieszczenia nie są wcale zrujnowane. to potężne hale, które mogą przynosić dochody. dlatego też w moich zamysłach nie kładę nacisku tylko na płody rolne. tak jak koledzy mówią, ziemie trzeba doprowadzić do stanu użytkowości.
hm, z motyką na słońce?

Edytowany przez witekarol, 16 marzec 2011 - 23:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 17 marzec 2011 - 00:41

Pozostałości PGR najlepiej zrob jakies fotki i wtedy bedziemy widziec co jest co ;)
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)