Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

corrado    401

<p>Lely po 3 sezonach padły dwa tryby w listowe dosłownie opilowane. Jak na nowy sprzęt kiepsko jak dla mnie. Mam krone co prawda parę lat ma i nie mogę narzekać mimo że kupiłem używane. Teraz potrzebuję jeszcze czegoś z racji tego że gdy przychodzi sezon i usługi, nie wyrabiam czasowo.</p>


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
Napisano (edytowany)

Mam kosiarke Pronar ktd 300. Nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. Ma centralne zawieszenie listwy tnacej. Bardzo dobrze kopiuje nierówności. Ma możliwości ustawienia odciążenia listwy tnacej. Jest bardzo lekka w koszeniu. Farmerem podczas koszenie rozpedzilem się do ponad 20km/h i nic nie strzępiła tylko było dokładnie wykoszone. Normalna prędkość koszenia jak na 80Km to 12-14km/h i przy tej prędkości ciągnik jej praktycznie nie czuje. Wykosilem nia w tym roku ponad 60ha i jakoś nic się nie chciało popsuć. Bo co niektórzy twierdzą że powinno co się urwać raz na hektar

Zakupiłem dzisiaj Samasz KT 301 w porównaniu do Felli jest za***ista nawet z samego wyglądu i wykonania. Powiem tak cudze chwalicie swego nie znacie wiem coś już na ten temat. A tak a propos Mchale kupuje listwy od samasza z przekładniami Starosielskiego.

I jak oceniacie Wasze sprzęty po kilku sezonach?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

A co sądzicie o kosiarce dyskowej KELLFRI  2.5m.? Podpowiedzcie coś na jej temat , bo interesuję się jej zakupem tylko wcześniej chciałbym zasięgnąć Waszej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    691

 

I jak oceniacie Wasze sprzęty po kilku sezonach?

Ja swoją oceniam bardzo dobrze


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

A dużo nią skosiłeś? Ja mam jakieś 45ha rocznie do koszenia, jeden pokos.

 

Jestem na rozdrożu.Miałem budżet około 20tys netto i nastawienie na zakup polskiej kosiarki. Samasz raczej odpada ze względu na masę i wymagania 90KM, ja mam MTZ82. 

Mam okazję kupić kosiarkę SIP Silvercut 300, po obniżonej cenie ze względu na to, że jeździła po wystawach. Salonowa kosztuje 39000, ta jest do wzięcia za 30tys i ma dwuletnią gwarancję. Możę jest lepsza, bo te maszyny sprzedają się na całym świecie, tylko czy lepsza o 10tys zł?...Tą dychę, to już muszę pożyczyć, no ale może to faktycznie okazja???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

panmino ty masz 45ha na pokos czy na rok?   powiem ci tak ja Ursusem 914 kosilem kosiarka krone 2.8 z kondycjonerem i na miekkich torfach szlo to calkiem ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nową kupiłeś krone 2.8 z kondycjonerem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

panmino ty masz 45ha na pokos czy na rok? powiem ci tak ja Ursusem 914 kosilem kosiarka krone 2.8 z kondycjonerem i na miekkich torfach szlo to calkiem ladnie.

Na rok, jeden pokos.

Klamka zapadła, kupiłem SIP Silvercut 300, zdam relację, co to za cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

krone mialem kupiona uzywke. ta jeszcze z metalowym kondycjonerem w ksztalcie takiego bebna. z 8 lat nia kosilem w miedzyczasie 2 naprawy. 24ha na pokos kosila. w tym roku kupilem lely splendimo mc 2.8m zobaczymy jak to bedzie dzialalo. oby dlugo i bezawaryjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy by tak sobie życzył.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Odradzam zakupu kosiarek kellfri ponieważ nie dosieka między dyskami, bardzo powoli czeba ciąć nie więcej niż 8 km/h wykonana z najgorszych materiałów, a i centrala w Kutnie to odbiera telefony gdy się kupuje a potem to jusz martw się rolniku sam. Zgrabiarkę też odnich kupiłem i przez rok nic nie zgarła bo przywozili 4 razy z zepsutą przekładnią (grabie z przodu maszyny się unosił a z tyłu opadły) po straszeniu sondem oddali pieniądze. Nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To pięknie się firma zachowała. :(  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

a mam takie pytanie czy ktoś ma przy kosiarkach z Lely dwa talerze do pokosów żeby nie grabić na kiszonkę? jeśli tak to prosiłbym o jakieś foto jak jest zamocowany ten z lewej strony bo chciałbym sobie dorobić taki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk2605    0

Odradzam zakupu kosiarek kellfri ponieważ nie dosieka między dyskami, bardzo powoli czeba ciąć nie więcej niż 8 km/h wykonana z najgorszych materiałów, a i centrala w Kutnie to odbiera telefony gdy się kupuje a potem to jusz martw się rolniku sam. Zgrabiarkę też odnich kupiłem i przez rok nic nie zgarła bo przywozili 4 razy z zepsutą przekładnią (grabie z przodu maszyny się unosił a z tyłu opadły) po straszeniu sondem oddali pieniądze. Nie polecam!

 

Dzień dobry,

czy mógłby mi Pan coś doradzić jeśli chodzi o Kellfri?

Zakupiona przeze mnie karuzela jest totalnie do niczego, psuje się cały czas. Kellfri unika odpowiedzialności.

Jak udało się załatwić zwrot pięniędzy?

Na targach w Kielcach przedstawiciel obiecywał 2 lata gwarancji, a teraz mi mówią że gość nie pracuje już u nich i żebym udowodnił że jest 2 lata gwarancji...

uprzejmie proszę o kontakt.. 661702389

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Niedługo planuję zakup kosiarki dyskowej centralnie zawieszanej, coraz bardziej przekonuje mnie samasz lecz chciałbym usłyszeć szczere opinie o tych kosiarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Niedługo planuję zakup kosiarki dyskowej centralnie zawieszanej, coraz bardziej przekonuje mnie samasz lecz chciałbym usłyszeć szczere opinie o tych kosiarkach.

 

 

z moich informacji wynika że szkoda czasu i pieniędzy na ten sprzęt, mój sąsiad miał samsza na centralnym to była tragedia, a jak zobaczył co my robimy z lely to zamienił swoją też na lely 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Rozwiń micgal39533 co było z samaszem nie tak?

Jeszcze nikt kto mówi/pisze jaki to samasz jest beee... nie uzasadnił tego.

 

Ja szukając kosiarki praktycznie brałem pod uwagę 3 marki pod uwagę (wszystkie na centralnym): lely, vicona i samasza. 1 i 2 były o 10 tys. zł droższe od samasza. Nawet dealer lely nie był w stanie sensownie odpowiedzieć jak zapytałem go wprost: "w czym lely będzie lepsza od samasza jeżeli kosztuje aż 10 tys PLN więcej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

z moich informacji wynika że szkoda czasu i pieniędzy na ten sprzęt, mój sąsiad miał samsza na centralnym to była tragedia, a jak zobaczył co my robimy z lely to zamienił swoją też na lely 

Ja znam rolnika który z motyla lely przesiadł się na samasza więc nie wkręcaj że lely to takie cudo. Sam zamieniłem sprzęt zachodni na Polskiego Samasza i jestem zadowolony. Ogólnie wszyscy co się teraz interesują tematem to kupują Samasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz Samasz po wprowadzeniu nowości, ale jako posiadacz czołowek KDF 300 moge stwierdzić, że w głównej mierze ratuje ją cena, bo przy dłuższym koszeniu na nierównych łakach (dziki, kretowki) listwa potrafi szybko sie zapchać i bez wyczyszczenia jej prędzej można spalić sprzęgiełka niż ją ponownie uruchomić.

Osobiście polecam Pottingera, mam też deutz fahra i sumie nie jest zła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem kupić samasza bo posiadałem już kosiarkę tej firmy 6 lat ale ostatecznie wybrałem vicona i jak narazie po skoszeniu około 40 ha nie mogę narzekać. Nożyków jeszcze nie zmieniałem, chociaż było na łąkach trochę kretowisk i gałęzi. Porównując starego samasza do vicona , moje spostrzeżenie jest takie że vicon ,,chodzi'' dużo lżej niż samasz mimo iż vicon ma listwę szerszą o metr.. Ciągnik tak bardzo jej nie odczuwa. Jedyny minus to dość głośna praca jednej z przekładni ale po sezonie będę  składał reklamację o jej wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz Samasz po wprowadzeniu nowości, ale jako posiadacz czołowek KDF 300 moge stwierdzić, że w głównej mierze ratuje ją cena, bo przy dłuższym koszeniu na nierównych łakach (dziki, kretowki) listwa potrafi szybko sie zapchać i bez wyczyszczenia jej prędzej można spalić sprzęgiełka niż ją ponownie uruchomić.

Osobiście polecam Pottingera, mam też deutz fahra i sumie nie jest zła ;)

 

Proszę zwrócić uwagę, że listwę należy czyścić po każdym intensywnym użyciu maszyny. Ponadto obecne modele posiadają trzymaki centralne, które nawet w przypadku zapchania listwy zachowują najwyższą jakość koszenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę, że listwę należy czyścić po każdym intensywnym użyciu maszyny. Ponadto obecne modele posiadają trzymaki centralne, które nawet w przypadku zapchania listwy zachowują najwyższą jakość koszenia.

 

 

Czyli według waszej firmy mam ze sobą na pole wozić myjkę ciśnieniową? Bo w większości przejazdów z pola na pole, aby ponownie uruchomić kosiarkę trzeba ją wyczyścić bo listwa potrafi zapchać się "na amen", a robienie tego śrubokrętem czy innym drutem nie należy do najciekawszych zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ja znam rolnika który z motyla lely przesiadł się na samasza więc nie wkręcaj że lely to takie cudo. Sam zamieniłem sprzęt zachodni na Polskiego Samasza i jestem zadowolony. Ogólnie wszyscy co się teraz interesują tematem to kupują Samasz

 

 

jak chcą sobie uprzykrzyć życie to niech sobie biorą te cuda techniki. Nikogo nie wkręcam że Lely to cudo bo taki jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj