Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5120

284 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 03 marzec 2012 - 23:46

Case 5120 moze chcesz mojego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5120 Dzisiaj, 00:22
  •  

#62 Share C4240

C4240

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:50

Case 5120 Witam serdecznie wszystkich forumowiczy :)
Mam pytanie do osób które miały podobny problem lub wiedzo coś na ten temat...
A więc tak, mam Case 5120 4 półbiegi pod obciążeniem, dziś jak jechałem to zauważyłem coś niepokojącego.
Mianowicie jadę na 3 półbiegu przełączam na 4 nic się nie dzieje a po 3 sekundach zapala się kontrolka od sprzęgła(na samym dole po lewej stronie), mało tego gdy później chce zmniejszyć półbieg to nic się nie dzieje (tylko kontrolka się świeci i mogę przełączać ile che i tak nic się nie dzieje). Żeby znikła ta kontrolka muszę wcisnąć sprzęgło i zmniejszyć na 3 półbieg i wszystko wraca do normy dopóki znowu nie próbuje włączyć 4 półbiegu.
Jeśli ktokolwiek miał, lub wie z czego wynika ten problem to proszę o informacje będę bardzo wdzięczny.

#63 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 06 marzec 2012 - 09:18

Case 5120 Witam
zacznij od sprawdzenia elektrozaworów półbiegów na skrzyni. Moduł sterujący skrzyni widzi błąd i zapala kontrolkę i rozłącza cewki kierunku jazdy.
Są 2 możliwości: albo elektrozawór nie dostaje prądu lub jego cewka jest przepalona albo elektrozawór jest sprawny a układ nie utrzymuje ciśnienia na koszu sprzęgłowym 4 półbiegu.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#64 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 06 marzec 2012 - 21:24

Case 5120 raczej stawiam na tgo drugie.przekładki do wymiany na czwartym koszu.

#65 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 14:08

Case 5120 jak ci sie zaswieci kontrolka to wcisnij sprzeglo i trzymaj ta kontrolka zacznie migac policz ile razy mignela i napisz tu

#66 Share C4240

C4240

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:09

Case 5120 Powiem tak, narazie problem znikł. Ale jak rusze w pole to pewnie znowu sie pojawi, bede pisał jeszcze.

#67 Share C4240

C4240

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 19:16

Case 5120

jak ci sie zaswieci kontrolka to wcisnij sprzeglo i trzymaj ta kontrolka zacznie migac policz ile razy mignela i napisz tu

Więc tak jak mówiłem zacznie sie praca zaczną sie problemy :)
Słuchaj zrobilo sie tak ja wyżej pisałem, wcisnołem sprzegło czekałem aż zniknie. Po chwili znikła, nastepnie 1 raz mygneła i przestała swiecić. Co ciekawe puźniej robile jeszcze ok 2h i wszytko było wporządku.
jabyś mógł wyjaśnić o co chodzi z tymi mignieciami kontrolki byłbym wdzieczny.

#68 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 19:48

Case 5120 Miganie kontrolki sygnalizuje bład
w twoim przypadku komputer nie otrzymuje lub otrzymuje wielokrotny sygnał elektryczny od sterowania połbiegami
sprawdz moze polaczenie miedzy tymi urzadzeniami a jesli problem nie zginie to jest uszkodzony przelacznik od polbiegow
ja mialem to samo i rozebralem to pudelko przeczyscilem nasmarowalem i narazie dziala ale znowu mam inne kody bledow
mryganie 5 razy i 6 razy Jedno jest od połbiegow a drugie od spregła i sie boje zeby nie trzeba bylo robic skrzyni.

#69 Share lukaszm544

lukaszm544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 16:29

Case 5120 Witam mam problem z case 5120 nie chce mi się włączyc przedni napęd. co mam zrobic? proszę o jak najszybszą odpowiedz zgóry dzięki

#70 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:50

Case 5120 sprawdz elektrozawor tylko nie pamietam ktory to jest jutro ci napisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:08

Case 5120 elektrozawor jest chyba ?
Patrzac z tylu po prawej stronie z boku na wysokosci osi
Wszystkie elektrozawory powinny miec od 6 do 9 ohm

#72 Share Setius

Setius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 maj 2012 - 23:23

Case 5120 Witam

Mam problem z case 5120. Wracajac od mechanika ktory robil mi sprzeglo zredukowalem bieg z 4 na 3 i cos strzelilo ciagnik zatrzymal sie nie chcial przez pewien czas jechac po minucie podjechalem jeszze troche i dalej to samo. Skonczylo sie ze siasiad przycholowal mnie. Nie dziala wspomaganie kierownicy biegi automatyczne jak i te normalne nei dizalaja. moge je wrzucac bez sprzegla. Pali sie kontrolka po lewej stronie. Jestem kompletnei zielony w tym temacie.

#73 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 21 maj 2012 - 13:58

Case 5120 no to grubsza sprawa wyglada.kosze sie posypały?niech wypowiedzą sie znawcy.

#74 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 maj 2012 - 14:26

Case 5120 Dodam ci że ten pseudo "MECHANIK" Od zetorów i ursusów chciał się nauczyć na Case i mamy efekty... Zawieź mu go spowrotem niech go robi ...

#75 Share Setius

Setius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 maj 2012 - 21:19

Case 5120 Witam ponownie,

Dzis odpalilem ciagnik jezdzi normalnie wszytsko dziala. Ten sam mechanik przyjechal wymontowal mi pompe i rozdzielacze nei meirzyl cisnienia nic. Przy napraawie sprzegla zmierzyl mi cisneinei na pompie wynioslo 18 atmosfer. Po wymontowaniu pompy byly jakies luzy na lozyskach wzial ja i rozdzielacz ma sie odezwac za tydzien.

Wsadzilem juz 6 tysiecy w remont owego sprzegla. Teraz ta pompa... jest ciekawie

Za kazda pomoc bede wdzieczny

Edytowany przez Setius, 21 maj 2012 - 21:32.

#76 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 maj 2012 - 08:11

Case 5120 podstawa to zmierzenie cisnien
Moim zdaniem niepotrzebnie te zeczy wymontowywal
nie wiesz ile razy blysnela ta kontrolka po lewej stronie jak dluzej przytrzymales sprzeglo?

#77 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 22 maj 2012 - 08:15

Case 5120 @Setius

Twój magik nie może ogarnąć naprawy sprzęgła, a będzie Ci pompę naprawiał? no i po cholerę wykręcał rozdzielacz?
Jeżeli pompa jest faktycznie trafiona, to prawdopodobnie sprzęgło było ok.
Poza tym podnośnik by Ci nie działał na 18 barach z pompy.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#78 Share Setius

Setius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 maj 2012 - 14:01

Case 5120 Wydaje mi sie ze sprzeglo zostalo naprawiony poniewaz naciskalem hamulec na 1 biegu ciagnik sie zadusil czyli sprzeglo zostalo zrobione. Jaka wydajnosc ma miec ta pompa? Nie wiem ile razy mrygnela ta lampka jak juz mowilem potem ciagnik jezdzil normalnie nei testowalem go dluzej bo ow mechanik przyjechal i zabral sie do wymontowania.

Rozumiem ze sprzeglo jest napedzane przez pompe ale dopiero teraz ;/. Ale koles oddal mi pekniety docisk sprzegla i tarcze wiec cos bylo na rzeczy.

I niestety jest to mechanik od ursosow i zetorow ;/.

Edytowany przez Setius, 22 maj 2012 - 14:20.

#79 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:54

Case 5120 Witam, mam szybkie pytanie techniczne. Czy na wężyku doprowadzającym olej do zbiorniczka hamulcowego jest dławik? W moim obecnym wężyku coś się przytkało, olej za wolno leci, zbiorniczek się opróżnia i hamulce się zapowietrzają. W katalogu ten wężyk jest podpisany jako hydraulic hose - break return, wiec na mój rozum to taka zastawka, żeby olej się nie cofał. Czy jak będzie założony zwykły przewód to ciśnienie nie będzie za duże?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pliszka

pliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 11:49

Case 5120 Witam, kupiłem case maxxum rocznik 96. Sprzedawca mówił że on nic nie wie o nim i kupił go na aukcji za granicą. Ciągnik chodzi dobrze, nie widac w nim czegos niepokojacego. Ale dla pewności chce wymienic olej silnikowy i przekladniowy. Moglibyscie powiedziec jakie ilosci trzeba do niego wlac? z góry dzięki.

Dodaj odpowiedź