Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

JaguarAgro    2

Widziałem kosiarki Krone , i niby ok , ale rama (bo na to patrze najbardziej) w porównaniu do pottingera czy claasa , to jak zapałka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Ale materiał solidny. Ze 4 lata temu jak jeszcze jeżdziłem do Niemiec to wspólnik szefa wziął nową krone. Możesz mi uwierzyć że nikt jej nie szanował, koszone nią były poligony,tarniny i nic się złego z nią nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

CLAAS DISCO to dobra kosiarka. Do tego dorzuć kondykcjoner lub zgniatacz pokosu. Będzie przyspieszony czas schnięcia ponieważ łodyga jest połamana.

I tak jak napisałeś. Seria Countour jest najlepsza. Ponieważ centralne zawieszenie belki lepiej wychwytuje nierówności.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Moze i tak , ja mowie tylko z tego co widziałem , ale krone to dość markowa firma i z doświadczeniem , ale i tak nie zmienia faktu , ze jest na trzecim miejscu spośród moich faworytów , a co do claasa mozesz cos więcej powiedziec o zgnoataczu czy rozdrabniaczu ? Czy osiągi kosiarki przez niego nie spadają czy sie nie zapycha itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mam prawie 20-letnią Krone 3,20 i w zeszłym roku kupiłem Claas Disco 285. Z Krone jestem bardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Mam prawie 20-letnią Krone 3,20 i w zeszłym roku kupiłem Claas Disco 285. Z Krone jestem bardziej zadowolony.

Disco z centralnym zawieszeniem ? i jakiś komentarz czemu ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ani jedna, ani druga nie ma centralnego zawieszenia. Krone lepiej odkłada pokos (w Claas-ie mimo talerzy pokos jest przygniatany kołami), kąt ustawiony jest utrzymywany, a Claas szarpie śrubą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Ani jedna, ani druga nie ma centralnego zawieszenia. Krone lepiej odkłada pokos (w Claas-ie mimo talerzy pokos jest przygniatany kołami), kąt ustawiony jest utrzymywany, a Claas szarpie śrubą.

a to widzisz , też mam zawieszaną z boku vicona , i starałem się dbać o nią była smarowana i wgl , ale po takich łąkach po jakich się nią tłucze to nie dziwie się , że mało co z niej zostało , dlatego też chodzi mi tylko i wyłącznie o centralki , a z odkładaniem pokosu to już takie szczególy na które prawie nie zwracam uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie sądzę byś chciał kosić na moich łąkach (nie mam zamiaru się licytować!), po prostu obie pracują na tym samym terenie i Krone robi to lepiej. Takie mam doświadczenie i przekonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Kondykcjoner to taki wał z palcami co podrzuca i łamie zieloną masę. A zgniatacz pokosu to dwa wały które się kręcą i zgniatają masę. A co do wydajności to ona nie spada tylko zapotrzebowanie na moc wzrasta. Ale NH 140 km śmiało da rade z 3 metrową.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Kondykcjoner to taki wał z palcami co podrzuca i łamie zieloną masę. A zgniatacz pokosu to dwa wały które się kręcą i zgniatają masę. A co do wydajności to ona nie spada tylko zapotrzebowanie na moc wzrasta. Ale NH 140 km śmiało da rade z 3 metrową.

Hehe wiem doskonale co to jest i jak to działa :) chciałbym tylko dowiedziec sie jak on działa w praktyce , chodzi mi o opinie osoby ktora miała z tym styczność :)

 

Nie sądzę byś chciał kosić na moich łąkach (nie mam zamiaru się licytować!), po prostu obie pracują na tym samym terenie i Krone robi to lepiej. Takie mam doświadczenie i przekonanie.

Wcale w to nie wątpię , ze ja mam gorsze laki , bo zapewne wiesz jak to jest kosić przy rzece , kosiarka moze o cos zaczepić , bobry tzn dziury na lace i takie tam , no i oczywiście duza lak torfowych dlatego tak zdecydowany jestem na centralne , ale dziekuje za Twoja opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Pracowałem kosiarką z kondykcjonerem. I powiem jakość sianokiszonek była lepsza. Mniej piasku w zielonce. Przesychanie jest szybsze nawet o kilka godzin.

Stad moje wątpliwości , ze u nas ludzi po prostu to wyrzucala , bo w smieciu tzn trzcinie i innego typu szuwarów po prostu się zapycha , a kosiarka rocznie będzie u mnie kosić ogólnie ok 300 ha , licząc juz wszystkie pokosy , w tym sporo lucerny , traw , oraz jak wspominałem szuwarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Na na szuwary to ściągasz łańcuch/paski od napędu kondykcjonera i masa leci swobodnie dołęm

Aha, przy każdym kondycjonerze tzn przy każdej marki to tak działa , i czy tez przy większej ilości masy nie dojdzie do zapchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Ja pracowałem kosiarką NIEMEYER 2.65. I ona składała pokos do środka. Powstawał dość solidny pokos. I ani razu się nie zapchało. A cały kondykcjoner szło dodatkowo podnieść o kilka centymetrów do góry. Tak więc jak był pokos to kondykcjoner w czasie jazdy swobodnie się kręcił. A masa swobodnie przepływała.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Są głównie dwa rodzaje ten gumowy walcowy to raczej tylko do lucerny i ten z palcami V , który wybrac jak zajdzie taka możliwość , mam dość proporcjonalnie trawy do lucerny , no i oczywiście trzeba sporo doplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Dzisiaj dzwoniłem do claasa , za centralke disco 3 metrową krzykną mi prawie 50 tys brutto :-O

Edytowano przez JaguarAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabo    0

Ja polecam vicona, wiadomo jakość znana bo to jest to samo co kverneland.

Widziałem pracę vicona 624t na każdym dysku ma 3 noże więc idzie jak w masło, solidna rama z zwieszeniem centralnym, oraz składana hydraulicznie pod kątem 125 stopni, no i kondycjoner który odwala połowę roboty.

Ceny może i trochę wysokie bo za nową 2,4m trzeba dać ok 50 tyś, ale widziałem całkiem młode (2010-2013r.) używki tu na giełdzie jak i na znanym darmowy portalu jak i na tym nie darmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Ja polecam vicona, wiadomo jakość znana bo to jest to samo co kverneland.

Widziałem pracę vicona 624t na każdym dysku ma 3 noże więc idzie jak w masło, solidna rama z zwieszeniem centralnym, oraz składana hydraulicznie pod kątem 125 stopni, no i kondycjoner który odwala połowę roboty.

Ceny może i trochę wysokie bo za nową 2,4m trzeba dać ok 50 tyś, ale widziałem całkiem młode (2010-2013r.) używki tu na giełdzie jak i na znanym darmowy portalu jak i na tym nie darmowym.

Kolego, za vicona to ja dziekuje bardzo , mam juz taka kosiarkę od kilku lat , i faktycznie idzie jak w maslo bo ma trzy noze , ale nie ma żadnych zabezpieczeń na dysk w razie uderzenia w kamień , po prostu dysk pęka , noze sie obrywają , trzeba spawać itp , poza tym pekla mi listwa , silownik , rama , ma straszne luzy , tylko , ze moja jest zawieszana bocznie , wiec wole nie ryzykowac i nie kupować kolejnego kota w worku i to jeszcze za taka cenę , a claas oferuje więcej za to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ciekawe jak bedzie ci sie spisywal ten claas. Ja mam tylkna boczna claasa i jestem niezadowolony. Potinger na przedzie jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

a to będzie centralna , i to z najnowszą listwą i ogólnie dobre ma opinie , ale zobaczymy , no to w sumie najnowszy model ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No w mojej to robote psuje plandeka ktora poprostu jest za ciężka. Widzialem te nowe kosiarki to juz maja inaczej to rozwiazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj