Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

JaguarAgro    2

No w mojej to robote psuje plandeka ktora poprostu jest za ciężka. Widzialem te nowe kosiarki to juz maja inaczej to rozwiazane

Doskonale wiem , że boczne mają problem z tymi plandekami u mnie w vikonie ten sam problem , łamała się ta rama na której się trzyma wgl tam wszystko się łamało :D , no a to tyle , że boczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To w przeciwiendtwie do twojej kasiarki w mojej nic sie nie lamalo. Ogólnie to tylko olej wymiam i jazda. Awari nie bylo.

Mankament z plandeka jrst taki ze jest ona gruba i mocno przygniata trawe wrecz ja kladzie. I dlatego pozniej trzeba wolniej kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

To w przeciwiendtwie do twojej kasiarki w mojej nic sie nie lamalo. Ogólnie to tylko olej wymiam i jazda. Awari nie bylo.

Mankament z plandeka jrst taki ze jest ona gruba i mocno przygniata trawe wrecz ja kladzie. I dlatego pozniej trzeba wolniej kosic.

No to wiesz zależy kto jakie ma wymagania , moja byla kupiona 7 lat temu , i wytrzymala i to jeszcze na takim ciezkim terenie , dlatego teraz zdecydowanie centralna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Witam 

potrzebuję pomocy w wyborze kosiarki dyskowej 

planuję zakup potrzebuję coś o szer 3,20m 

bez żadnych spulchniaczy kondycjonerów i zbędnej wagi ciągnik 100km trawa na sianko 

nie wiem w co celować lely kuhn krone czy może samasz pronar czy coś z tych tańszych koszę dużo i dopiero w czerwcu duża masę 

 jak to możliwe to piszcie coś o swoich kosiarkach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Samasz i pronar odradziłbym Ci bo lepiej kupić cos wyższej półki i mieć na dłużej osobiście oscylowałbym w coś z Lely splendimo


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysteeek    7

Ja mogę Ci polecić Pottinger Novadisc 305, mój wujek ja ma już od dwóch i jest bez awaryjna, pracuje z Valtra a92 i spokojnie stu konny ciągnik daje sobie radę. Jest ona na zawieszeniu bocznym i bez żadnych dodatków więc mogę Ci ją polecić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Od tego roku użytkujemy kosiarkę Vicon Extra 228 o szerokości roboczej 2,8 m. Pracuje z nią Kubota m8560. Łąki głównie torfowe, przez godzinę w naszych warunkach idzie nią położyć 1,8-2 ha.  Jeżeli dużo kosisz to odradzam zakup polskiej kosiarki. Więcej przez PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Możecie podawać ceny tych sprzętów chociażby orientacyjne! Sam szukam coś nowego ale o szerokości 2.4-2.6 m w cenie 17-20tyś zł netto. Za te pieniądze to chyba tylko polski sprzęt bo w innych to się nie orjentuje jeśli chodzi o ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Myślę że najlepiej będzie spróbować tych maszyn to nie jest zakup za kilka tysi a diler jak chce sprzedać to niech da pokosić lely myślę ze będzie porządna tylko interesuję mnie zawieszenie co jest leprze myślę że centralne będzie trwalsze to szer 3.20 to już kawał maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

"Cudze chwalicie swego nie znacie" Posiadam Samasza KDT 270 - oczywiście moje skromne zdanie może byś niezauważalne. Jest to Polska Firma , która sprzedaje więcej maszyn za granicą niż w rodzimych kraju. Podbija rynki zachodnie a my zachwycamy się niestety zachodnimi markami gdzie jakość Samasza nie odbiega od nich ale cena jest znacznie niższa.

Co do samej kosiarki a przedewszsytkim listwy tnącej nie jest to produkt firmy Comer, tylko własna konstrukcja. Jest ona solidnie wykonana, ciężka co może byś oczywiście wadą. Jednak ma wyższą wytrzymałość niż do konkurencji. Zauwaźcie, że na portalach aukcyjnych jest dużo (solidnych)  maszyn z zachodu w dobrym stanie wizualnych i niewielkich pieniądzach - dlaczego sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

co do strony finansowej to nie  zgadzam się jak patrzyłem na jakieś ceny to  samasz  http://otomoto.pl/kosiarka-dyskowa-kdtc-nie-krone-A427783.html kosztuje 28.500  netto a tu mam pronara za 25.500brutto http://otomoto.pl/kosiarka-dyskowa-tylna-pronar-pdt-340-3-4-m-A429748.html to nie wiem czy samasz jest tańszy a jakaś zachodnia będzie kosztowała 40 brutto będzie lekka i dużo się nie będzie cenowo różniła chyba ze nie znam cen bo te są z aukcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

W porównaniu z zachodnimi jest tańsza. A co do cen z internetu różnią się od tych od dealerów. Nieraz są podawanie na zachętę byś się zainteresował ofertą.

Czy lżejsza - czy wynika to z zastosowania lżejszych ale lepszych materiałów - nie wiadomo. 

 

 

 

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Raczej wybór będzie zachodni samasz mnie ani moich znajomych nie przekonuje wiem ze można co nieco za oszczędzić ale raz kupić i na dłużej 

Myślę nad LELY  Splendimo M 3.20lub 3.60  lub POTTINGER novacat kwestia jest czy Agrofarm 100 poradzi sobie z taką szerokością dlatego będę chciał przetestować maszyny u mnie na łąkach niedługo będę miał ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ale Pronar to raczej nie masz jest to napisz coś o tym naszym bo jak na razie to tylko krótkie teksty piszecie konkretnie co jest dobre a co nie za co ją chwalisz a za co ganisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja polecam jf stoll (chyba tak sie pisze nazwe ) kolega ma taka maszyne i ja ją cząesto uzytkuje cicha lekke praca ciąga ja ciągnik ok 100KM i daje sobie rade i jest to maszyna solidnie wykonana nie ma napędów na paski wszystkie napedy przekazywane są wałami i zawieszenie ma centralne tak że szczeże polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja polecam jf stoll (chyba tak sie pisze nazwe ) kolega ma taka maszyne i ja ją cząesto uzytkuje cicha lekke praca ciąga ja ciągnik ok 100KM i daje sobie rade i jest to maszyna solidnie wykonana nie ma napędów na paski wszystkie napedy przekazywane są wałami i zawieszenie ma centralne tak że szczeże polecam 


a i wydajność kosiarki o szerokości 3,2 to ok 3 ha przez h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

a odnośnie zawieszenia jakie ma minusy centralne a dolne i odwrotnie oprócz ceny 

stoll 3,20 to jakieś 33 brutto z zawieszeniem dolnym centralnego chyba nie robią albo nie widziałem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

Mam kosiarke Pronar ktd 300. Nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. Ma centralne zawieszenie listwy tnacej. Bardzo dobrze kopiuje nierówności. Ma możliwości ustawienia odciążenia listwy tnacej. Jest bardzo lekka w koszeniu. Farmerem podczas koszenie rozpedzilem się do ponad 20km/h i nic nie strzępiła tylko było dokładnie wykoszone. Normalna prędkość koszenia jak na 80Km to 12-14km/h i przy tej prędkości ciągnik jej praktycznie nie czuje. Wykosilem nia w tym roku ponad 60ha i jakoś nic się nie chciało popsuć. Bo co niektórzy twierdzą że powinno co się urwać raz na hektar

Mam kosiarke Pronar ktd 300. Nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. Ma centralne zawieszenie listwy tnacej. Bardzo dobrze kopiuje nierówności. Ma możliwości ustawienia odciążenia listwy tnacej. Jest bardzo lekka w koszeniu. Farmerem podczas koszenie rozpedzilem się do ponad 20km/h i nic nie strzępiła tylko było dokładnie wykoszone. Normalna prędkość koszenia jak na 80Km to 12-14km/h i przy tej prędkości ciągnik jej praktycznie nie czuje. Wykosilem nia w tym roku ponad 60ha i jakoś nic się nie chciało popsuć. Bo co niektórzy twierdzą że powinno co się urwać raz na hektar

Mam kosiarke Pronar ktd 300. Nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. Ma centralne zawieszenie listwy tnacej. Bardzo dobrze kopiuje nierówności. Ma możliwości ustawienia odciążenia listwy tnacej. Jest bardzo lekka w koszeniu. Farmerem podczas koszenie rozpedzilem się do ponad 20km/h i nic nie strzępiła tylko było dokładnie wykoszone. Normalna prędkość koszenia jak na 80Km to 12-14km/h i przy tej prędkości ciągnik jej praktycznie nie czuje. Wykosilem nia w tym roku ponad 60ha i jakoś nic się nie chciało popsuć. Bo co niektórzy twierdzą że powinno co się urwać raz na hektar


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho92    9

Polecam kosiarkę vicon EXTRA 428 H.

Centralne zawieszenie 

hydrauliczne odciążenie listwy 

szerokość 2.8m

trójkątne dyski dają super jakość koszenia

ciągam ja ciągnikiem 90km (farmtrac 690dt) 

jest lekka (700kg) składa się do tylu także nie ma problemu z transportem

Cena w 2014 roku w maju to 36000 zl po upuście (samasz 3 m na centralnym i z odciążeniem listwy kosztowała 30 ważyła okolo 900 kg)

polecam ja zadnych problemow skosilem w tym roku nia 150ha lak jedne jak na stole drugie trzeba sie trzymać żeby z ciagnika nie wypaść takze przetestowana w kazdych warunkach:)

Co do samaszu kolega ma 2.40 albo 2.6 m bocznie zawieszana ma ja juz 5 lat ogolnie ja sobie chwali ale miejscami zostawia mu ''zydki'' i wazy chyba wiecej niz ta vicona 2.8 bo okolo 750 kg

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena24    36

Koledzy doradzicie Mi jaką mam wybrać kosiarkę do ciągnika Zetor Proxima 70 ,myślałam nad Samasz dyskowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polecam pottinger novacat 302, super kosiarka, idealnie kopiuje teren :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Tak czytam powyższe komentarze i coś nie chce mi się w to wszystko wierzyć. Mój Samasz czołowy 2,65 4 bębnowy to kupa złomu. Skosił ok. 600 ha i dosłownie od początku sezonu przy każdym wyjeździe coś się sypie.

Chyba będę musiał kupić jakiś nowy sprzęt na 4 pokos. Najsolidniej wygląda Pottinger ewentualnie Claas,Vicon i kuhn...

@up Długo ją użytkujesz? Brałeś pod uwagę inny sprzęt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ceny Pottinger 3m na centralnym to koszt około 40tys brutto, 2,6m około 31tys brutto, boczne zawieszenie 2,6m to około 27tys brutto. W razie pytań zapraszam do kontaktu 29 766 63 47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj