Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

110 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 21 maj 2013 - 09:39

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Witam.
Mam pytanie, czy kosiarki tej szerokości maja jakąś możliwość żeby skosić na pokos prosto pod przyczepę samozbierajacą bez konieczności zgrabiania? Chodzi o taki efekt jakby skosił pokosówką. Jak ktos coś wie, widział bede wdzęczny że informacje, linki, zdjęcia i opinie jak to sie sprawdza.
Pozdrawiam, Karol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Dzisiaj, 05:39
  •  

#42 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 26 maj 2013 - 22:18

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Witam kosiarki firmy Niemeyer typu FZX lub FZXC mogą sprostać twoim oczekiwaniom szerokość 3,1m. listwa tnąca składa się z 7 dysków.W wersji czołowej trzy dyski obracają się w prawo a cztery w lewo i cała skoszona masa jest na środku.W wersji bocznej po dwa zewnętrzne obracają się do środka a trzy w środku na przemian ale pokos mieści się pomiędzy kołami ciągnika. W praktyce wygląda to tak jak na filmiku na YOUTUBE "SIANOKOSY 2012.FIAT AGRI F130" Ta z przodu to FZX. film to z mojego gospodarstwa

Edytowany przez mercedes250d, 27 maj 2013 - 08:23.

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 maj 2013 - 08:48

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Połączone.
Zawsze można kupić tarcze zwężające pokos (jeżeli do danej kosiarki jest taka opcja)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share prodziki-damian

prodziki-damian

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:03

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Witam. Chcę zakupić kosiarkę czołową, tylko nie wiem czy Lely Splendimo 280F czy Pottinger NOVACAT 301 classic. Doradźcie, która lepsza i dlaczego :)
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 15 maj 2014 - 23:13.

#45 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:02

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Ja mam potingera co prawda nie czołową ale tylnią.Jest lepiej wykonana jak dla mnie dobrze mi się sprawuje i nie narzekam na nią. Lely ne kupiłem bo wrazie czego serwis mam dalej niż Potingera. Przez to Potingera zabrałem

#46 Share prodziki-damian

prodziki-damian

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 06 maj 2014 - 07:27

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] A co do serwisu to lely ma do mnie 14 km a pottinger (zalezy skad bym bral, jak z adleragro zambrow to 50 km a jak z agro-plus bogate to 100 km)

#47 Share januszz

januszz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 maj 2014 - 09:25

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] O widzę moje okolice, na serwis agro- plus Bogate nie narzekam tylko za sam dojazd (70km) zgarnie 100zł <_<

#48 Share MariuszRatyski

MariuszRatyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:20

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Witam chciałem zapytać, posiadam zetora proximę 6441 i czy poradzi sobie z kosiarką class disco 300 (szer 3 m)

#49 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 13 sierpień 2014 - 18:15

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Witam
Moja dotychczasowa kosiarka uległa już prawie całkowitemu zużyciu , więc kieruje się do Was z pytanie jaką kosiarkę polecacie , jakie są ceny i wgl. wszystkie niezbędne informacje mnie interesują. Kosiarka najlepiej jak by była 3 metrowa , oczywiście dopuszczalny jakiś plus minus , musi być centralnie zawieszana , współpracować będzie z 140-konnym New hollandem. Osobiście waham się miedzy Claasem DISCO CONTOUR , a Pottingerem , czekam na propozycje , mile widziane też opinie na temat Claasa :)

#50 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 18:46

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] nie pomogę zbyt wiele ale do proponowanych dorzuciłbym krone (firma siedzi tylko w kiszonkach i sianie więc jakość ok)
Pottinger niby też wzorcowa firma, a claas... sam masz jaguara to wiesz :D jakością raczej nie będą się różniły co najwyżej ceną
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 13 sierpień 2014 - 19:08

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Widziałem kosiarki Krone , i niby ok , ale rama (bo na to patrze najbardziej) w porównaniu do pottingera czy claasa , to jak zapałka :/

#52 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:00

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Ale materiał solidny. Ze 4 lata temu jak jeszcze jeżdziłem do Niemiec to wspólnik szefa wziął nową krone. Możesz mi uwierzyć że nikt jej nie szanował, koszone nią były poligony,tarniny i nic się złego z nią nie działo.

#53 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:35

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] CLAAS DISCO to dobra kosiarka. Do tego dorzuć kondykcjoner lub zgniatacz pokosu. Będzie przyspieszony czas schnięcia ponieważ łodyga jest połamana.
I tak jak napisałeś. Seria Countour jest najlepsza. Ponieważ centralne zawieszenie belki lepiej wychwytuje nierówności.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#54 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:55

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Moze i tak , ja mowie tylko z tego co widziałem , ale krone to dość markowa firma i z doświadczeniem , ale i tak nie zmienia faktu , ze jest na trzecim miejscu spośród moich faworytów , a co do claasa mozesz cos więcej powiedziec o zgnoataczu czy rozdrabniaczu ? Czy osiągi kosiarki przez niego nie spadają czy sie nie zapycha itp ?

#55 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:04

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Mam prawie 20-letnią Krone 3,20 i w zeszłym roku kupiłem Claas Disco 285. Z Krone jestem bardziej zadowolony.

#56 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:29

Mam prawie 20-letnią Krone 3,20 i w zeszłym roku kupiłem Claas Disco 285. Z Krone jestem bardziej zadowolony.

Disco z centralnym zawieszeniem ? i jakiś komentarz czemu ? ;)

#57 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:44

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Ani jedna, ani druga nie ma centralnego zawieszenia. Krone lepiej odkłada pokos (w Claas-ie mimo talerzy pokos jest przygniatany kołami), kąt ustawiony jest utrzymywany, a Claas szarpie śrubą.

#58 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:56

Ani jedna, ani druga nie ma centralnego zawieszenia. Krone lepiej odkłada pokos (w Claas-ie mimo talerzy pokos jest przygniatany kołami), kąt ustawiony jest utrzymywany, a Claas szarpie śrubą.

a to widzisz , też mam zawieszaną z boku vicona , i starałem się dbać o nią była smarowana i wgl , ale po takich łąkach po jakich się nią tłucze to nie dziwie się , że mało co z niej zostało , dlatego też chodzi mi tylko i wyłącznie o centralki , a z odkładaniem pokosu to już takie szczególy na które prawie nie zwracam uwagi ;)

#59 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 22:07

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Nie sądzę byś chciał kosić na moich łąkach (nie mam zamiaru się licytować!), po prostu obie pracują na tym samym terenie i Krone robi to lepiej. Takie mam doświadczenie i przekonanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 13 sierpień 2014 - 22:21

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m] Kondykcjoner to taki wał z palcami co podrzuca i łamie zieloną masę. A zgniatacz pokosu to dwa wały które się kręcą i zgniatają masę. A co do wydajności to ona nie spada tylko zapotrzebowanie na moc wzrasta. Ale NH 140 km śmiało da rade z 3 metrową.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800