Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

Witus    0

Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)

szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:

Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P

szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza :P dlatego proszę Was o opinie :P

 

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne :P (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

 

 

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny :P

 

pozdrawiam witek.


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Ja radził bym kosiarkę z centralnym zawieszeniem zobacz kosiarkę Pronaru :rolleyes: Nie są złe a u mnie 3 już mają je i za to cenę z centralnym zawieszeniem to super sprzęt nio a listwę maja włoską taka jak Samaszu a listwa to podstawa w kosiarkach więc ja bym ci ta polecał za tą cenę poco przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian67    6

Polecam kosiarkę dyskową tylną z centralnym zawieszeniem Samasz KDTC 300 - 3.00m. Jest dobrze przystosowana na nierówne łąki. Cena takiej kosiarki to 22 500,00 zł, cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym coś z zachodnich sprzętów np. pottinger, krone, fella, lely są to maszyny dobrej jakości nie ma co porównywać z polskimi. Na takim areale to będzie chodzić latami No ale niestety cena to ponad 35 tyś. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1978    0

Polecam pottingera 3,05 szer. koszenia. Tylko waga tej kosiarki nie pozwoli jej zapiąć do Same- moim zdaniem za mały ciągnik. Sam zaczepiam ją do Zetora 9541 i na pochyłym terenie to prawe koło jest solidnie obciążone. Trzeba uważać przy szybkim skręcie. Kosi około 3 ha na godz -zależy od kawałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

No ja tez polecam zachodnie produkcje. Może sporo droższe ale nerwów za to dużo zaoszczędzisz. Dokładniej koszą, miej awaryjne czyli lepiej dopracowane bo te firmy po prostu nie dość z lepszego materiału robią to i doświadczenie w konstrukcji mają. Koniecznie przy tej szerokości bierz z centralnym zawieszeniem. Na MGR wziąłem ofertę od Darka na Claasa 3m z centralnym zawieszeniem i chyba przy tym zostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

W sumie przy tym areale to i by polska kosiarka nie miała problemów, a jeżeli łąki są w kulturze czyli jakiś wał i włókę widziały to nie powinno to być wielkim problemem dla tej konstrukcji. Gorzej z tym Same raczej mały i w transporcie był by kłopot także DF był by lepszy. Sam użytkuję Pottingera Novadisc 305 i jest to dobra kosiarka, tym bardziej że chodzi na ekstremalnym terenie (co prawda była pogięta bo wpakowałem się w bobery ale ubezpieczyciel zwrócił koszty naprawy, prawie 7 tyś ale zrobili.) Następna jaką będę brał będzie to pottinger ale właśnie z centralnym zawieszeniem, tylko myślę że to jeszcze parę lat ;[


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja używam claasa disco 3005 już 6 lat

ta kosiarka nie ma centralnego zawieszenia tylko system odciążania

powiem ze ja sobie ja bardzo chwale

jest lżejsza od kosiarek z centralnym zawieszeniem

 

zastanawiam się tylko dlaczego chcesz kosiarkę 3 metrową

ja polecał bym tobie coś mniejszego 2,4m przy twoim areale w zupełności wystarczy nawet jeżeli chcesz skosić je szybko

 

sąsiad kupił niedawno fele jest po pierwszym sezonie bardzo sobie ja chwali

 

ciekawe rozwiązanie jakie ostatnio widziałem co prawda w kosiarce używanej było to ze była przyczepiana

kverneland produkował takie przez spory czas widziałem jak facet c 360 kosił 3 m kosiarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja użytkuje Krone AM322 szer. 3.20m nie jest to wersja z centralnym zawieszeniem ale jestem z niej bardzo zadowolony...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@farmersNHtd95d no myślę że jeszcze da się coś wytargować zwłaszcza że jeszcze trochę sprzętu będę tam brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ogólnie to całą linię technologiczną do zielonek oprócz owijarki (bo na tą co jest obecnie nie ma co narzekać) i jeszcze nawożenie naturalne i ciągniczek. Na razie wniosek w fazie sporządzania i zobaczymy czy będzie realizacja planów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

Witam, chciałbym kupić nową kosiarke dyskową o szer.3m i zastanawiam się nad tymi: Samasz KDT 300, Pottinger 305 H, Pronar PDT290. Jaką byście polecili i jak sie sprawują. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

kolego ja wybierałem na ten prow między samasz-a i pronar....wybrałem samasz bo już posiadam zgrabiarkę tej firmy i sprawuje się zadowalająco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Z tych to jak masz więcej kasy to oczywiście wybierz pottingera, w ogóle nie ma co porównywać, samasz jest cieżki i ciężko idzie ;)

Pronar - nie, byłem u dealera to odradzali kosiarki pronaru, a nimi handlowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan123    0

Mam kosiarke samaszu KDC 260 na centralnym zawieszeniu i muszę przyznać że jest ciężka i ciężko ją rozbujać ale jak już zaczniesz kosić to sama przyjemność ,ładnie kopiuje teren i kosi nawet jak obroty troche spadną . Zastanawiałem się nad 3 metrową ale wcale nie żałuje że wybrałem 2,6 bo jest problem w czsie jazdy po drodze ,jest wysoko z prawej strony Listwa i trzeba uwazać na wystające gałezie aby nie zaczepić no i przy jej wadze szybsza jazda troche ryzykowna -buja ciągnikiem .Wydajność pracy naprawde imponująca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonymou    0

Nie wiem na ile to jest prawda - tak słyszałem o kosiarkach dyskowych Samasza. Po skoszeniu kretowiska kosiarka przez około 1,5 do 2 metrów nie kosi trarwy tylko zostawia tzw żydy, óźniej znów zaczyna kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankess    0

ja ci również polecam pottingera co prawda jest droższy ale jakość wysoka poza tym sprzęt lekki cichy nie wymaga dużej mocy. Sam posiadam taka ko0siarkę i jestem zadowolony z jej pracy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

A czy MF 255 poradzi sobie z kosiarka z samaszu KDL 240??

 

Spokojnie sobie poradzi ;) Ja chciałem taką kupić do c-360 ale jednak nie kupujemy dyskówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj