Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urwana szpilka w kole w d47

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 16 marzec 2011 - 12:07

Urwana szpilka w kole w d47 Witam.Tak jak w temacie ostatnio zauważyłem że mam urwaną jedna szpilke w prawym kole i mam pytanie czy będzie z tym dużo roboty żeby to wymienić ??? Mógł by mi ktos napisac co po kolei zrobić podczas wymiany ??? POZDRO :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Urwana szpilka w kole w d47 Dzisiaj, 20:19
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 12:49

Urwana szpilka w kole w d47 tylko jedna urwana, to sobie odpusc
musialbys zdjac cala piaste i beben chamulcowy

Polska B

#3 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:40

Urwana szpilka w kole w d47 Odkręć sobie od razu piastę i koło zejdzie Ci razem z bębnem hamulcowym. Wybijesz pozostałości po starej szpilce(o ile są), nabijesz nową na frez w bębnie i złożysz wszystko na nowo. Jak masz już kupioną szpilkę to roboty nie jest dużo.

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:41

Urwana szpilka w kole w d47 nie ma dużo roboty:zdejmujesz koło i bęben,tę część która została wbijasz do środka(spadnie na ziemię),zakładasz szpilkę i wciągasz ją poprzez zakręcanie nakrętki(dajesz kawałek rury dla dystansu lub większą nakrętkę),bez młotka.

jeśli masz szpilkę przykręcaną(takie bywają)oczkowym kluczem powinieneś se poradzić,lub przecinakiem nakrętkę przeciąć,to też wyjdzie.

wcale nie musisz piasty zdejmować-chociaż też nie jest to aż taki problem.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 14:12

Urwana szpilka w kole w d47 a jak inaczej to ma zalozyc bez zdejmowania
kolego to jest os chamowana, wiec od srodka jest beben

Polska B

#6 Share Tytan123

Tytan123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 15:53

Urwana szpilka w kole w d47 odkręcasz nakrętke koronkową zwalasz koło z piastą i bębnem ,sprawdzasz od środka czy nie przyspawana stara szpilka i jeśli nie to wybijasz ją a w to miejsce wbijasz nową .Zwróć uwagę a by dokładnie ją ustawić żeby zacięcie pasowało .

wykręcąć nie proponuje bo szpilka jest frezowana i musi ciasno siedzieć w gnieżdie a nie obracać się .

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 16:09

Urwana szpilka w kole w d47 @izydor6280-d47 i bęben jest na wierzchu piasty,więc piasta może zostać na swoim miejscu(zjadłem zęby na remontach przyczep).

@tytan123-szpilki były przykręcane(teraz rzadziej)i wciskane,jak lekko ręką na frez trafisz to możesz dalej ciągnąć nakrętką(szpilki się wciska a nie wbija)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 18:49

Urwana szpilka w kole w d47 Ja na twoim miejscu dał by sobie spokój z wymianą jednej szpilki.
Wymienił by dopiero przy naprawie hamulców.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 19:14

Urwana szpilka w kole w d47 ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.

piasty z kołem nie radzę ze względu na ciężar,i można uszczelniacz(ten przy dużym łożysku)uszkodzić.

co to za problem 5 śrub od koła(1 przecież już nie ma),bęben zdejmujesz wkręcając 4 śruby ósemki,i powoli schodzi,chyba że masz bęben ze środkiem blaszanym,ale ten tak nie trzyma.

mówicie żeby zostawił-może on dużo ładuje,szpilki blisko i czasami żeby se więcej zachodu nie narobił,a może przegląd-to bez szpilki nie przejdzie,a przede wszystkim święty spokój.

#10 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 16 marzec 2011 - 19:51

Urwana szpilka w kole w d47 Panowie dziękuje za wszystkie odpowiedzi na dniach wymienie tą szpilke i będzi lux :)

#11 Share mixer1

mixer1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2014 - 12:46

ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.
piasty z kołem nie radzę ze względu na ciężar,i można uszczelniacz(ten przy dużym łożysku)uszkodzić.
co to za problem 5 śrub od koła(1 przecież już nie ma),bęben zdejmujesz wkręcając 4 śruby ósemki,i powoli schodzi,chyba że masz bęben ze środkiem blaszanym,ale ten tak nie trzyma.

mówicie żeby zostawił-może on dużo ładuje,szpilki blisko i czasami żeby se więcej zachodu nie narobił,a może przegląd-to bez szpilki nie przejdzie,a przede wszystkim święty spokój.
panowie na czym polega to wkręcanie śrub 8 żeby zszedł bęben , pytam bo mam zamiar naprawiać hamulce a nie wiem jak go zdjąc, po odkreceniu koła beben jest zabezpieczony takimi dwiema srubami jakby na śrubokręt, pomóżcie

#12 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 luty 2014 - 13:32

Urwana szpilka w kole w d47 Odkręcasz te śruby na śrubokręt i bęben schodzi Ci z piasty.Przy montażu jest łatwiej ustawić szczęki jak zakłada się bęben z piastą.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:42

ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.

panowie na czym polega to wkręcanie śrub 8 żeby zszedł bęben , pytam bo mam zamiar naprawiać hamulce a nie wiem jak go zdjąc, po odkreceniu koła beben jest zabezpieczony takimi dwiema srubami jakby na śrubokręt, pomóżcie

Jesteś mistrzem wykopalisk.
Podejrzewam że przez 3-lata urwały się jeszcze 5 szpilek i wymienił wszystkie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv