Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Sport, Samochody, Motocykle, Elektrotechnika pojazdowa

Napisany 05 sierpień 2013 - 21:09

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku W c-385 zamontowałem przerywacz me-183. Przy zapiętych dwóch przyczepach nie działa mi lampka kontrolna od kierunków w 2 przyczepie (kierunki traktora i przyczepy pokazuje ok), pomimo że kierunki w obu przyczepach i traktorze świecą bardzo dobrze. Przy włączeniu kierunkowskazów kontrolka 2 przyczepy mignie tylko raz, potem ginie zatem zakładam że kable sprawne.
Spotkał się ktoś z podobnym problemem ? Nie mam drugiego przerywacza żeby podmienić i sprawdzić dlatego pytam. Jeśli ktoś miał podobny problem i znajdzie chwilkę żeby odpisać to wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Dzisiaj, 21:37
  •  

#42 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 sierpień 2013 - 06:24

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Po pierwsze: masz napisane w zainteresowaniach elektrotechnika pojazdowa a tak prostego problemu nie umiesz rozwiązać? Po drugie: Pojazdów nie naprawia się przez podmianę części, tylko najpierw diagnozuje się problem. Po trzecie: nie ma podobnych problemów, więc takie pisanie jest bez sensu. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Sprawdź żarówki w czy mają odpowiednią moc, ich gniazda, oraz gniazda i wtyczki przyczep.

#43 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 17:27

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Wszystko to sprawdzałem i tylko dlatego pytałem. A przez podmianę chodziło mi o sprawdzenie samego przerywacza. Tylko tyle :)

#44 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 08:44

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Że się tak zapytam: jak sprawdziłeś gniazda żarówek i złącza? Jeżeli zrobiłeś to tak jak powinno się to robić, to podaj jaki prąd pobierają żarówki i jakie są spadki napięć na stykach gniazd.

#45 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 10:55

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Kupiłem następny przerywacz, wszystko działa, co zamyka problem.
Co do szukania przyczyn to żarówki były ok, wszystkie po 21 W, pomiarów napięć i prądów już nie pamiętam. Zacząłem przy tym dłubać na dzień przed żniwami... W każdym razie po problemie. Dzięki @Elektrotechnik za zainteresowanie.

#46 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:27

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku .

Edytowany przez kapec22, 12 maj 2014 - 19:17.

#47 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 12 maj 2014 - 19:19

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Lepszego kupić nie mogłeś, to jest przerywacz do kierunkowskazów LED, z żarówkami nie będzie działał o ile się nie spali, po 2 to masz masę na obudowie ciągnika czy oryginał plus, jak ori to tylko bimetaliczny

Tekst poprzedniego posta kapec22:

Napisany Dzisiaj, 18:27
Kupiłem sobie nowy przerywacz do c 330 na allegro bo ten stary metalowy nie równo migał raz szybciej raz wolniej i nie wiem jak podłączyć, wcześniej miałem założony taki http://www.sklepdlar...424/produkt.htm
i był on podłączony dwoma kablami pod znaki + i L

a teraz kupiłem taki http://allegro.pl/pr...4213799366.html
i ma inne oznaczenia i nie wiem jak go podpiąć próbowałem na wszystkie możliwe sposoby podpinać te dwa kable i tylko w jeden konfiguracji coś pstrykało w nim ale kierunki nie migały

takie ma oznaczenia

Edytowany przez vcc, 12 maj 2014 - 19:21.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#48 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:22

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku usunąłem posta bo nie potrzebnie w 2 tematach napisałem

pytałem sprzedającego i twierdzi że bez problemu nadaje się do zwykłych kierunków

znalazłem jakieś info na necie i bd próbował bo on jeszcze wymaga oddzielnej masy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 maj 2014 - 09:27

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Pisałem to już wielokrotnie. Sprzedający nie wie co sprzedaje, a tym bardziej nie wie jak działa to co sprzedaje, więc delikatnie mówiąc nie jest wiarygodnym źródłem informacji.

#50 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:24

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Założyłem przerywacz i działa aż miło, teraz ładnie równo miga. Dla ciekawskich L idzie na środek przełącznika, B +, E masa

A druga sprawa umyślałem sobie zrobić światła awaryjne ale mi coś nie wyszło.

Od przełącznika kierunkowskazów od pozycji lewej i prawej wypuściłem 2 kable i złączyłem w jedną spinkę, a od środkowego wyjścia jeden kabel i podłączyłem to pod przełącznik włącz/wyłącz i owszem światła awaryjne są bo migają obydwie strony, ale na przełączniku od kierunkowskazu lewa/prawa nie migają oddzielnie tylko nadal razem. Więc skąd trzeba puścić kable aby zrobić awaryjne ?

Edytowany przez kapec22, 13 maj 2014 - 18:35.

#51 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 maj 2014 - 18:58

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku jak już chcesz kombinować to załóż diody prostownicze na przewody.A jak chcesz mieć tak jak powinno być to awaryjnie robi się na osobnym przerywaczu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#52 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:24

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Żadnych diod a przerywacz jest jeden do kierunków i awaryjnych, nbie wiem skąd kolega wyżej ma takie informacje.
Potrzebny ci przełącznik podwójny, np taki i wtedy lewy i prawy kierunków łaczysz pod osobne kanały włącznika a środkowe razem pod śrowkowy przełącznika kierunków i już masz awaryjne

Edytowany przez vcc, 13 maj 2014 - 20:25.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#53 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:43

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku @ VCC proszę o dokładniejsze wytłumaczenie bo nie za bardzo kumam w dodatku błędy pisemne

Ja zrobiłem w ten sposób i pod przełącznikiem który narysowałem mam awaryjne, ale pod przełącznikiem od kierunkowskazów od którego puściłem kable zamiast kierunków lewo/prawo również migają awaryjne

Dodany obrazek

#54 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:30

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Spiąłeś przewody od kierunków razem więc niezależnie który kierunkowskaz włączysz będą razem mrygać, powinieneś założyć przełącznik taki jak w linku, który na 2 niezależne kanały i wtedy pod 1 i 2 dajesz przewody od kierunków a środkowe piny łączysz razem i podłączasz pod środkowy od przełącznika kierunków. Podawałem kiedyś jak przełącza włącznik od awaryjnych bo w twoim wykonaniu awaryjne będą działać tylko przy włączonym kluczyku

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 maj 2014 - 06:59

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku Proszę skończyć dyskusję o światłach awaryjnych. Są o tym tematy łącznie ze schematami podłączenia i tam należy szukać informacji. W przeciwnym wypadku będę zmuszony zamknąć temat.